Біла грунтівка під шпалери: критерії вибору

#Поради по ремонту

Створення неповторного дизайну квартири, часом досить складне завдання, яке потребує особливо ретельного підходу. Помічником для господарів, які вирішили робити ремонт, самостійно може стати біла грунтівка під шпалери. Цей вид попередньої підготовки стін здатний дати безліч переваг.

Щоб шпалери виглядали максимально ефектно та органічно, а також надійно трималися на поверхні стіни будівельники використовують грунтівку. Матеріал не вимагає особливих витрат, але забезпечує гладкість поверхні і високу адгезію з матеріалом обробки.

Сьогодні біла грунтівка представлена ​​на ринку у двох варіантах. Склад випускається у сухому та розбавленому видах.

  • Сухий склад це порошок або гранули. Перед наклеюванням шпалер необхідно розводити з водою відповідно до інструкції (на упаковці вказана витрата продукту на один квадратний метр).
  • Розведений варіант продається у вигляді вже приготовленої для застосування емульсії.

Вибираємо грунтівку під шпалериРозведений матеріал відрізняється і за консистенцією:

  • Перевага рідкої суміші в тому, що вона глибше проникає в структуру, зміцнюючи основу. Її витрати вищі порівняно із щільним праймером. Слід врахувати, що через прозорість складу новачкам буде складно досягти рівномірного нанесення.
  • Густа суміш лягає поверх основи, виконуючи функцію, що вкриває. Вона не проникає углиб, а утворює захисну плівку. Ця властивість дозволяє приховати дрібні дефекти та мікротріщини, покращуючи вирівнюючу та адгезійну здатності. У своїй формулі густі бази містять білий пігмент, завдяки якому приховують темні плями.

Акрилова грунтівка

Це універсальний склад, який переважає на полицях магазинів. Виготовляють його на основі стирол-акрилатної дисперсії, використовують для внутрішніх робіт, наносять на цеглу, фанеру, дерево, гіпсокартон, штукатурку та бетон. Склад практично позбавлений запаху, може використовуватися з будь-яким типом шпалер, швидко сохне – не більше 2-4 годин. Глибоко проникає в основу. Обмеження – складом не можна покривати чорний метал і вид грунту, який не дуже стійкий до підвищеної вологості та води.

Наносять грунтівку в 1-2 шари. При роботі з гіпсокартоном краще використовувати два шари: один під шпаклівку, другий після шпаклівки, під шпалери. Це необхідно, щоб під час демонтажу не зняти полотна разом із шпаклівкою.

Найчастіше на полицях можна зустріти універсальну акрилову грунтівку, але випускаються також адгезійні, що просочують грунтівки, грунтівки глибокого проникнення та спеціальні розчини, які найбільше підходять для роботи з конкретним матеріалом. Форма продажу – готовий розчин чи концентрат. До складу можуть входити антисептичні добавки. Витрата акрилової грунтівки залежить від стану основи та компонентного складу грунту, коливається в межах 80-250 г/м2.

Алкідна грунтівка

Алкідні грунтівки – ідеальне рішення для обробки дерев’яних поверхонь (дерево, ДСП, ДВП, ОСБ), але також використовується і при роботі з бетонними та залізобетонними основами. Склад добре заповнює пори верхнього шару матеріалу, запобігаючи розбуханню деревини та проникненню всередину бетону вологи.

Грунтівка може використовуватися для внутрішніх та зовнішніх робіт, утворює досить в’язкий шар, який зможе впоратися не тільки зі шпалерами, але й з плиткою. До складу суміші може входити хромат чи фосфат цинку. Для подальшої роботи зі шпалерами більше підходить другий тип суміші.

Головний мінус складу – довгий час висихання, до 14-16 годин. Крім того, грунтівка має різкий запах і не так добре проникає всередину матеріалу, як інші склади. Не рекомендується наносити її на гіпсокартон, гіпс та штукатурку. Витрата грунтівки – 100-150 г/м2, при необхідності склад розбавляється уайт-спіритом або ксилолом.

Латексна грунтівка

Виготовляється на основі синтетичного латексу, який, як і природний аналог, має високу міцність, еластичність і водостійкість. Латексна грунтівка ідеально підходить для пухких основ, склад навіть можна наносити на поверхні, що руйнуються з дерева, штукатурок і шпаклівок на різному сполучному. Вона відмінно підходить для нанесення на дерево, деревноволокнисті плити, поризовані стінові матеріали, тобто основи, що володіють сильним поглинанням. Крім того, праймер збільшує вологостійкі якості поверхні. Адгезійні властивості у нього досить високі, але дещо нижчі, ніж у акрилових грунтівок. Склад рівномірно розподіляється і швидко сохне. Витрата – 350-500 г/м2. Обмеження – не рекомендується наносити на основи з високою щільністю або поганим поглинанням, наприклад бетон. Створює плівку і цим сильно знижує вихід парів вологи з основи.

Універсальна грунтівка

Поради з вибору грунтівки під шпалериНазва цього типу говорить сама за себе. Така грунтівка ідеально підходить для будь-яких типів поверхонь – починаючи від гладких, закінчуючи пухкими та руйнівними. Відмінною характеристикою є її здатність до збереження властивостей при зниженні та підвищенні температур. Навіть після п’ятикратного процесу заморожування-розморожування універсальна грунтовка продовжує справлятися зі своєю місією.

Універсальний грунт створюється з використанням акрилових полімерів та додаванням смоляних полімерів, що підсилюють ефект. Він глибоко проникає у структуру стіни, одночасно утворюючи захисну плівку на поверхні. У такий спосіб він зміцнює основу, захищаючи її від небажаних зовнішніх факторів, не знижуючи адгезійних здібностей. Найчастіше такий грунт наносять у 2 етапи. Він ідеально лягає на основи з газо- та залізобетону, гіпсокартону та на багато інших поверхонь.

Грунтування шпалерним клеєм

Існує багато «за» і «проти» цього виду підготовки стін для оздоблення. Якщо ви все ж таки вирішили використовувати як базу перед поклейкою шпалерний клей, його краще вибирати відповідно до типу шпалер. Щоб з’ясувати, чи придатний такий склад для грунтування, потрібно звернутися до упаковки. В інструкціях деяких видів клею прописані рекомендації щодо розведення та пропорції саме для використання клею як грунтівки. Клей, не придатний для цих цілей, краще не використовувати, оскільки це може призвести до сумних наслідків та повторного ремонту.

Деякі торгові марки випускають шпалерний клей із кольоровим індикатором, що допомагає рівномірно наносити продукт на всю поверхню. Для того, щоб приготувати суміш-базу з клею, не потрібно особливих умінь та навичок. Крім легкості у розведенні та нанесенні, такий спосіб ще й дуже економічний.

Важливо розуміти, що шпалерний клей не може приховати видимі вади і зробити поверхню ідеально рівною і гладкою. При підвищеній вологості приміщення варто вибирати суміші з антисептичними добавками. Повного захисту від плісняви ​​вони не обіцяють, але ймовірність її появи значно знижується.

Грунтування клеєм ПВА

Клей ПВА застосовується як праймер з часів СРСР. Цей універсальний клеючий засіб, що розшифровується як полівінілацетат, застосовується у побуті, творчості та будівельній сфері. Клей є густою білою суспензією, яка стає прозорою після повного висихання.

Існує безліч видів клею ПВА, що відрізняються властивостями та призначенням (будівельний, столярний, меблевий). Випускаються як універсальні варіанти продукту, і спеціалізовані. До складу ПВА клею входять мінеральні частинки, завдяки яким збільшуються адгезивні властивості. Він додається в будівельні бетонні суміші та шпаклівку для підвищення міцності.

Для приготування суміші для грунтування клей ПВА розводять з водою в пропорції 1:2. Однак багато фахівців не рекомендують використовувати клей як грунтівку в такому вигляді. По-перше, згодом плівка із застиглого клею ризикує відшаровуватися разом із декоративним покриттям, завдавши вам багато неприємностей. По-друге, згодом склад набуває жовтого кольору, що може призвести до просвічування його через шпалери. Це може зіпсувати зовнішній вигляд оздоблення.

Тому якщо йдеться не про якість, а про швидкий та бюджетний ремонт, цей варіант можна розглянути. При використанні дорогих матеріалів і копіткому досягненні відмінного результату цей варіант варто відкласти і придбати професійні спеціалізовані засоби.

Ваша корзина