Яким лаком покрити дерев’яну підлогу?

#Фарбування

Здавалося б, покрити підлогу лаком, які можуть бути варіанти? Насправді, варіантів лаків існує дуже багато. Все залежить від того, де буде використовуватися дерев’яна підлога, яким навантаженням буде піддаватися поверхня. Розглянемо основні види лаків і найкращу сферу їх застосування. За своїм основним сполучним компонентом, лаки для дерев’яної підлоги поділяються на такі види:

Алкідний лак для дерева. Є досить стійким до стирання. До того ж, алкідні лаки швидко сохнуть. Але мінусом такого лаку є низька ударна міцність,  оскільки алкідні лаки недостатньо еластичні. Також мінусом є різкий запах.

Лак масляний. В основі олійного лаку містяться натуральні рослинні смоли та олії. Олійні лаки не використовують як фінішне покриття. Лаки на масляній основі призначені для попереднього покриття деревини.

Акриловий лак. Один з доступних за вартістю лаків. При своїй відносно низькій ціні акрилові лаки мають хорошу еластичність. А оскільки акриловий лак виробляють тільки на водній основі, він добре розтікається. Тому акриловий лак дуже зручно наносити на поверхню. Важливим недоліком акрилових лаків, є їхні характеристики міцності, які можна визначити, як нижчі за середні.

На що звернути увагу при виборі лаку для підлогиПоліуретановий лак. Більшість майстрів зупиняє свій вибір саме на поліуретановому лаку. Саме цей вид лаку майстри вважають найоптимальнішим варіантом серед інших видів лаку для дерева. Цей вибір обумовлений високою міцністю покриття, яке в підсумку утворюється. Виробляють поліуретанові лаки на органічній і на водній основі. Мінусом цього виду лаку є різкий запах, якщо це органічна основа. А поліуретановий лак на водній основі коштує недешево.

Епоксидний лак для дерев’яної підлоги. Епоксидні лаки виробляються двокомпонентними. Тобто, готовий розчин має маленьку тривалість “життя”. Епоксидний лак має відмінні показники за всіма параметрами, крім зручності роботи. Працювати з епоксидним лаком непросто.

Навіщо дерев’яну підлогу покривати лаком?

  • Дерев’яна підлога, якщо вона зроблена не для підсобного приміщення, з чорнової деревини, має гарну текстуру. Теплі відтінки натурального дерева роблять приміщення більш комфортним і затишним. Тому, найчастіше, дерев’яну підлогу покривають лаком, щоб не приховувати природної краси натурального матеріалу.
  • Мінусом натурального матеріалу є його вразливість. Дерево схильне до гниття та утворення грибка і цвілі. Тому покриття лаком поверхні необхідне хоча б з метою захисту деревини від згубного зовнішнього впливу.
  • Крім іншого, покрита лаком поверхня дерев’яної підлоги стає міцнішою. Стійкість до механічних навантажень, точкових і абразивних навантажень підвищується в рази.
  • Покрита лаком дерев’яна поверхня найменшою мірою схильна до “нападів” комах і гризунів.
  • Лакована поверхня дерев’яної підлоги стає більш красивою. Лак, мало того, що не приховує фактури натурального дерева, він здатний посилити ефект. А також вигідно підкреслити природний малюнок деревних волокон.
  • Дерев’яна підлога, вкрита лаком, не буде вицвітати і надовго збереже свої декоративні характеристики.
Ваша корзина