Яку фарбу використовувати для кухні?

#Фарбування

Існують кращі матеріали для ремонту кухні, ніж фарба. Проте багато власників приміщень вирішують використовувати саме її, адже фарбувальні 

засоби зазвичай виявляються помітно дешевшими, ніж інші фінішні покриття. Через складні умови експлуатації в цьому приміщенні необхідно використовувати фарбу з вологостійкими показниками і таку, що не боїться бруду. Чи існують вдалі варіанти?

Поради з вибору фарби для кухніВимоги до фінішної обробки

Фарби для кухні повинні відповідати кільком основним вимогам:

  • Зносостійкі. Ви неминуче будете торкатися кухонних стін своїм одягом, і бажано, щоб ніхто з контактних сторін не постраждав;
  • Добре миються (тобто стійкі до мокрого стирання). Кухня – це приміщення, в якому бризки їжі, що готується, жиру і засобів для миття час від часу потрапляють на стіни, в тому числі і за межами фартуха над робочою поверхнею;
  • Швидко сохнуть. Погодьтеся, що обійтися без кухні кілька днів досить проблематично;
  • За можливості не мають запаху (в ідеалі – не тільки під час експлуатації покриття, але і під час ремонту). Не завжди зручно тримати вікна відкритими 24 години на добу навіть влітку, не кажучи вже про холодну пору року.

Акрилова фарба для кухні

Вдалий приклад, оскільки акрилова фарба не боїться впливу вологи, температурних коливань, контактів з агресивними хімічними компонентами. Якщо на поверхні, вкритій акриловою фарбою, з’являться забруднення, їх можна досить швидко усунути. Найкраще себе буде вести шовковисто-матова або шовковисто-глянцева фарба.

Силіконові фарби для кухні

Багато експертів стверджує, що силіконова фарба – це універсальне рішення. Вона має плюси всіх інших матеріалів. Силіконова фарба наділена відмінною вологостійкістю, не боїться стирання. Наносити силіконову фарбу зовсім не складно, вона легко розтягується по поверхні і маскує дрібні дефекти. Загалом, матеріал чудовий. Але, як можна здогадатися, його вартість набагато вища, ніж інших матеріалів.

Тепер власник може вирішити, яку фарбу краще вибрати. В принципі, провести обробку на кухні за допомогою перерахованих матеріалів цілком можливо. Але тільки в тому випадку, якщо власник розуміє сильні і слабкі сторони використовуваної фарби.

Ваша корзина