Матова чи глянцева фарба для інтер’єру

#Фарбування

Вибір між фарбою для стін матовою чи глянцевою видається дуже простим. Для декого він може здатися навіть неістотним, але ми готові довести, як важливо перед ремонтом ознайомитися з властивостями обраної фарби.

Ступінь глянцю

Під ступенем глянцю розуміється показник, що відображає здатність покриття відбивати світло. Він вимірюється в процентах і може бути дуже різним – від 0 до 100%.

 • <5% – глибоко матова поверхня;

 • 5-10% – матова;

 • 10-60% – напівглянцева;

 • понад 60% – глянцева.

Глибоко-матові та матові фарби

Глибоко-матові та матові фарби для стін мають велику перевагу, через що вважаються вдалим рішенням для оздоблення. Вони дозволяють приховати невеликі поверхневі дефекти через низький процент відбиття світла.

Глибоко матова фарбаГлибоко матовий та матовий фініш майже повністю позбавлений блиску, завдяки чому обраний відтінок фарби відкривається повною мірою. Це класичний вибір для створення спокійної атмосфери у приміщенні. Структура фарби майстерно приховує нерівності та дефекти на поверхні. Ця властивість особливо цінна під час фарбуванні стелі. Caparol CapaSilan, завдяки спеціальним фракціям наповнювачів, майже повністю розсіює світло без відблисків. Така поверхня створює ефект ідеального покриття на поверхнях за будь-яких сценаріїв освітлення. А висока покривна здатність та подовжений відкритий час роботи роблять цей продукт одним із найефективніших для роботи на великих площах стель та стін.

Матова фарба для стін в житлових приміщеннях використовується у вітальні, дитячій або у спальні, а також для покриття стель. Однак, є і недоліки у класичних матових фарбах, з якими доводиться мати справу. Такі покриття часто не практичні в зонах активного відвідування, де швидко стираються і забруднюються. Кухня та передпокій не підходять для матових поверхонь.

Щоб отримати кращий результат, потрібно прислухатися до порад фахівців та дотримуватися рекомендацій виробника на етикетці фарби. Деякі покриття підтримуються в чистоті сухим або, зрідка, вологим прибиранням. Інші допускають періодичне або регулярне миття навіть із застосуванням побутових мийних засобів.

Фарба Caparol PremiumClean  має підвищену зносостійкість, є безпечною для здоров’я та створює міцну,  зносостійку, несприятливу до забруднень матову поверхню. А інноваційна рецептура Caparol PremiumColor із вмістом карбонових волокон нівелює класичні недоліки матових фарб, такі як “ефект письма”, гарантуючи якісне покриття та бездоганний вигляд навіть за умов регулярного чищення та миття. З цими матеріалами стіни здатні на більше, ніж просто розмежування простору.

Напівматова фарба

Напівматова фарбаНапівглянцеві фарби для стін часто розділяють на шовковисто-матові та шовковисто-глянцеві. Загалом такі фарби добре підходять для приміщень, де часто проводиться вологе прибирання. Сатиновий фініш надає поверхні більш виражений, але все ще ніжний відблиск і при цьому добре миється. Тому його склад ідеальний для поверхонь кухні, ванної кімнати, а також для покриття дерева, кухонних гарнітурів і меблів. З одного боку, напівглянцева фарба підкреслює нерівності основи своїм блиском, а з іншого – утворює досить стійке покриття, яке можна чистити, мити і дуже легко оновити. Вона не має нав’язливого блиску та візуально збільшує розміри невеликих приміщень. Після висихання пофарбована поверхня на вигляд і дотик нагадує поверхню шкаралупи яйця, за що і отримала назву “eggshell”.

Напівглянцеве покриття має ненав’язливий блиск, стійкість до бруду й жиру, легко миється. Воно добре підходить для зон частого прибирання в будинку, а також підкреслює традиційні деталі інтер’єру: ліпнину або естетичний карниз.

Глянцева фарба

Цей матеріал надає поверхні гладку, блискучу текстуру, яка відбиває світло більше за інші матеріали. На ступінь глянцю впливає кількість смоли в складі: чим смоли більше – тим  більш блискучою стає поверхня. Пори на ній майже відсутні, тому її спокійно можна мити вологою ганчіркою. При цьому сама поверхня чудово відштовхує бруд і пил. Глянцеві покриття набагато міцніші за класичні матові та витримують серйозні навантаження. Проте, як ми зазначали раніше, існують і матові рішення, здатні витримувати екстремальні механічні навантаження та регулярне чищення.

Глянцева фарба Глянцева фарба для стін використовується в приміщеннях, схильних до частих забруднень: шкільних вестибюлях, під’їздах, поліклініках і лікарнях, дитячих садочках тощо.

Суперглянцева фарба або емаль підходить для покриття дерев’яних та металевих поверхонь. Вона має сильний блиск і створює майже дзеркальну поверхню. Нею часто покривають декоративні молдинги, вуличні меблі та деталі, яким потрібен додатковий захист. Але поверхня під фарбування повинна бути ідеально рівною і гладкою – блиск підкреслює всі недосконалості.

Поради: яку фарбу краще вибрати

 • Глянець візуально розширює приміщення. Він підходить для невеликих і темних кімнат, які в такому оформленні здаватимуться більшими та світлішими.

 • Матова фарба доповнює нейтральні, ненав’язливі інтер’єри, на її тлі гарно виділяються яскраві декоративні деталі та меблі.

 • Глянець добре виділяє акцентну стіну або фокусну зону.

 • Обираючи покриття для  обідньої та робочої зони кухні, а також для  ванної кімнати слід ретельно вивчати властивості продукту. Правило, що глянцеве миється добре, існує і досі, проте вже є і матові рішення, які мають надвисокі експлуатаційні характеристики.

 • Якщо приміщення просторе, відмінно освітлене, а стіни мають велику поверхню – краще обрати глибоко-матову або матову фарбу, інакше блиску виявиться забагато.

Переваги та недоліки глянцевої та матової фарби

Ступінь блиску фарби визначає не лише декоративний ефект, якого ви досягнете в інтер’єрі, але й ступінь довговічності, стійкості до забруднень і миття. В більшості випадків чим  більш блискуча фарба – тим вона довговічніша і тим легше доглядати за стінами.

Глянцева фарба:

Переваги:

 • стійкість поверхонь до дії вологи (миття із застосуванням миючих засобів);

 • простота догляду;

 • блиск привертає увагу, створює акцент в інтер’єрі;

 • візуальне збільшення приміщення за рахунок гри світла;

 • стійкість до забруднень.

Недоліки:

 • підкреслює недоліки структури поверхні

 • навіть найдрібніші забруднення стають видимі, тому потрібен постійний догляд.

Матова фарба:

Переваги:

 • насичений колір покриття;

 • приховує нерівності поверхні;

 • дарує відчуття затишку та спокою;

 • ідеальна для стель;

 • високий ступінь розсіювання розподіляє світло рівномірно по приміщенню.

Недоліки:

 • не всі матові фарби витримують регулярне миття;

 • не всі матові фарби здатні витримувати механічні навантаження. На більшості матових фарб не оминути подряпин та потертостей впродовж експлуатації;

 • пил осідає на поверхні, вимагаючи частого прибирання (сухою або вологою м’якою ганчіркою).

Обираючи ступінь глянцю для матеріалу, рекомендуємо брати до уваги три фактори. По-перше, функціональність і особливості приміщення. В залежності від призначення поверхні, вимоги до зносостійкості покриття будуть абсолютно різними. Тож зважайте на клас стійкості до вологого стирання продукту та його особливості. Наприклад, Caparol PremiumClean – матова фарба, але завдяки своїм властивостям рекомендується до застосування у приміщеннях, що потребують регулярного миття і прекрасно справляється з побутовими забрудненнями, що часто трапляються на кухні. Кухня – це одна справа, а стіна за узголів’ям ліжка – зовсім інша. Тут в нагоді стане Caparol PremiumColor – глибоко-матова фарба, що витримує високі механічні навантаження.  Далі, необхідно зважати на рівень освітленості. У сонячній кімнаті глянцеві поверхні будуть недоречні. Враховуйте розмір вікон та траєкторію руху сонця.

Ваша корзина