Догляд за декоративною штукатуркою: як зберегти красу інтер’єру на довгі роки

#Декоративні штукатурки

Переважна більшість сучасних декоративних штукатурок належить до категорії вологостійких, тобто покриттів, які можна мити. Однак цей факт зовсім не скасовує виконання певних правил догляду за декоративною штукатуркою, адже в іншому випадку можуть бути досить серйозні наслідки, включно з втратою презентабельного зовнішнього вигляду.

Способи прибирання можуть відрізнятися залежно від типів штукатурних сумішей, нанесених на стіни. У будь-якому випадку, догляд за декоративною штукатуркою не є чимось надскладним і не вимагає спеціальних навичок, засобів або інструментів.

Чого не варто робити з будь-якою штукатуркою

Склад різний, тому вимоги до догляду у них теж різняться. Але ці пункти єдині для всіх видів штукатурки:

 • Ніяких розчинників: вони знищують покриття, яким би міцним воно не було.
 • Жодних абразивних засобів: вони дряпають фінішний шар, погіршуючи зовнішній вигляд і знижуючи водовідштовхувальні властивості у тих видів штукатурки, які від самого початку ними не володіють і покриваються спеціальним воском або лаком.
 • Ніякого тиску: стіну відмиваємо акуратно, не тиснемо, не тремо із зусиллям.
 • Своєчасний догляд: якщо під час кожного прибирання приділяти кілька хвилин стінам, вони не набудуть застарілих забруднень. Суху очистку можна проводити пилососом або насадками з мікрофібри для видалення пилу.

Тонкошарова декоративна штукатурка

Як не нашкодити декоративній штукатурціДо цього виду настінних покриттів належать штукатурки з ефектом шовку, вельвету, оксамиту тощо. При митті такого покриття слід діяти з максимальною обережністю. Можна використовувати тільки м’яку ганчірку, змочену у звичайній воді. Якщо забруднення досить сильне, можна використовувати м’яку губку або серветку, змочену в слабкому мильному розчині. Під час догляду за тонкошаровою штукатуркою допускається використання невеликої кількості засобу для миття посуду, розчиненого у воді.

Фактурна штукатурка

Серед переваг цього виду декоративних сумішей – підвищена стійкість до фізичних впливів. Зазвичай в процесі формування такого покриття в якості фінішного шару наносять лак або віск, що мають водовідштовхувальні властивості, що значно полегшує догляд за фактурною декоративною штукатуркою. Допускається використання різних щіток, ганчірок і губок, у воду для очищення забруднень можна додавати мило, засіб для миття посуду, пральний порошок або засіб для миття скла. Поверхня, покрита фактурною штукатуркою, не втратить своїх декоративних властивостей. Це незамінний матеріал у ванній кімнаті або на кухні.

Штукатурка з кварцовим наповнювачем

Говорячи про переваги цього виду настінних покриттів, фахівці відзначають їх стійкість до механічних впливів і досить високу вологостійкість. Догляд за штукатуркою, до складу якої входить кварцовий наповнювач, досить простий: 

 • якщо накопичується велика кількість пилу, можна скористатися звичайним пилососом;
 • якщо забруднення значне, слід взяти ганчірку, змочену в теплій воді, в яку можна додати мило або невелику кількість засобу для миття посуду. 

Під час догляду за цим типом поверхні можна використовувати щітки з м’якою щетиною.

Венеціанська штукатурка

Основа цього виду настінного покриття – мармурове борошно. Саме тому насамперед потрібно оберігати венеціанську штукатурку від впливу вологи. Для того щоб поверхня повністю висохла, їй знадобиться близько 30 днів, а воскове покриття, що запечатує штукатурку, слід наносити не раніше, ніж за тиждень після того, як буде нанесено останній шар. Тільки коли віск повністю просохне, венеціанську штукатурку можна буде протирати вологою ганчіркою або губками. Для сильних забруднень допустимо використовувати мильну воду. А ось чого слід уникати, так це щіток, жорстких мочалок, абразивних порошків.

Як доглядати за декоративними гтукатуркамиДогляд за декоративною штукатуркою

Щоб декоративна штукатурка залишалася чудовою довгі роки, за нею потрібно правильно доглядати. Ось кілька порад по догляду:

 • Регулярне прибирання: поверхню слід регулярно очищати від пилу і бруду м’якою вологою ганчіркою або м’якою щіткою. Це допоможе зберегти її первозданний вигляд.
 • Уникайте механічних пошкоджень: штукатурка може бути досить делікатною, тому слід уникати ударів і механічних пошкоджень. Не використовуйте для чищення жорсткі щітки або абразивні матеріали.
 • Захист від вологи: Волога може негативно впливати на декоративну штукатурку, особливо якщо вона не призначена для вологих приміщень. Забезпечте хорошу вентиляцію у ванній кімнаті та кухні, щоб уникнути надлишку вологи.
 • Професійний ремонт: Якщо на поверхні є будь-які пошкодження, такі як тріщини або відколи, бажано звернутися до професіоналів для якісного ремонту.
 • Періодичне нанесення: Іноді може знадобитися перенанесення декоративної штукатурки, щоб відновити її первісний вигляд і яскравість.
Ваша корзина