Головні особливості оздоблення фасадною штукатуркою

#Декоративні штукатурки

Оздоблення фасаду – один з найважливіших аспектів будівництва. Цей завершальний шар має багато функцій. Найважливіші з них – захист будівлі від зовнішніх факторів, таких як опади, перепади температур, сонце; і естетика, адже фасад будинку – це обличчя його власника. Правильно підібраний варіант утеплення і штукатурного покриття фасаду сприяє тому, що у вашому будинку буде тепло взимку і прохолодно влітку.

Переваги фасадних штукатурок

Особливості використання фасадної штукатуркиБудь-який матеріал для оздоблення фасаду повинен мати захисні функції, щоб захистити стіни від різних зовнішніх впливів. Тому сучасні штукатурки мають такі властивості: 

 • Стійкість до температурних коливань. На більшій частині території нашої країни сезонний перепад температур дуже великий, і ця властивість штукатурки має велике значення. 
 • Вологостійкість. Оздоблення фасадів штукатуркою захищає їх від атмосферних опадів і підвищеної вологості, які руйнівно впливають на незахищені поверхні. 
 • Паропроникність. Штукатурка пропускає пари назовні, дозволяючи будівлям “дихати”. 
 • Тепло- і звукоізоляція. Шар штукатурки на зовнішній поверхні стін створює додатковий бар’єр для проникнення сторонніх шумів і холодного повітря. Таким чином, в приміщеннях створюється більш комфортний мікроклімат. 
 • Стійкість до механічних впливів. 
 • Простота нанесення розчину. При бажанні власники будинків можуть оштукатурити фасади своїми руками, заощадивши на дорогих послугах. 
 • Широкий вибір кольорів і фактур. За допомогою фасадної штукатурки можна створювати найрізноманітніші покриття, що відрізняються як за кольором, так і за фактурою.
 • Ефект самоочищення. З силіконової штукатурки пил і бруд чудово очищаються опадами.

 

Різновиди фасадних штукатурок

Мінеральна (цементна) штукатурка. У складі переважають цементні та полімерні компоненти, які покращують зчеплення з поверхнею та підвищують пластичність покриття. Мінеральний склад має високий показник міцності та паропроникності, доступний за ціною та універсальний у застосуванні. Розчин потрібно готувати перед нанесенням.

Силікатна штукатурка. Містить рідке калієве скло, скловолокнисті компоненти та пластифікатори. Має хороший показник паропроникності, нейтральна на тлі електричної статики і не схильна до інтенсивного забруднення.

Як обрати фасадну штукатуркуАкрилова штукатурка. Основний інгредієнт – акрилова смола. Штукатурка кольорується у велику гаму пастельних і насичених кольорів ,стійка до атмосферних впливів. 

Силіконова штукатурка. В експлуатації вона стійка до атмосферних опадів, має брудовідштовхуючий  і паропропускний ефекти. 

Силікатно-силіконова штукатурка. Універсальний в застосуванні матеріал, що отримав найкращі якості від сумішей, виготовлених на основі рідкого скла і силікону. Покриття еластичне, стійке до забруднень, довговічне і забезпечує якісну адгезію до поверхні фасаду будинку.

Різновиди фактур

Слід зазначити, що всі штукатурні розчини утворюють на фасадних стінах будинку  фактури. А саме:

 • Шуба. Це фактурне покриття з діаметром камінчика від 1мм до 3мм. 
 • Короїд. Це фактурне покриття з діаметром камінчика від 1,5мм до 3мм. Чим більший розмір камінців, присутніх у матеріалі, тим чіткіше формується фактура та інтенсивність рельєфу.
 • Мозаїчна, вона ж штукатурка з крихтою декоративного каменю різного кольору. Входить до групи акрилових видів. Використовують смоли прозорого типу і кам’яну крихту. 

Штукатурка – не найпростіший спосіб оздоблення фасадів, але він має багато переваг перед іншими матеріалами. Вибираючи цей метод, ви отримуєте можливість надати своєму будинку абсолютно індивідуальний вигляд.

Ваша корзина