Як вибрати фасадну фарбу для дерев’яного будинку?

#Фарбування

Будинки та котеджі з дерева сьогодні стають дуже популярними. Це унікальне поєднання екологічності, затишку та комфорту. Однак, під час будівництва дерев’яного будинку, чи то простого “каркасника”, чи то повноцінного зрубу з колод або бруса, його поверхню необхідно захистити від атмосферних впливів. І в цьому допоможуть сучасні фасадні фарби.

Яку фарбу обрати для фасаду дерев’яного будинку? 

Основними атмосферними впливами на будь-яку дерев’яну поверхню є вологість і сонячне світло. Відповідно, хороша фасадна фарба повинна в першу чергу захищати від цього. Іншим важливим показником є захист від гниття, цвілі, грибка і комах-шкідників. Для захисту дерев’яних фасадів зазвичай використовують спеціальні грунтівки або просочення в поєднанні з лакофарбовими матеріалами. Грунтівка застосовується для захисту деревини від біологічних пошкоджень (гниття, комах-шкідників) та ультрафіолетових променів. Однак однієї грунтівки недостатньо.  Для повного захисту необхідно використовувати сучасні лакофарбові матеріали.

Обираємо фарбу для дерев'яного фасадуМасляна фарба – найбільш відомий вид лакофарбового покриття. Створює міцний поверхневий шар, добре захищає від будь-яких атмосферних впливів, але повністю приховує саму фактуру дерев’яного фасаду. Це відносно дешевий і найменш довговічний спосіб захисту дерев’яного будинку, сьогодні вона застосовується вже рідко. У масляних фарб два суттєві недоліки: вони горючі і не дозволяють дереву “дихати”, що може призвести до гниття деревини під фарбою. Термін служби – 3-5 років.

Алкідні фарби – до останнього часу один із найпопулярніших способів захисту деревини. Витримують перепади температур, створюють на поверхні дерева міцну та еластичну плівку, що захищає від будь-яких атмосферних впливів. Під час вибору алкідної фарби для фасаду дерев’яного будинку зверніть увагу на наявність у її складі антисептиків і антипіренів. Ці компоненти захистять деревину від біологічного впливу і вогню, а вам не доведеться витрачати час і гроші на попередню обробку фасаду спеціальними просоченнями. Термін служби до 20 років.

Акрилові лакофарбові матеріали – засоби для обробки деревини на основі акрилових смол, води та інших інгредієнтів. На сьогоднішні це найпопулярніший і найбільш екологічний спосіб захисту деревини. Така фарба добре лягає на деревину, підкреслюючи її природну фактуру. Вона не має неприємного запаху, не підтримує горіння. Існує понад 20 000 відтінків для акрилових фарб, що дає змогу підібрати будь-який колір за вашим вибором, крім того, акрилові фарби ви можете кольорувати самостійно, підбираючи потрібний вам відтінок будь-якого кольору. Єдиний недолік – більш висока вартість, ніж в інших матеріалів. Термін служби – 15-20 років.

На що звернути увагу під час вибору фасадної фарби?

Обираючи фарбу для фасаду дерев’яного будинку, зверніть увагу на такі характеристики, як наявність захисту від ультрафіолету та антисептиків, які захищають деревину від біологічних пошкоджень. Якщо ви обшиваєте будинок дошкою, “вагонкою” або імітацією бруса, дошки краще пофарбувати заздалегідь, до того, як обшивати фасад. В іншому випадку через деякий час дошки трохи підсохнуть під впливом природних факторів і буде видно нефарбовані поверхні (ефект “зебри”).

Ваша корзина