Декоративна штукатурка: види і область застосування

#Декоративні штукатурки, #Поради по ремонту

Багато хто вважає, що штукатурка – це суміш піску з цементом, що використовується для вирівнювання стін і закладення тріщин. В сучасну штукатурку додають фарбувальні матеріали, і виходить декоративна штукатурка на стіни.

Сьогодні асортимент штукатурки настільки широкий, що новачкові розібратися з усіма варіантами може виявитися непросто. Якщо немає бажання занурюватися в питання, можна звернутися за допомогою до досвідченого майстра. Це мінімум заощадить час і дозволить уникнути непотрібних витрат.

Види декоративної штукатурки

Декоративну штукатурку розрізняють за декількома принципами. Наприклад, за типом наповнювача вона може бути:

 • фактурна-один з найпоширеніших видів декоративної штукатурки. Використовується як для внутрішніх, так і для зовнішніх оздоблювальних робіт. У складі фактурної штукатурки містяться мінеральні компоненти: цемент, вапно, глина, волокна льону або деревини, кам’яна крихта, слюда, подрібнена цегла, крупно-або дрібнозернистий пісок.Іменно цей вид обробки дозволяє приховати дефекти оброблюваної поверхні. А склад розчину не вимагає додаткової підготовки стін перед нанесенням. Фактурна штукатурка відрізняється паропроникністю, що дозволяє потокам повітря циркулювати через поверхню і не створювати конденсат.

Фактурна декоративна штукатурка

 • структурна-відрізняється вмістом акрилу або силікону. Це робить її вологостійкою і паропроникною . Ця штукатурка наноситься на різні поверхні, такі як гіпсокартон, осб плити, бетон, метал, і інші гладкі поверхні. Вона підходить і для внутрішніх робіт, і для обробки фасадів. Розміри фракцій допоможуть створити неповторний малюнок. Дрібнозерниста штукатурка забезпечує гладку поверхню стіни, а великі гранули каменю, акрилових частинок або кварцу, після висихання створюють унікальний рельєф. Структурна штукатурка дуже пластична і піддатлива в використанні. Вона стійка до механічних пошкоджень і водонепроникна. Прекрасно витримує вплив високих температур, що робить її пожежобезпечною.

Структурна декоративна штукатурка

 • венеціанська– це найсучасніший обробний матеріал. Така штукатурка відрізняється особливим ефектом гри світла на поверхні, завдяки додаванню крихти кварцу. Целюлозний клей і акрил є сполучними компонентами, що робить такий вид штукатурки безпечним для здоров’я.

Венеціанська декоративна штукатурка

Декоративна штукатурка для внутрішньої обробки стін і для обробки фасаду також різниться за своїм складом. Залежно від основного сполучного елементу декоративні штукатурки підрозділяються на такі види: 

 • Акрилова декоративна штукатурка – має в своєму складі акрилові смоли. Відрізняється хорошим захистом від води і вологи, але має погану повітропроникність. Слабкий опір стирання, в порівнянні з іншими видами декоративної штукатурки. Низька пожежна безпека. 
 • Мінеральна декоративна штукатурка – складається в основному з цементу, вапна і гіпсу. Гарна, натуральна штукатурка, підходить для обробки приміщень зі звичайною вологістю. На фасаді, у ванній і кухні вимагає додаткового захисту у вигляді фарбування, лакування тощо. Хороша повітропроникність робить мікроклімат в приміщенні здоровим і приємним. 
 • Силіконова декоративна штукатурка – універсальна суміш для будь-яких приміщень і фасаду будівлі. Хороша паропроникність, вологостійкість і стійкість до стирання роблять цей вид декоративної штукатурки відповідним для будь-яких робіт з оздоблення. 
 • Силікатна декоративна штукатурка – ще одна універсальна суміш для декорування всередині і зовні приміщення. Не боїться води, сонячних променів, антистатична. Але для нанесення потрібні навики, так як штукатурка швидко застигає.

Інші підвиди декоративної штукатурки

 • Баранець – штукатурка має різного розміру кам’яні зерна, наноситься на мінеральні основи, поверхня виходить шорсткою і рівномірно-зернистою.

Баранець

 • Короїд – композитна штукатурка, з дрібним кам’яним наповнювачем, при нанесенні утворює борознисту фактуру, що нагадує поверхню поїденої деревини. Наповнюється склад такого виду штукатурки, мармуровою крихтою різних розмірів, яка при нанесенні, залишає на поверхні різні борозенки. Їх глибина і ширина безпосередньо пов’язана з розміром мармурової крихти. Така обробка стін створює затишок в інтер’єрі і не набридає, так як глянцеві поверхні з часом можуть почати дратувати. 

Короїд

 • Шуба – поверхня після нанесення виходить шорстка, у вигляді невеликої «ворсистості», основний компонент цієї суміші – цемент.

Шуба

 • Графіто – дуже незвичайний матеріал, так як за допомогою нього можна створювати імітацію кам’яної кладки. Це буде дешевше, ніж навіть штучний камінь. При цьому вона підходить для обробки будь-якої поверхні як всередині, так і зовні будівлі.

Графіто

 • Роллерна штукатурка – має в складі наповнювач природного походження різної фракції від 1 мм до 2,5 мм. При нанесенні утворюється фактура з невеликими каналами-заглибленнями. Застосовується для оформлення фасадів та декорування стін всередині офісних і житлових приміщень. Допускається кольорування або поверхневе фарбування. Наноситься на поверхню широким шпателем, а потім розтирається кельмою круговими, хрестоподібними, вертикальними або горизонтальними рухами.

Роллерна штукатурка

 • Латекс-пластик – дозволяє створювати гладке покриття з легким глянцем, імітуючи фактуру гладкого каменю або мармуру, а також різні рельєфні поверхні. Матеріал стійкий до розтріскування, має високу вологостійкість, завдяки чому оштукатурена поверхня легко миється. Суміш можна кольорувати в різні кольори, при цьому, щоб домогтися ефекту структури натурального каменю, не слід ретельно розмішувати кольори. Суміш наноситься тільки на рівні стіни, попередньо шпакльовані і оброблені грунтівкою глибокого проникнення.

Латекс пластик

 • «Мокрий шовк» – покриття, що нагадує поверхню тканини, має в складі перламутрові частинки, переливи яких імітують переливи шовку. Допускається кольорування в будь-який колір, спочатку випускається кілька колірних варіацій: біла, золота, гранатова, срібляста і бронзова. Утворена поверхня має високу вологостійкість і відмінно витримує вологу чистку. Відмінний варіант декоративної штукатурки для стін кухні.

Мокрий шовк

 • «Морський бриз» – покриття має напівпрозору структуру, з легким перламутровим відливом. До складу додається дрібнозернистий пісок. Можна кольорувати, випускається декілька базових кольорів: золотий, білий, гранатовий, бронзовий і хамелеон. Використовується при внутрішньому оформленні.

Морський бриз

Застосування декоративної штукатурки

Якщо говорити про конкретні приміщення, то слід дотримуватися особливостей кожного з них. І в залежності від цього, вибирати той, чи інший вид декоративної штукатурки. Якщо приміщення підпадає під вплив вологи, наприклад, кухня або ванна, використовуйте штукатурку на основі акрилу.

Для приміщень з великою площею, таких як вітальня, можна використовувати штукатурку з великими гранулами. Вид штукатурки буде залежати тільки від ефекту, який ви хочете досягти. Для обробки маленьких приміщень, наприклад, спальні або дитячої, штукатурка декоративна повинна бути з вмістом дрібних гранул.

Шовкова штукатурка не підходить для обробки ванної або кухні, так як вбирає запахи, і має підвищену гігроскопічність. У ванній буде сучасно виглядати штукатурка під бетон. Поверхню обов’язково необхідно обробити вологозахисним просоченням.

Використання декоративної штукатурки відкриває безмежні можливості для втілення творчих ідей. Можливість надавати стінам різну фактуру допоможе створити індивідуальний дизайн будь-якого приміщення. Головне пам’ятати, якісні компоненти в складі декоративної штукатурки, дозволять радіти кінцевим результатом довгі роки.

Ваша корзина