Що врахувати при виборі фарби для зовнішніх робіт

#Фарбування

Безумовно, саме зовнішній вигляд фасаду будівлі визначає її первинне сприйняття. Елегантні та красиві будинки ззовні одразу привертають захоплені погляди пересічних людей. Їх неодмінно хочеться відвідати. Чого не скажеш про некрасиві і недоглянуті будівлі. Однак якісне оздоблення  фасаду будівлі – це не тільки запорука її естетичності, але й спосіб захисту від агресивного впливу негативних погодних факторів. Власне, тому до оформлення будинку ззовні слід підходити не менш відповідально, ніж зсередини.

Як відомо, одним з найшвидших, ефективних і недорогих способів перетворення старої будівлі або завершення будівництва нової є обробка її фасаду фарбою. Однак через величезну кількість такої продукції на сучасному ринку недосвідченому споживачеві складно зробити вибір.

Основними вимогами до фарб для зовнішніх робіт є безпека та довговічність. Кольори не повинні вигоряти на сонці та утворювати пластичне покриття. В іншому випадку вони будуть ” вигоряти” під впливом температурних коливань і пов’язаних з ними циклів розширення-стиснення основи.

На що звернути увагу при виборі фасадної фарбиНа які параметри слід звертати увагу, щоб вибрати довговічну фасадну фарбу?

  1. Стійкість до вицвітання. Рано чи пізно всі фарби вицвітають і втрачають свій насичений колір під впливом сонця та дощу. Однак у одних це відбувається швидше, у інших – повільніше. Мінеральні пігменти більш стійкі до ультрафіолету, ніж органічні. Саме тому вибір кольорів для оздоблення фасадів обмежений.
  2. Очікуваний результат. Покривності фарбам надають  органічні та неорганічні пігменти. В якості основи в різних кольорувальних системах може використовуватися звичайна біла фарба в базі (тип А) або “безбарвна” (тип С) – зі зниженим вмістом білого пігменту, наприклад, діоксиду титану. Результат: щільний колір, крізь який не видно текстури основи (дерева, наприклад).
  3. Паропроникність. Здатність покриття пропускати водяну пару з середини будинку – один з найважливіших параметрів фасадної фарби. Для її оцінки враховують кількість пари, яка проходить через 1 квадратний метр покриття за добу. Паропроникність хорошої фарби – не менше 130 г.

Важливо: інтер’єрні лаки і фарби для вологих приміщень категорично не підходять для зовнішнього фарбування будівель. Вони не паропроникні – буде з’являтися вогкість.

  1. Вологостійкість. Дощ і сніг – часті причини пошкодження фасадів. Потрапляючи на стіни, волога викликає тріщини, сприяє відшаруванню облицювання. Ось чому так важливо використовувати вологостійку фарбу, особливо в регіонах з вологим кліматом.

Види та їхні особливості

Хімічна промисловість випускає різноманітні види фарб, спеціально призначених для оформлення фасадів. Розглянемо, яку фарбу для фасаду можна вибрати, виходячи з її типу:

  • Акрилова. Різновид водоемульсійної. Стійка до води і лугів, кольорується в безліч відтінків, добре лягає на цегляну стіну, не вигоряє, водостійка, витрачається економно. Термін служби до 10 років.
  • Силіконова. Характеризується високими показниками паропроникності та вологозахисту, стійка до ультрафіолету та механічних пошкоджень. Застосовують для різних типів поверхонь, включаючи цементно-вапняну штукатурку, газобетон і пінобетон. Стійкість від 10 до 12 років.
  • Алкідна. Виробляється на основі алкідної смоли, вимагає додавання розчинника перед фінішною обробкою. Дає високий захист від цвілі і грибків. Мінус – погана адгезія і стійкість до ультрафіолету. Потрібні навички в нанесенні.
  • Епоксидна. Дає надійну адгезію. Потребує додаткового захисту від вологи.
  • Масляна. Не користується популярністю через нестійкість до ультрафіолету і водних опадів, погану адгезію до мінеральних основ, пожежонебезпеку при транспортуванні.

Обираємо фарбу залежно від типу поверхніЯку фарбу обрати залежно від поверхні нанесення

Фарба для цегли. Непривабливу цегляну стіну можна пофарбувати алкідною або акриловою фарбою для зовнішніх робіт. Перед фарбуванням необхідно позбутися висолів і плісняви. Ґрунтувальні засоби слід вибирати відповідно до обставин: для гладкої, добре випаленої кладки віддавайте перевагу ґрунтам, що поліпшують адгезію (можна заґрунтувати поверхню тією ж фарбою, розведеною рекомендованим виробником розчинником), для пошкодженої і такої, що руйнується – зміцнювальною ґрунтівкою глибокого проникнення з антисептичними добавками.

Фарба для бетону. Фактурні фасадні фарби для бетону приховують підвищену пористість, нерівності і дрібні тріщини. Але, на відміну від штукатурок (які також можуть бути кольоровими), не справляються зі швами кладки. Наносять такі фарби за допомогою поролонового валика на попередньо проґрунтовану поверхню. Щоб досягти однорідної текстури, всю стіну до видимих меж слід фарбувати цілісним шматком – матеріалом однієї партії і консистенції.

Фарба для газобетону. Для газобетонних блоків рекомендуємо обрати силіконову фарбу, з огляду на її підвищену паропроникність. Газобетонні фасади сприйнятливі до впливу вологи і бажано забезпечити їм вільне “дихання”, щоб зайва волога виходила через покриття. Силіконові з цим завданням справляються якнайкраще.

Фарба для деревини. Для дерев’яних фасадів однозначно підійдуть алкідні, масляні та деякі акрилові фарби – перед покупкою ознайомтеся з типами поверхонь у характеристиках продукту.

До вибору фасадної фарби треба поставитись з усією відповідальністю і наші фахівці допоможуть Вам у цьому.

Ваша корзина