Для чого потрібно грунтувати стіни перед фарбуванням?

#Поради по ремонту

Завершуючи ремонт, кожен мріє про те, щоб його результат зберігся якомога довше Але, на жаль, так буває не завжди. Нехтування технологією проведення ремонтних робіт призводить до того, що через певний проміжок часу пофарбовані стіни починають розтріскуватися,опадає і відшаровується покриття. Щоб цього уникнути необхідно правильно погрунтувати стіни перед фарбуванням.

Навіщо грунтувати стіни перед фарбуванням?

  • Зменшується кількість шарів фарби .
  • Укріплюється поверхня, деякі грунтівки проникають на 2см вглиб стіни.
  • Вирівнюється впитувальна здатність стіни
  • Покращується стійкість і захисні властивості фарб.
  • Поверхні, що не очищаються, можна заґрунтувати для герметизації поверхні перед нанесенням фарб.

Для чого потрібна грунтівка стінВиди грунтівок

На ринку доступні грунтівки, що виконують одночасно кілька функцій. Їх вибір залежить від стану основи, яка буде фарбуватися і від виду фарби. Грунтовки поділяються на прозорі і пігментовані. 

Прозорі – зміцнюють основу і поділяються на акрилові, силікатні, силіконові і на розчинниках. Акрилові найбільш поширені і найдешевші. Силікатні і силіконові являються паропроникними і за стосовуються під фарбування відповідно силікатними і силіконовими фарбами. Грунтовки на розчиннику найдорожчі і вирішують проблеми з рихлими поверхнями, бо проникають глибоко до 2см в основу і скріплюють її.

Пігментовані ( грунтувальні фарби) добре прилипають до міцної основи, мають високу несучу здатність і створюють ідеальну поверхню під фарбування. Крім того вони можуть кольоруватися в наближені до фарби кольори. Як наповнювач в них може міститися кварцева мука або кварцевий пісок.

Не рекомендовано змішувати препарати різних виробників. Незважаючи на однакове призначення, найчастіше, вони відрізняються за хімічним складом. Змішування може спричинити до погіршення властивостей, і навіть до їх змін.

Технологія нанесення грунтівки

  1. Підготовлену (вирівняну і зашліфовану поверхню) очищають від пилу широким пензлем або шпателем.
  2. Стіни покривають ґрунтівкою глибокого проникнення. Використовують малярський валик, яким прокочують від низу до верху. Час висихання цього шару – 4-6 годин.
  3. Далі наносять грунт-праймер або пігментовані грунтівку. Працюють також валиком, покривають всю площу, яка має фарбування. Сохне ґрунтівка від 6 до 8 годин.
  4. Після цього можна приступати до нанесення фарби.

 

Ваша корзина