Клас покриваності інтер’єрної фарби

#Фарбування

Забарвлення дерев’яних фасадів, підлог, стін та стель – популярний декоративний прийом. Воно дозволяє досягти колірної гармонії з ландшафтом та допомагає створювати інтер’єр мрії. Щоб досягти відмінного результату, створити рівномірне покриття ідеальної якості і при цьому не переплатити, потрібно наперед звертати увагу на характеристики фарби.

Покриваність або криюча здатність – одна з найважливіших властивостей. Від того, наскільки покривну фарбу ви оберете, залежатиме час роботи, витрата витрачених сил та коштів.

ШахматкаКлас покриваності акрилових та інших інтер’єрних фарб – дуже важливий показник, що визначає витрату, якість поверхні, здатність перекривати колір та отримуваний результат. Найчастіше, покриваність фарби є основною купівельною характеристикою для майстрів та професіоналів. У випадку, коли необхідно зробити швидкий та бюджетний ремонт, одного шару високо-укривистої фарби може вистачити для вражаючого результату. Таким чином, початкова вища вартість фарби з гарною покриваністю нівелюється її витратою.

Градація за класами здійснюється на підставі даних виробника про покриваність фарби, при зафарбовуванні чорно-білої основи (шахівниці). Контрастне співвідношення визначає відмінність пофарбованої поверхні з чорною основою, щодо пофарбованої поверхні з білою основою.

Класи покриваності

Всі фарби мають різну здатність, що криє. Їх можна поділити на кілька груп.

  • Безбарвні. Не приховують початковий колір поверхні та не змінюють його.
  • Прозорі тонуючі або лесуючі. Мають низьку здатність, що криє.
  • Покриваючі. Перефарбовують поверхню, утворюючи непрозоре однорідне покриття.

У свою чергу, покриваючі продукти розрізняються за класами, що визначає контрастне співвідношення. Чим вище клас, тим краще здатність, що криє. Щоб правильно вибрати фарбу, потрібно знати, скільки шарів потрібно нанести для фарбування поверхні в бажаний колір.

Класи та контрастне співвідношення у %:Клас покриваності фарб

  • 1 (більше 99,5%) – максимальна покриваність за 1 шар;
  • 2 (від 98 до 99,5%) – перекриває забарвлення мінімум у 2 шари;
  • 3 (від 95 до 98%) – фарбування не менше, ніж у 3 шари;
  • 4 (нижче 95%) – нанесення не менше 4 шарів.

Від чого залежить криюча здатність

За неї відповідають пігменти, що входять до складу фарби: їх кількість і якість, здатність розсіювати і поглинати світло, об’ємний вміст у продукті, рівномірність розподілу і показник заломлення.

Укривасті пігменти покриттів чорного або інтенсивного кольору мають високу поглинаючу здатність, слабозабарвлених і білих покриттів – розсіювальну. При великій різниці у значеннях заломлення пігменту та середовища відбувається багаторазове відображення променів, які або розсіюються, або поглинаються пігментом. При близьких значеннях заломлення відображення мінімальне, тому на передній план виходять лише поглинаючі властивості пігменту.

Чим вище якість пігментів та складу, тим краще фарба перекриває колір поверхні. Саме тому однакові за кольором продукти різних брендів можуть по-різному лягати на поверхню, що обробляється.

На що впливає криюча здатність

Покриваність багато в чому визначає результат фарбування, час та підсумкову вартість роботи. Склади з високим класом дозволяють створити рівномірне тонке покриття за 1-2 шари незалежно від кольору основи. Це дозволяє зберегти фактуру деревини, скорочує час та вартість роботи завдяки економічній витраті.

Фарби з низьким рівнем покриваності наносяться до 3-4 шарів. Неодноразове міжшарове сушіння займає багато часу. Товстий шар приховує фактуру. Для повного перефарбування темнозабарвлених поверхонь може знадобитися біла фарба, яка буде грати роль шару грунтовки. Це додатково підвищує вартість робіт.

Чому важливо знати клас покриваності фарби та вибирати фарбу з вищим класом покриваності? Чим вище покриваність, тим тонший шар фарби можна наносити, і тим менше шарів потрібно, щоб тон стіни став абсолютно рівномірним. Якщо покриваність буде низькою (3 або 4 клас) – потрібно при кожному перефарбовуванні накладати кілька шарів – це потребуватиме чимало часу, оскільки доведеться щоразу чекати висихання попереднього шару. А найголовніше, що таке багатошарове нанесення може приховати фактуру шпалер під фарбування чи декоративну штукатурку.

Ваша корзина