Розвінчуємо міфи про декоративну штукатурку

#Декоративні штукатурки

Якщо штукатурка здається вам простим матеріалом, який просто розмазується по стіні в різних напрямках, то це зовсім не так. Кожне декоративне покриття має свої секрети. Їх знають лише виробники та майстри. Ось кілька міфів, які здаються правдоподібними. І тільки професіонали знають, що стоїть за ними насправді.

Розвінчуємо міфи разом1. Штукатурка – безшовне покриття

Багато хто вважає, що декоративна штукатурка – це безшовне покриття. Насправді, якщо наносити її смугами (як шпалери), то виникнуть дуже навіть видимі стики. Саме тому майстри виконують такі дії:

  • наносять штукатурку і надають їй “малюнок” за один прохід;
  • роблять це швидко, не даючи покриттю підсихати;
  • працюють на ділянці від кута до кута стіни, а не смугами;
  • часто працюють удвох. Один наносить матеріал рівномірним шаром, інший одразу надає йому фактуру.

2. Штукатурка легко реставрується

Це залежить від типу пошкодження і стосується далеко не всіх матеріалів. Так, є такі, які досить легко відновлюються. Інші ж покриття фактично неможливо привести до ладу після фізичного втручання.

3. Кольорувати матеріал можна в будь-який колір

Це дуже поширена помилка тих, хто робить ремонт самостійно. А дизайнери-початківці теж цим грішать, вважаючи, що штукатурку можна кольорувати в будь-які відтінки. Однак є такі види матеріалів, колір яким надається тільки в заводських умовах. Змінити його вже не можна. Крім того, є покриття, наповнені білим пігментом. Його так багато, що отримати темний колір дуже складно. Така декоративна штукатурка найчастіше кольорується у світлі пастельні відтінки. Якщо ж потрібен середній тон, то матеріал покривається зверху лаком, закольорованим у темний колір.

4. Декоративна штукатурка може легко потріскатися або навіть відвалитися від стіни

Декоративна штукатурка: не вірте міфам!Насправді демонтувати деякі види штукатурки зі стіни взагалі досить складно. Доводиться або збивати її, або просто закривати шпаклівкою. Але якщо її нанесено на шпалери,без дотримання технологій,то цілком можливо, що і відвалиться.

Що стосується тріщин, тут усе залежить від їхнього походження і характеру. Якщо тріщина велика і йде по самій стіні (наприклад, через усадку будинку), то вона порве не тільки штукатурку, а й більш серйозний матеріал на кшталт керамічної плитки.

Решта тріщин для штукатурки не страшні, знову ж таки – при дотриманні всіх технологій і правил.

5. Потребує складної підготовки

Існує думка, що для шпалер стіну можна взагалі не готувати – і так зійде, а ось для штукатурки треба постаратися. А тепер поговорімо чесно. Готувати стіну потрібно для будь-якого покриття. Жодні, навіть найбільш рельєфні шпалери, не закриють нерівності, якщо на вертикальних поверхнях великі горби і ями. Та й підготовка для штукатурки буває різна. Грубо кажучи, що товща декоративна штукатурка, то менше ідеальності вона потребує.

6. Декоративна штукатурка не підходить для ванних кімнат

Це неправда. Ще кілька років все так і було, але технології не стоять на місці. Зараз є такі спеціальні фінішні засоби, за допомогою яких штукатурка стає дуже витривалою. Її сміливо можна використовувати у ванних кімнатах. З урахуванням вартості плитки, таке рішення може ще й серйозно заощадити кошти.

Найголовніше, що хочеться сказати – не вірте в міфи, якими рясніє інтернет. Всі матеріали дуже різні. Щоб отримати чудовий ефект – обов’язково уточнюйте склад покриття, вивчайте інформацію на упаковці і навіть радьтеся з професіоналами, якщо виникнуть питання.

Ваша корзина