Фарбування стін смугами

#Поради по ремонту, #Фарбування

Горизонтальні смужки та вертикальні лінії – популярний прийом оформлення стін та своєрідної трансформації простору. Перші зазвичай розширюють стіни, візуально збільшують площу приміщення. Другі піднімають стелю та дещо зменшують простір. Хоча зауважимо, що біла горизонтальна смуга на стінах, що проходить по периметру білої стелі безпосередньо під ним, також створює ілюзію висоти.

Дизайнери використовують ці декоративні прийоми у своїх проектах досить часто, власники ж звичних нам житлових інтер’єрів не завжди готові йти на подібні експерименти, як стіни у смужку.

Для того щоб якісно пофарбувати стіни смугами, слід використовувати лазерний рівень або інші рівнозначні інструменти для точного визначення горизонтальних та вертикальних площин, малярський скотч, а також підібрати гармонійне поєднання кольорів. Інші етапи робіт повторюють традиційне фарбування стін.

В яких кімнатах буде доречною смужка?

Фарбування стін смугами:порадиВзагалі смужку можна назвати практично універсальним візерунком. Він не впадає в очі, не відноситься до якоїсь певної тематики і не виглядає вульгарно, безглуздо і помітно. Наприклад, цей принт ідеально впишеться в спальню. Якщо однотонне приміщення може здаватися нудним, то смужка на стінах зробить його свіжішим і більш привабливим. Доречною вона буде і у дитячій спальні. Такий малюнок не впливає на психіку дитини та не відволікає її від важливих справ. Також цілком гармонійно цей малюнок буде виглядати і у вітальні. Але його цілком можна використовувати і для декору утилітарних та другорядних кімнат, наприклад, санвузла, коридору та кухні.

Трохи про форми та площу кімнати. Форми можуть бути абсолютно будь-якими, адже при розумному використанні принта ви зможете трохи їх змінити, тим самим приховавши дефекти та усунувши недоліки. Щодо площі, обмежень немає. Але якщо кімната маленька, то занадто яскраві, контрастні або надмірно широкі смуги можуть зробити її ще тіснішою, так що будьте обережні.

Як пофарбувати стіни вертикальними смужками?

Технологія обробки поверхонь вертикальними смугами вимагає ретельного підходу, починаючи з вибору поєднання кольорів, підручних допоміжних засобів, інвентарю. Щоб усі роботи виконувались правильно, без помилок, виконують їх у кілька етапів:

  • Планування

Найвідповідальніший момент вимагає ретельного розрахунку ширини смуг, кількості кольорів, вибору комбінації відтінків. Що можна підібрати: контрастну пару кольорів, фарби в одному спектрі, але різної насиченості та теплоти, глянцеві та матові покриття, основну з металізованим кольором.

Для вибору оптимальної ширини смужок необхідно розрахувати периметр кімнати та поділити на кількість смуг обраної товщини. Якщо ціле число не виходить, то підібрати інші параметри ліній або зменшення.

  • Фарбування базовим відтінком 

Стіни мають бути підготовлені та проґрунтовані. Якщо шар темнішого кольору, можна нанести білий склад і дочекатися повного висихання перед нанесенням бази. Слід враховувати правило вибору основного відтінку: перевага надається матовим фарбам і найсвітлішим відтінкам.

Перед нанесенням смужок іншого тону необхідно дочекатися повного висихання базового покриття. Виробники вказують на упаковках матеріалів умови та час затвердіння плівки.

  • Вимірювання стін, нанесення розмітки

Для цього буде потрібен звичайний рівень зі спиртовою капсулою або виска для кількох засічок по вертикалі. Заміри зручно робити довгою будівельною рулеткою, наносячи мітки крейдою або простим олівцем.

Необов’язково промальовувати межі по всій їхній довжині – малярна стрічка або трафарети самі можуть лягти рівно. Але треба рівнем це контролювати.

  • Поклейка за межами розмітки малярського скотчу

Призначення цього матеріалу – захист поверхні від фарби. Їм потрібно закрити по накресленим лініям смуги з базовим кольором фону. ЯкщоЯк фарбувати стіни в смужку розмітка наносилася олівцем, то її слід зафарбовувати, якщо крейдою – стерти сухою тканиною перед оздобленням.

Потрібно захистити лінію з’єднання стелі та підлоги зі стіною, проклеївши шар скотчу по периметру приміщення. Для кращого зчеплення матеріалу з поверхнею його потрібно ретельно прогладити спеціальною прасувальною або пластиковою карткою.

  • Процес фарбування

Інструмент вибирається залежно від ширини ліній. Валік підходить для роботи з широкими смужками, а вузькі вимагають лише оздоблення пензлем.

Необхідно зафарбовувати кожну смужку дуже ретельно, не боячись заступити на поверхню малярської стрічки – це вбереже від незабарвлених ділянок. Порядок нанесення мазків зверху вниз.

  • Зняття малярського скотчу

Якщо ще один шар не запланований, знімати стрічку можна вже відразу після завершення обробки приміщення. Зняття з засохлої фарби призведе до відлущування покриття в деяких місцях. Рухи повинні бути плавними та повільними, щоб не зіпсувати межу.

Вибираємо колір та ширину смужки

Яка має бути смужка, її колір та ширина, залежить лише від побажань господаря приміщення. Можливі різні варіанти: смужки можуть бути широкими, вузькими, одноколірними або різнокольоровими вони можуть розташовуватися від стін до стелі або горизонтально. За допомогою однієї смужки, що розташована по периметру, можна відокремити панельну зону стіни. Великий ефект має кольорова гама, яка використовуватиметься в композиції. Оригінально та стильно виглядають різноманітні відтінки. Слід враховувати те, що темний низ буде створювати враження чаші, а якщо верх буде темнішим, то вийде ефект піраміди. 

Досить незвичайно виглядає використання різних відтінків одного кольору. Можна зробити смужки різнокольоровими. Головне, щоб усі кольори поєднувалися.

 Багато що залежить від ширини смужок. Але якщо зробити їх занадто багато, то в такому приміщенні буде не дуже комфортно перебувати людині, інтер’єр буде тиснути на очі. Слід заздалегідь визначити інтервал між смужками: це дуже впливає на загальну композицію. Занадто широка смужка, і навпаки, може зіпсувати вигляд усієї композиції.

Під який стиль пасуватиме смужка?

Як вже було зазначено вище, смужка не відповідає якомусь певному стилю, адже вона може бути зовсім різною: спокійною і практично непомітною, класичною або контрастною і яскравою. Наприклад, загальноприйняті серед дизайнерів та колористів поєднання природних тонів ідеально впишуться у класичний стиль або в англійський. Пастельні світлі смуги можна використовувати для оформлення приміщення у стилі прованс або шебі-шик. Тандем синього (або блакитного) і білого кольорів, що так сильно і явно нагадує про море, підкреслить основну спрямованість середземноморського стилю. А якщо ви вибиратимете сміливі та незвичайні поєднання, то їх цілком можна використовувати і при облаштуванні сучасного та стильного дизайну, такого як модерн, авангард або поп-арт.

Ваша корзина