Будівельні лаки: види, склад і сфера застосування

#Поради по ремонту

Будівельні лаки – це одна зі складових величезного сегмента лакофарбових матеріалів, що застосовується в будівництві і ремонті. Являє собою рідину, найчастіше молочного кольору, на акриловій або алкідній основі. Після процесу полімеризації створює міцну лакофарбову плівку з різним ступенем блиску від глибоко матового до високоглянцевого, яка захищає предмети від негативних факторів: механічний і атмосферний вплив. Крім захисних властивостей лаки володіють декоративною складовою.

Види будівельних лаків

Масляний

Відрізнити масляний лак можна по його структурі. Його компоненти – смоли природного походження, такі як шелакові, каніфольні, бурштинові. Можуть бути штучно вироблені, наприклад, отримані на основі алкідів та фенолформальдегідів. У складі також присутні масла рослинного походження, речовини, що прискорюють висихання складу.

Перевагами масляного лаку є утворення поверхонь з високим ступенем зносостійкості, підвищеної міцності і твердості. До недоліків можна віднести тривалий термін висихання, знижену атмосферну стійкість, підвищену ціну. Рекомендується для використання при проведенні внутрішніх, реставраційних, а також живописних робіт. Якщо дозволяють кошти при проведенні ремонту або будівництві нового житла використання масляного лаку оптимально для обробки паркетного покриття.

Алкідний лак

Ще одним різновидом лаку є алкідний лак. Через високий рівень прилипання його можна використовувати з метою склеювання поверхонь. В результаті його застосування утворюється шар, який характеризується високою твердістю, прозорістю, довговічністю, підвищеною вологостійкістю. Використовувати його можна як при проведенні робіт всередині приміщення, так і для зовнішніх робіт. По складу алкідний лак нагадує масляний. У обох для основи застосовуються органічні розчинники і природні або синтетичні смоли. Перевагою можна назвати більш низьку вартість в порівнянні з масляним. Відрізнити алкідний лак можна по маркуванню буквами ГФ.

Будівельний лак , його склад і видиНітроцелюлозний лак

При отриманні нітроцелюлози лаку в розчинниках органічної природи відбувається розчинення нітрату целюлози. Змінюючи склад композиційної смоли можна отримати різні властивості кінцевого продукту. Після обробки і висушування поверхні нітроцелюлозним лаком виходить плівка без кольору, досить тверда. Час висихання мінімальний, тому використовувати його можна в якості захисного шару для поверхонь з дерева, зокрема, меблів, а також предметів з деревинно-стружкових плит. Обробка нітроцелюлозним лаком робить більш декоративним, оберігає його від вологості, механічних впливів. Маркується лак буками НЦ.

Епоксидний лак

Поєднавши епоксидні смоли з природним розчинником можна отримати епоксидний лак. Їм можна обробляти поверхні всередині приміщень з метою склеювання поверхонь. Може використовуватися для підготовки шпаклювального матеріалу. Епоксидний лак стійкий до впливу води, лугів, пошкоджень механічного характеру. Якщо ви використовуєте такий лак, пам’ятайте, що потрібно обов’язково додавати затверджувач, про що фірма-виробник вказує в інструкції з застосування.

Спиртовий лак

Спиртовий лак виготовляється на основі спиртів і смоли природного походження. Вартість такого лаку досить висока. Можна полірувати дерев’яні меблі паркетні покриття і вироби з поверхнею з дерева. Отримана плівка не схильна до механічних впливів, має хороший блиск. Недоліком є ​​схильність до впливу вологи. Промислове виробництво спиртових та олійних лаків обмежене через високу вартість і особливості застосування.

Нафтополімерний лак

Досить цікавим продуктом в середовищі будівельних матеріалів, який з’явився в даний час, можна назвати нафтополімерний лак. Його отримують, як композиційний розчин нафтополімерної смоли в розчиннику органічного складу з добавками, що варіюються в залежності від заданих властивостей. Перевагою такого лаку в порівнянні зі спиртовим і масляним є більш низька ціна при схожих споживчих властивостях. Відрізнити нафтополімерні лаки можна по маркуванню буквами НП.

Алкідно-карбамідний лак

Алкідно-карбамідний лак складається з алкідної смоли і аміноформальдегіду, з’єднаних в заданій концентрації. При використанні застосовується затверджувач. Після обробки вироби з дерева стають стійким до впливу вологості, підвищується міцність і довговічність. Маркується літерами МЧ.

Поліакрилатний лак

Для виробництва поліакрилатного лаку використовують акрилові сополімери, природні розчинники і фарбники. Колірна гамма достатня різноманітна. Можна застосовувати з метою підвищення декоративності виробів з металу, скла, дерева. Маркується буквами АК.

Сфера застосування

Зазвичай лакофарбові матеріали застосовують на завершальних фазах проведення будівельних, ремонтних робіт або при завершенні реставрації. Візьмемо, наприклад, дерев’яні покриття. Їх можна обробити різними способами. Один з варіантів – обробка такої технічним матеріалом, як антисептик. Можна використовувати лакове покриття, яке додасть поверхні гладкість, зробить її більш рівною. А можливо просто дерев’яну поверхню пофарбувати. А найоптимальнішим варіантом буде використання всіх перерахованих вище матеріалів спільно.

Сфера застосування будівельних лаківЗа призначенням лаки можна класифікувати наступним чином:

  • паркетний – добре використовувати в якості обробки дерев’яних паркетних покриттів для підлоги, віконних рам, сходових огороджень. Основа такого лаку зазвичай алкідна, можлива уретанова або акрилова. Як правило, він без запаху, висихання не довго, зносостійкий. Найбільш популярний лак на водній основі.
  • меблевий – має водну основу, іноді в якості основи використовуються природні розчинники. Як добавки використовуються пластифікатори, затверджувачі.
  • палубний – основне призначення – захист від вологи. Найчастіше застосовується поза приміщеннями, для обробки вуличних малих архітектурних форм.
  • грунтівки – основне призначення – попередня підготовка виробу до подальшого проведення робіт. Такий лак зміцнює основу, вирівнює площину, видаляє шорсткість.
  • лаки-просочення – при обробці поверхні проникають всередину, здатні забарвити поверхню.
Ваша корзина