Як правильно зберігати залишки фарби

#Фарбування

Якщо після ремонту залишилася невикористана фарба, важливо переконатися, що вона збереже свої властивості до закінчення терміну придатності. Забезпечте належні умови зберігання та за потреби використовуйте фарбу повторно.

Як зберігати закриту таруЗберігання фарби в закритій тарі

Тут все просто: такі матеріали продовжуйте зберігати, не відкриваючи або іншим чином не порушуючи цілісність тари. Розгерметизація тари призведе до погіршення властивостей матеріалу, що зберігається, а саме до випаровування розчинника, потрапляння кисню повітря всередину банки  і появи оксидної плівки у випадку “чистих” або модифікованих алкідних ЛФМ.

Краще відкривайте тару безпосередньо перед фарбувальними роботами, а потім, відкривши її, перевірте наявність оксидної плівки. Якщо це алкідний матеріал, то її потрібно повністю видалити, після чого ретельно перемішати вміст тари до однорідної консистенції. При цьому перемішування проводьте не тільки в нижньому шарі, де, швидше за все, знаходиться осад пігменту, але і по всьому об’єму ємності. Якщо осад не перемішується, матеріал, швидше за все, непридатний для використання. 

Після перемішування необхідно відфільтрувати лакофарбовий матеріал перед використанням. Найкраще зробіть це, попередньо розбавивши його розчинником до робочої в’язкості. В якості фільтра можна використовувати технічний капрон або марлю, складену в чотири шари. Такий імпровізований фільтр затримає всі великі незмішані частинки, які неминуче опиняться в лакофарбовому матеріалі після перемішування осаду. Після фільтрації лакофарбове покриття остаточно готове до використання.

Зберігання залишків фарби у відкритій тарі

Якщо у вас в тарі залишився невикористаний однокомпонентний лакофарбовий матеріал, то для забезпечення його збереження протягом тривалого періоду необхідно виконати такі дії:

  • Для алкідних матеріалів налити в тару поверх лакофарбового матеріалу тонкий шар (1 – 2 мм, не більше) розчинника. Це дозволить запобігти утворенню оксидної плівки в тарі під час зберігання матеріалу.
  • Ретельно закривайте ємність із залишками лакофарбового матеріалу, що, з одного боку, запобігатиме випаровуванню розчинника з матеріалу під час зберігання, а з іншого боку, запобігатиме потраплянню повітря всередину ємності.

Правила зберігання фарбиТаким чином, незважаючи на окремі особливості застосування різних лакофарбових матеріалів, можемо виділити ряд загальних рекомендацій щодо їхнього зберігання та подальшого використання:

  • Тривале зберігання лакофарбових матеріалів слід здійснювати в ретельно закритій тарі, що виключає потрапляння всередину повітря і випаровування розчинника з матеріалу.
  • Після відкриття тари лакофарбовий матеріал слід ретельно перемішати до однорідної консистенції по всьому об’єму, по можливості до повного перемішування осаду пігменту.
  • Перед нанесенням перемішаний матеріал слід процідити, щоб уникнути появи на поверхні лакофарбового покриття сторонніх включень і незмішаних частинок осаду, які погіршують його зовнішній вигляд.
  • Більшість лакофарбових матеріалів – електроізоляційний лак, емаль, ґрунтівка – зберігаються при температурі від -40 до +40°C. Оптимальною верхньою межею є +25°C. При такій температурі матеріал збереже всі свої властивості без змін. Для водно-дисперсійних фарб нижній поріг становить +5°C.
  • Ємності з молотковою емаллю по металу, ґрунтівкою-емаллю, різними видами фарб та іншими лакофарбовими матеріалами слід розміщувати якомога далі від сонячних променів – рекомендуємо вибирати найтемніше місце.
  • Бажано захистити лакофарбові матеріали від вологи, тобто місце зберігання повинно бути сухим.
  • Лакофарбові матеріали слід зберігати в приміщенні з мінімальною пожежонебезпекою, оскільки лакофарбові матеріали є легкозаймистими речовинами.  

Користуватися фарбами сьогодні набагато безпечніше, ніж 10-20 років тому. Запах сучасних фарб не такий сильний, вони не печуть очі і не викликають головного болю. Крім того, є великий вибір екологічних і спеціально розроблених для людей, які страждають на алергію. Не варто забувати, що всі використані залишки фарби, лаку, клею та розчинників заборонено викидати разом з побутовим сміттям – їх необхідно здавати в спеціальні пункти прийому відходів. Часто такі пункти приймають залишки хімікатів безкоштовно.

Ваша корзина