Чим декоративна штукатурка відрізняється від звичайної?

#Декоративні штукатурки

Коли мова заходить про те, чим відрізняється декоративна штукатурка від цементної або гіпсової, нелегко відразу відповісти на це питання.
Декоративна штукатурка – це оздоблювальний матеріал, який використовують для фінішної обробки, альтернатива шпалерам або фарбі. ЇЇ треба наносити тонким шаром на підготовлену основу. Але перед її нанесенням стіни вирівнюють і грунтують, у деяких випадках використовують армовану сітку для зміцнення шару штукатурки. 

Звичайна цементна штукатуркаЗвичайна штукатурка відповідає за вирівнювання і створення чорнового шару, за підготовку стін до подальшого нанесення фінішного покриття.

Основні відмінності декоративної штукатурки від звичайної:

  • Шар. Декоративні укладаються тонким шаром, звичайні можна розрівнювати шаром до 100 мм у кілька прийомів, відповідно;
  • Склад. Декоративні штукатурки – це фінішне покриття, отже вони повинні легко митися і бути стійкими до зовнішніх впливів – вологи, механічних пошкоджень. Тому до їх складу часто входять акрил, силікон, силікат, і їх переважно продають в готовому вигляді (крім мінеральних сумішей). Цементні та гіпсові штукатурки – це завжди суха суміш.
  • Колір. Як правило, декоративні штукатурки чудово переносять фарбування, чого не скажеш про звичайні – їхні властивості можна сильно змінити, додавши до складу барвники.
  • Фактура. Склад декоративних штукатурок дозволяє створювати різноманітні фактури, які ідеально впишуться в будь-який інтер’єр, звичайні штукатурки – це завжди рівна поверхня для подальшого шпаклювання, фарбування або наклеювання шпалер.

Різновиди декоративної штукатурки

Різновиди декоративної штукатуркиСклад штукатурки безпосередньо впливає на сферу її застосування.

  • Акрилова штукатурка – це готовий до використання склад на основі акрилової смоли. Має гарну еластичність і не вбирає води. Швидко висихає, її можна використовувати в приміщеннях з високою вологістю. Таку штукатурку не доведеться додатково фарбувати: її або поставляють в білому кольорі, або кольорують в масі.
  • Мінеральну штукатурку поставляють у вигляді сухої суміші на основі цементу, піску і різних заповнювачів. Суміш необхідно приготувати перед початком робіт: розчинити водою в тому співвідношенні, яке вказано на упаковці. Мінеральну штукатурку фарбують уже на стіні після висихання. Через цемент у складі суміш не піддається пігментуванню: вона має сірий колір і вирівняти колір неможливо. 
  • Силіконова штукатурка – це готовий кольорований склад. Виготовлена на основі полімерних в’яжучих.  Її склад має вищу стійкість до атмосферних впливів, поліпшені водовідштовхувальні властивості та вищі показники еластичності (порівняно з акриловою штукатуркою).

Залежно від сфери застосування, обирайте правильну штукатурку з потрібними властивостями, і покриття прослужить вам довгий час. Не забувайте, що вам можуть знадобитися ручні інструменти (валики, шпателі), а також армовані сітки і грунтівка, яка зв’язує між собою базовий і наступні шари штукатурки. На нашому сайті ви знайдете все необхідне для якісної обробки стін і фасадів штукатурними сумішами.

Ваша корзина