Поради з нанесення фактурної штукатурки швидко та якісно

#Декоративні штукатурки

Декоративна штукатурка – матеріал для оздоблення фасадів будівель, внутрішніх приміщень будинків, квартир та інших об’єктів нерухомості. Сучасні суміші вирізняються пластичністю та легкістю нанесення. Створення фактурного покриття – своєрідний прояв художнього смаку і фантазії майстра. Штукатурку наносять на різні типи поверхонь: від бетону і цегли до гіпсокартону і дерева. Велика кількість видів декоративних покриттів визначає переважний вибір споживачів.

Переваги використання фактурної штукатурки

Використовуючи цей матеріал, ви можете створити поверхню з різним рівнем зернистості, з шорсткою структурою, об’ємні рельєфи, виконати імітацію каменю, дерева, оксамиту або шкіри. Суміш наноситься на будь-які поверхні і якщо вона крупнозерниста, то дає змогу приховати всі наявні дефекти стін.

Залежно від сполучної речовини розрізняють акрилову, силікатну, мінеральну, вапняну та силіконову фактурну штукатурку. Кожен варіант має свої переваги та недоліки. Однак усі вони мають базові відмінні риси:

 • еластичність матеріалу, що дає змогу формувати привабливу і незвичайну поверхню;
 • не містить токсичних речовин;
 • антистатичність покриття;
 • вогнестійкість;
 • висока стійкість поверхні до механічних впливів;
 • стійкість до впливу УФ-променів і вологи;
 • стійкість до перепадів температур;
 • підвищена паропроникність;
 • матеріал створює хорошу звукову і теплову ізоляцію;
 • поверхня легко очищається і миється.

Які інструменти слід використовувати для нанесення декоративної штукатуркиІнструменти для нанесення фактурної штукатурки

 1. Кельма – невеликий сталевий шпатель з вигнутою ручкою, що використовують для нанесення і розрівнювання суміші;
 2. Терка або напівтерка – необхідна для загладжування нерівностей. Щоб прибрати невеликі шорсткості, робіть кругові рухи, розгладжуючи штукатурку;
 3. Валик – інструмент, який створить потрібну фактуру на поверхні. Існує велика кількість варіантів валиків залежно від матеріалу циліндра: гумові, поролонові, пластикові, силіконові, тканинні, хутряні тощо. Для формування об’ємної текстури використовують гумові валики з різними орнаментами, геометричними фігурами на поверхні циліндра. Завдяки такому типу валика виходить вдавлений візерунок, малюнок на стіні;
 4. Трафарети – пластикові форми у вигляді птахів, тварин, квітів, дерев, метеликів, візерунків тощо, які використовують для створення певного малюнка на поверхні. Щоб отримати бажаний результат за допомогою трафарету, потрібно акуратно заповнити форму матеріалом і дати час схопитися суміші на стіні або стелі. Після цього потрібно зняти трафарет і об’ємний малюнок залишиться на поверхні;
 5. Пензлик – працювати таким інструментом необхідно для створення невеликої фактури або розпису на штукатурці;
 6. Малярська стрічка – захищає поверхні, які не потрібно штукатурити, від потрапляння розчину;
 7. Саморобні інструменти для створення фактури – крім шпателя, пензля, трафаретів і валиків, можна використовувати й інші інструменти для створення потрібної фактури. Тут є великий вибір і все залежить від вашої фантазії. Ви можете зв’язати в пучок клаптики тканини або використовувати губку, а можете просто створити візерунок руками.

Технологія нанесення фактурної штукатурки

Щоб отримати акуратну, якісну і довговічну поверхню, слід виконувати роботи в певній послідовності:

Підготовчі роботи

Підготовка стін до нанесення декоративної штукатурки починається з їх очищення від старого покриття. Поверхня повинна бути рівною. За допомогою шпаклівки необхідно заповнити всі тріщини і зазори. Перед штукатуркою стін всередині приміщення з газобетону, пінобетону, цегли потрібно встановити армувальну сітку, яка не дасть оздоблювальному матеріалу потріскатися і обсипатися після висихання, а також створить хороше зчеплення штукатурки і основи.

Багато видів штукатурки не потребують попереднього вирівнювання стін. Якщо поверхня має значні нерівності, усуньте їх за допомогою гіпсової, вапняної або цементно-піщаної суміші, виконуючи штукатурку стін по маяках, що наноситься в кілька шарів. 

Вирівняну поверхню ґрунтують грунтом глибокого проникнення, який створить хороше зчеплення штукатурки з основою. З цим завданням добре справляється акрилова ґрунтівка. Далі необхідно добре просушити стіну перед нанесенням облицювального матеріалу.

Якщо оздоблювальні роботи проводять у приміщенні з підвищеним рівнем вологості, слід обробити поверхню протигрибковим складом, який створить додаткову стійкість покриття до негативного впливу вологи.Перед нанесенням грубозернистих штукатурок для кращої адгезії треба нанести грунт з кварцевим піском.

Основні етапи нанесення декоративної штукатуркиОсновний етап

Основним етапом є нанесення декоративної суміші, яке можна робити в кілька шарів. Витрата штукатурки на 1 м2 стіни залежить від типу штукатурки. У разі багатошарового покриття ця цифра збільшується.

Фактурна штукатурка може бути у вигляді сухого порошку, з якого потрібно приготувати робочий розчин для оштукатурювання стін, додавши певну кількість води, або в готовому вигляді. Будь-яка фактура має традиційний білий або бежевий колір, який можна змінити за допомогою спеціальних барвників.

Невелика кількість суміші розподіляється на кельму за допомогою шпателя. Матеріал слід наносити на невеликі ділянки, оскільки він досить швидко схоплюється. Однак в робочому стані він дуже пластичний, що дозволяє створювати на поверхні будь-який візерунок.

Заключний етап

Після того, як всі штукатурні роботи завершені, поверхні слід дати повністю висохнути і затвердіти. Це займе не менше, ніж 24 години. Потім її слід в деяких випадках обробити дрібнозернистим наждачним папером, щоб видалити надлишки розчину. Потім грубозернистих поверхню слід заґрунтувати або покрити лазуррю.

У разі нанесення фактурної штукатурки в приміщеннях, де стіни піддаються механічним пошкодженням, слід покрити поверхню безбарвним лаком або воском, що дозволить збільшити термін експлуатації покриття без втрати його первозданного вигляду.

Отримана, в результаті грамотної обробки фактурною штукатуркою, поверхня не тільки матиме привабливий зовнішній вигляд, але і стане практичною і невибагливою в подальшій експлуатації. Її легко чистити і мити без застосування спеціальних засобів для миття. Фінальне лакове покриття запобігає утворенню цвілі та грибка на поверхні стін навіть у приміщеннях з підвищеною вологістю.

Ваша корзина