Поширені помилки під час фарбуванні стін в квартирі

#Фарбування

Фарбування стін – це не так просто, як може здатися на перший погляд. Ви навіть не уявляєте, скільки нюансів існує у фарбуванні стін, тому не починайте без попередньої підготовки. На кінцевий результат може вплинути все: від вибору фарби до способу її нанесення. Ми зібрали найпоширеніші помилки під час фарбуваняя стін, щоб ви зрозуміли ключові моменти і змогли самостійно пофарбувати стіни без негативних наслідків.

Непідготовлена поверхня! Особливу увагу потрібно приділити процесу вирівнювання стін. Навіть незначні дефекти можуть негативно вплинути на кінцевий результат. Перед початком робіт рекомендуємо обробити поверхню знежирювальним складом. Таким чином, на стіні не залишаться розводи, які можуть просвічуватися крізь фарбу.

Ігнорування ґрунтівки! Якщо нехтувати ґрунтівкою перед фарбуванням стін, фарби піде більше, а результат буде нерівномірним. Ґрунтівка зменшує поглинання поверхні, що полегшує нанесення фарби. Вона також створює адгезійний зв’язок між поверхнею і фарбою, завдяки чому вона краще прилипає і тримається. Перед тим, як фарбувати стіни, обов’язково нанесіть ґрунтівку. Спочатку виберіть відповідну для ваших стін ґрунтівку, а потім нанесіть її пензлем: спочатку вертикальні смуги, а потім горизонтальні поверх першого шару. Коли вона повністю висохне, можна приступати до фарбування.

Неправильно розбавлена фарба! Якщо фарба занадто густа сама по собі або стає такою в процесі роботи, необхідно її розбавити. Для кожного типу фарби використовують свій розчинник, і якщо вибрати невідповідний, можна її зіпсувати. Наприклад, у разі додавання уайт-спіриту у водно-дисперсійну фарбу, полімери злипнуться, що призведе до нерівномірного і горбистого покриття стіни. Олійні фарби не вийде розвести водою, тому що вони просто не з’єднаються. Слід уважно вивчити інструкцію на банці з фарбою, щоб вибрати відповідний засіб для розведення. Додавайте розчинник невеликими порціями і перемішуйте, щоб рівномірно розподілити по банці.

На що звернути увагу при фарбуванні стінПеревантаження пензля або валика! Перевантаження пензля або валика занадто великою кількістю фарби може призвести до потьоків і нерівномірного покриття. Використовуйте помірну кількість фарби і наносьте кілька тонких шарів замість одного товстого.

Невикористання малярської стрічки!  Це може призвести до брудних країв. Завжди використовуйте малярську стрічку, щоб створити чіткі лінії і захистити області, які ви не хочете фарбувати.

Неправильна вентиляція! Неправильна вентиляція може призвести до скупчення парів, що ускладнить дихання і спричинить проблеми зі здоров’ям. Завжди малюйте в добре провітрюваному приміщенні або використовуйте респіратор.

Нанесення тільки одного шару! Якщо потрібно кардинально змінити колір стін, одного шару фарби не вистачить. Навіть якщо ви перейдете від світлішого до темнішого відтінку, вихідний відтінок все одно буде видно. Для отримання рівного і насиченого кольору найкраще наносити два-три шари фарби. Першим шаром можна рівномірно розподілити фарбу по поверхні, а наступними розтушувати і заповнити непомітні прогалини.

Нанесення фарби на вологий шар! Якщо поспішити і нанести другий шар поверх “сирої” фарби, валик або пензлик прилипатиме до стіни, з’являться бульбашки, тріщини, а шматочки, що не висохли, можуть відірватися. Доведеться переробляти всю роботу з нуля.

Помилки під час фарбування стін у вітальні

Чітких стандартів дизайну вітальні не існує, але певних правил все ж варто дотримуватися.

 • Не копіюйте вітальні з каталогів: вони можуть бути бездоганно стильними, але безликими. Внесіть у свою вітальню нотку індивідуальності, навіть якщо це виглядає в якійсь мірі дилетантськи або наївно. Зрештою, це ваш дім, а не готель.
 • Не забувайте про освітлення. Колір може досить сильно варіюватися залежно від типу освітлення і кута, під яким світло падає на пофарбовану поверхню.
 • Не забувайте враховувати загальну кольорову палітру.

Помилки під час фарбування ванної кімнатиНа що звернути увагу при фарбуванні стін в ванній кімнаті

Ось кілька запитань, відповівши на які, ви зможете уникнути серйозних помилок під час фарбування ванної кімнати.

 • Чи стійка ваша фарба до грибка та плісняви? Ванні кімнати, особливо маленькі, регулярно просочуються парою. Вибір інтер’єрної фарби, яка пригнічує ріст цвілі та грибка, забезпечить додатковий рівень захисту та збереже інтер’єр.
 • Чи повністю висохла ванна кімната перед фарбуванням? Залиште двері у ванну кімнату прочиненими і на деякий час увімкніть витяжку, щоб забезпечити циркуляцію повітря і таким чином позбутися зайвої вологи. Фарба, нанесена на вологі стіни, на жаль, тримається недовго.

Помилки під час фарбування коридору

 • Неврахування інтенсивності руху в коридорі і купівля фарби, яка погано піддається вологому прибиранню. 
 • Використання кольорів, які швидко забруднюються так само є поширеною помилкою в будинку, де проживає велика сім’я. Яким би не було великим бажання пофарбувати коридор білою, яскраво-жовтою або будь-якою іншою фарбою, краще відмовтеся від цієї ідеї.
 • При цьому не варто кидатися в іншу крайність і фарбувати коридор у занадто темний колір. Від цього приміщення не тільки матиме похмурий вигляд, а й візуально зменшиться.

Помилки під час фарбування кухні

Типові помилки, яких припускаються під час фарбування кухонь, можна розділити на дві категорії: технічні та візуальні.

 • Головною серед технічних помилок є ігнорування миття перед фарбуванням. Звичайної ґрунтівки в цьому випадку недостатньо, адже стіни на кухні покриті жиром, і якщо його не змити, на пофарбованій поверхні залишаться непривабливі сліди, а фарба з часом облупиться.
 • Великою помилкою буде вибрати для кухні не вологостійку фарбу. У приміщенні, де постійно щось кипить, випаровується, де завжди проводиться вологе прибирання і регулярно доводиться протирати стіни від жиру і різних бризок, слід використовувати тільки фарбу для вологих приміщень.
 • Серед візуальних помилок можна назвати надмірне захоплення яскравими кольорами: вони швидко набридають, а кольори активної групи взагалі починають дратувати.
Ваша корзина