На сьогоднішній через значне подорожчання енергоресурсів таких як газ, електрична енергія питання збереження тепла у домі стало доволі актуальним. Адже усі мріють про тепло і затишок у своїй оселі. А живучи у будинку, якому 50 чи 100 років і який збудовано за застарілими технологіями, наша мрія стає не завжди досяжною. Величезні витрати на обігрів помешкання примушують нас ощадно витрачати енергоресурси та задуматися над здійсненням комплексної термомодернізації оселі. Проте проведення таких робіт є досить затратною процедурою як для ЖБК чи ОСББ, так і для будинків садибного типу. Тому у нашій країні 2014 року започаткували програму “Теплі кредити”, яка націлена підтримати фінансово населення та залучати інвестиції для впровадження комплексної термомодернізації будинків, яка включає заміну дверей та вікон на енергоощадні, модернізацію застарілих систем опалення та здійснення робіт з утеплення стін та мансард будинків. Окремо ще запущено програму “Енергодім”, яка залучає кошти Євросоюзу, проте співпрацює вона лише із ОСББ. Питаннями видання кредитів чи виплат компенсацій населенню займаються державні Приватбанк, Ощадбанк, Укргазбанк та Укрексімбанк. Слід зазначити, що ще розроблено та впроваджено близько 100 місцевих програм, що надають відшкодування за модернізацію ваших осель. Також кредити з енергозбереження надають можливість купити та встановити потрібне обладнання та електроакумуляційні системи для здійснення зарядки електротранспорту.

Теплі кредитиЩоб не вигадувати знову велосипед варто звернути свою увагу на досвід країн, які уже не один рік займаються модернізацією житла громадян. Оскільки досвід є як негативний, так і позитивний, не потрібно наступати на ті самі граблі, що і наші європейські сусіди, а перейняти найпрогресивніше та найефективніше. Міста, які розпочинали з осучаснення своїх тепломереж і котелень зіткнулися з тим, що після утеплення будинків у них з’явився доволі значний надлишок теплової енергії. Тому варто у першу чергу утеплити та осучаснити будинки, а лише після цих заходів проводити модернізацію системи опалення. Не потрібно також економити на якості матеріалів та здешевлювати за рахунок цього роботи. Тонкий пінопласт чи мінвата не можуть забезпечити ефекту термосу для будівлі,  адже точка промерзання проходитиме до стіни і весь комплекс робіт та витрати на матеріали не принесуть очікуваного ефекту. У нашому регіоні товщина утеплювача рекомендується не менше ніж 15-20 см. Аналізуючи досвід Литви непогано запозичити їхню практику щодо субсидіювання населення. Якщо субсидіанти не бажають модернізувати своє помешкання до них застосовують певні санкції: мінус 50% субсидій у поточному році та скасування допомоги на 3 наступні роки. Завдяки цьому  жителі багатоповерхівок не можуть блокувати голосування та перешкоджати іншим жильцям будинку у проведенні його модернізації. Також програма “Теплі кредити” дозволяє здійснювати часткове поетапне осучаснення житла, а комплексну модернізацію багатоповерхівок фінансує програма “Енергодім”, яка висуває обов’язковою умовою для здійснення фінансування попереднє проведення до старту роботи енергетичного аудиту будинку. Проте в першу чергу необхідно обрати для здійснення модернізації помешкання добротні та безпечні матеріали.

Що може запропонувати нам німецька компанія?

КапаролНімецька компанія Капарол пропонує своїм клієнтам високоякісні та безпечні матеріали для проведення робіт з утеплення фасадів чи мансард будівель. Якщо будівля новозбудована, у неї міцна поштукатурена чи цегляна основа, використовують для приклеювання утеплювача Capatect Klebemasse 190 S та ударостійкі дюбелі з пластмасовими цвяхами. Коли модернізується стара будівля, де сиплеться штукатурка, необхідно перед початком основних робіт з утеплення зміцнити основу грунтівкою Caparol Tiefgrund або Sylitol 111 Konzentrat. Для додаткового армування слабкої поверхні використовують сітку Capatect-Panzergewebe 652 та додаткові супутні товари такі як капельники, віконні примикання чи зовнішні або внутрішні кутики. На сітку наноситься для кращої адгезії негорюча мінеральна суміш Capatect Klebe- und Spachtelmasse 190 grau. Наступним етапом може бути нанесення Sylitol-Minera. Вона може застосовуватися і в якості кварцової грунтівки, і в якості заключного шару, який до того ж може маскувати та затягувати тріщини і вирівняти структуру поверхні. Також хорошим варіантом буде нанесення структурної грунтуючої фарби FibroSil із наступним покриттям фарбою для зовнішніх робіт: це може бути PermaSilan, Muresko, AmphiSilan-Plus. Це високоякісні фарби німецького виробництва для зовнішнього застосування. 

Застосовувати у роботі на фасаді можна і структурну суху мінеральну штукатурку  Capatect-Mineral-Leichtputz. Для створення декоративних поверхонь чудово надається Capatect-ArmaReno 700. Також широко поширене застосування готових структурних штукатурок, які тонуються у будь які кольори, Sylitol Fassadenputz, Silikon-Fassadenputz чи AmphiSilan Fassadenputz. Histolith Strukturierputz використовують для створення декоративних покриттів адже це силікатна дрібнозерниста штукатурка. 

Сучасний ринок будівельних та оздоблювальних матеріалів пропонує велику кількість матеріалів, проте не забувайте про те, що від ціни матеріалу залежить і його якість, а переробляти фасад через кілька років фінансово невигідно.  Тому обирайте надійних та перевірених роками виробників матеріалів та професійних майстрів і результат не лише зекономить ваші кошти у майбутньому, але і тішитиме вас роками.

Ваша корзина