Як вибрати миючу фарбу для стін?

#Фарбування

 Миюча фарба для стін і стель допоможе підтримувати в приміщеннях ідеальну чистоту. Такий лакофарбовий матеріал (ЛФМ) при відповідності певного класу відмінно підходить для оформлення ванних кімнат, санвузлів, басейнів, душових. У кухні миюча фарба менше вбирає запахи, жир і забруднення на відміну від водоемульсійних складів і шпалер. Стіни витримують вологе прибирання, допускають застосування дезінфікуючих засобів – оптимальне рішення для житлових і громадських інтер’єрів будь-якого призначення.

Миючі фарби зазвичай відповідають 1 класу важливого стирання, цей клас є найвищим і дозволяє стінам витримувати підвищені навантаження. Фарба розбавляється водою, а виготовляється на основі дисперсії або емульсії. Фарби Caparol створюють покриття, яке не має запаху і не виділяє шкідливих речовин протягом всього терміну експлуатації.

Характерні риси

Фарба має високі експлуатаційні характеристики:

 • Нанесення практично на будь-які підкладки;
 • Мінімальна емісія і здатність до дифузії;
 • Стійкість до миття побутовими і професійними миючими засобами.

Утворення паропроникної плівки. Миючі інтер’єрні фарби відносно швидко сохнуть, формуючи щільне, міцне покриття. Плівка не перешкоджає природному проходженню водяної пари, що дозволяє використовувати матеріали для обробки пористих підкладок. У приміщенні не буде ефекту «парника», стіни і стеля після фарбування зберігають здатність «дихати».

Гіпоалергенність. Ця властивість характерна тільки для фарб з відсутністю консервантів і ЛОС (летючих органічних сполук). Склади екологічно безпечні для людей і тварин. Відсутність летючих органічних сполук знижує прояви алергії. Такі склади ідеально підходять для дитячих кімнат.

Висока адгезія. Склади легко наносяться на бетон, цеглу, штукатурку, фанеру, дерево, гіпсокартон, будь-які інші підкладки. Фарба не відшаровується і не розтріскується з часом. На банку з фарбою виробник вказує рекомендації з нанесення, необхідно строго дотримувати технологію підготовки і фарбування поверхні, щоб адгезія була максимальною.

Ремонтопридатність. Стіну або стелю в будь-який момент можна перефарбувати, оновити. Невеликі дефекти або плями легко маскуються за допомогою швидкого ремонту.

Недоліки миючих фарб

 • Імовірність появи відколів, подряпин в результаті механічної дії. 
 • Уразливі не тільки фарби, але і будь-які інші покриття;
 • Більш висока вартість у порівнянні зі звичайними водоемульсійними ЛФМ.

Чим миюча фарба відрізняється від вологостійкої?

Багато покупців плутають ці два поняття, але відмінності істотні. Вологостійка фарба призначена для тривалої експлуатації в приміщенні з високим рівнем вологості. Покриття зберігає міцність, декоративні властивості при постійному контакті з вологою. Однак, потрібно врахувати, що в даному випадку “контакт з вологою” не має на увазі прямий і регулярний вплив води на покриття, як це відбувається в душових.

До характеристик миючих фарб для стін і стель пред’являють більш високі вимоги. Зокрема, покриття повинне не тільки зберігати свої властивості при намоканні, а й протистояти механічним навантаженням, впливу агресивного навколишнього середовища. Миючу фарбу можна чистити мильним розчином, а вологостійкий зазвичай склад не витримує таких маніпуляцій. У цьому основна відмінність матеріалів. Простіше кажучи, будь-який миючий ЛФМ є вологостійким, але при цьому не кожне вологостійке покриття можна мити. Тому для приміщень з необхідністю гігієнічної чистки поверхонь краще вибирати універсальні матеріали.

Приклад миючої фарбиПриклад миючої фарби з високою вологостійкістю – Caparol Amphibolin. Це універсальна фарба класу E.L.F., який однаково добре підходить для фарбування стін всередині і зовні приміщення. Покриття не містить розчинників, проявляє адгезію практично до всіх поверхонь, експлуатується на стінах і стелях з підвищеним навантаженням, в тому числі на фасадах громадських будівель. 

Інші переваги фарби:

 • Висока світловідбиваюча здатність;
 • Стійкість до атмосферних впливів;
 • Можливість тонкошарового нанесення;
 • Збереження білизни протягом всього терміну експлуатації.

Види миючих фарб по типу плівкоутворювача

Латексні

Плівкоутворювальною речовиною є штучний латекс – полімер з високою хімічною стійкістю, міцністю, вологостійкістю. Така інтер’єрна миюча фарба для стін часто використовується в громадських приміщеннях з високим навантаженням на оздоблювальні матеріали. Латексні склади застосовують для оформлення офісів, банків, медичних установ, готелів, підприємств громадського харчування, промислових об’єктів. У житлових будинках таку фарбу можна використовувати і в обробці кухні.

Акрилові

Фарби на основі акрилових сополімерів призначені для обробки житлових приміщень. Олігомерні смоли, які є плівкоутворювальною речовиною, надають матеріалу високу еластичність і хорошу покриваність. Фарби майже не мають запаху, підходять для дерев’яних, мінеральних поверхонь, застосовуються в дитячих кімнатах, в школах, в поліклініках. Акрилова емульсія також дозволяє приховувати незначні дефекти підстав.

Водно-дисперсійні

Фарба являє собою дисперсію синтетичних полімерів у водному середовищі. Це один з найбільш популярних ЛФМ для обробки житлових приміщень. Водно-дисперсійні фарби добре лягають на різні підстави, утворюють міцні покриття, зазвичай стійкі до мокрого стирання. Плівка паропроникна – вона не заважає підставам «дихати».

Популярність фарб обумовлена ​​і іншими позитивними властивостями. Наприклад, миюча фарба Caparol Premium Clean у високому ступені стійка до регулярних чисток. Плівка не вбирає бруд, тому навіть жирні плями з її поверхні віддаляються легко. Це матова миюча інтер’єрна фарба для приміщень з підвищеними санітарно-гігієнічними вимогами. Інші переваги Caparol Premium Clean:

 • Збереження насиченості кольору в процесі експлуатації;
 • Стійкість до дезінфікуючих засобів;
 • Універсальність в нанесенні на поверхні різних типів.

Силіконові

Плівкоутворювачі – силіконові смоли. Фарби є найбільш вологостійкими з усіх миючих покриттів. Силіконові ЛФМ часто використовують для оформлення фасадів, архітектурних груп, садово-паркового декору. Покриття відмінно зарекомендувало себе при експлуатації в громадських басейнах, в душових, в аквапарках і в приміщеннях з високим рівнем вологості.

Силікатні

До складу миючих фарб входять пігменти і рідке кремнієве скло. Після висихання утворюється тверде, міцне, щільне покриття з низькою паропроникністю. Силікатні фарби порушують здатність стін «дихати», відносно довго сохнуть, але вони надійно захищають будівельні конструкції від вологи і проявляють стійкість до перепадів температур. Термін експлуатації покриттів досягає 20 років і довше.

Види миючих фарб за ступенем блиску

Глянцеві

Фарби з дзеркальним блиском добре відбивають світло, тому їх часто використовують для обробки невеликих приміщень. Поліпшення освітленості допомагає візуально розширити простір. Глянцева поверхня ідеально рівна, гладка, має елегантний зовнішній вигляд. При використанні таких фарб важливо врахувати особливість: відколи, подряпини на такій поверхні будуть добре помітні. Також необхідно ретельно готувати і вирівнювати підстави.

Матові

Матові миючі фарби для стін і стель не мають блиску. Матеріали використовують в оздобленні житлових і комерційних приміщень, в тому числі в кімнатах малої площі. Матове покриття також допомагає приховати невеликі нерівності стіни, замаскувати відколи.

Як вибрати миючу фарбу?

Вибір миючої фарбиЩоб зрозуміти, яку миючу фарбу для стін вибрати, варто звернути увагу на наступні властивості:

 • Витрата матеріалу. Характеристику вказують в мл / м2 або в інших пропорційних одиницях. По витраті можна розрахувати загальний обсяг матеріалу для фарбування. Чим менше цифра, тим економічніше повинен бути склад. Зверніть увагу, що для багатьох фарб виробники рекомендують нанесення в 2 або в 3 шари;
 • Призначення. На банці має бути зазначено, що це саме миюча інтер’єрна фарба для стін і стель або повинен бути зазначений клас вологого стирання (1 клас – найвищий, 4 клас – найнижчий). Якщо матеріал промаркований як вологостійкий, то це зовсім не означає, що покриття можна буде мити. Також враховують тип приміщення: ванна кімната, спальня, промисловий об’єкт і т.д .;
 • Умови експлуатації. Наприклад, для фарбування фасадів найкраще використовувати силіконові, латексні або силікатні сполуки. Такі ЛФМ  найбільшою мірою стійкі до впливу зливових дощів, морозів, ультрафіолету. Для оздоблення стін і стель всередині приміщень зазвичай вибирають акрилові фарби або склади на основі синтетичних плівкоутворювачів.
 • Покривність. Чим вище покривна здатність, тим краще фарба зафарбувати поверхню з першого шару. Склади з низькою покривістістю потрібно наносити в кілька шарів;
 • Можливість кольорування. Більшість миючих фарб продаються білими. Покупець може сам закольорувати склад або зробити це в потрібний відтінок за допомогою комп’ютерному кольоруванню в самому магазині. Фарба володіє насиченим кольором, зберігає яскравість при експлуатації з підвищеним механічним навантаженням. На упаковці з продуктом дані докладні рекомендації з нанесення покриття, які дозволяють отримати максимально ефективний результат;
 • Вартість. Віддавайте перевагу перевіреним брендам. Відомі торгові марки дорожать довірою покупців і уважно стежать за якістю своєї продукції. Краще вибрати фарбу трохи дорожче, і на кілька років забути про ремонт. Це особливо актуально для миючих складів – дешеві покриття можуть потьмяніти вже після декількох обробок.

Підготовка поверхні перед нанесенням миючої фарби

Основу необхідно очистити від жирних і масляних плям, по можливості зняти старе покриття. Ділянки, що відшаровуються, видаляють і заповнюють дефекти шпаклівкою. Стіну грунтують відповідним праймером. Це важливий етап, від якого багато в чому залежить якість виконання робіт. Грунтовка вирівнює поглинаючу здатність поверхні, підвищує адгезію фарби, зменшує її витрату. Покриття виходить більш щільним і однорідним. Залежно від типу поверхні грунт наносять 1 або 2 рази з повним висиханням кожного шару.

Технологія фарбування

Миючі фарби продаються готовими до використання. Перед нанесенням необхідно тільки ретельно перемішати склад по всьому об’єму. Працювати можна валиком, пензлем, фарбопультом – будь-яким зручним інструментом. Під час фарбування необхідно використовувати рукавички, окуляри, спецодяг, щоб краплі матеріалу не потрапляли на шкіру. Приміщення повинно добре провітрюватися.

Якщо фарба наноситься в кілька шарів вручну, то кожен наступний шар повинен бути перпендикулярним до попереднього. Так на покритті не буде смуг, колір вийде рівномірним. Інших секретів по використанню миючої фарби немає.

Правила догляду за пофарбованою поверхнею

Необхідно враховувати тип фарби при виборі миючого розчину. Наприклад, силіконові покриття можна чистити засобами з лужним середовищем, такими як господарське мило. Краще вибирати нейтральні розчини.

Акрилові фарби, навпаки, ефективніше очищуються милом. Для прибирання використовують розчин без абразивів і м’які серветки.

Водоемульсійні покриття на основі синтетичних плівкоутворювачів можна чистити твердими губами й абразивними пастами. Миють поверхню акуратно, щоб не допустити механічного пошкодження фарби.

Латексні склади чутливі до дії гострих предметів. Для обробки краще використовувати губки або серветки з розчином миючого засобу.

 

Ваша корзина