Грунтівка по металу: вимоги та характеристики

#Поради по ремонту

Основне призначення даного матеріалу полягає у створенні максимально придатної для фарбування (лакування) поверхні. Однак, грунтівка по металу створює ще й надійне антикорозійне покриття, що запобігає передчасному руйнуванню поверхні. Втім, це далеко не єдиний параметр, за яким можна сортувати ґрунти. Сортування можливе за основою, на якій створена грунтівка. 

Види грунтівки

  • Фосфатувальна грунтівка. Дана грунтівка відноситься до розряду двокомпонентних. Вона складається з ортофосфорної кислоти та спеціальної речовини для її розведення. Її можна використовувати для покриття практично всіх типів металевих поверхонь.
  • Алкідна грунтівка. Даний вид грунтівки по металу відноситься до розряду ізолюючих. Вона використовується для захисту металевого виробу або поверхні від корозії. У її складі знаходяться наповнювачі, які представлені залізним суриком, цинковими білилами та багатьма іншими допоміжними компонентами.Характеристики грунтівок по металу
  • Пасивна грунтівка по металу. Дана грунтівка використовується переважно для того, щоб знизити електрохімічні якості металів.
  • Інгібуюча грунтівка. Цей вид грунтівки є унікальним. Вона не утворює на поверхні металу тонку плівку. Вона проникає у його структуру на молекулярному рівні та змінює його властивості. Завдяки цьому метал стає більш щільним та твердим.
  • Протекторна грунтівка для покриття металу. У її складі є суміш магнію та цинку. Вона призначена для того, щоб метал набув високого рівня міцності. Метал стає твердішим, що не дає утворюватися на його поверхні навіть невеликим подряпинам.
  • Грунтівка перетворювач. Вона використовується для того, щоб усувати іржу. Вона поєднується з елементами іржі і робить її структуру більш пористою. Після цього наліт легко видаляється.

Декілька слів про те, яке значення має грунт у виробництві та/або ремонті об’єктів, що містять металеві деталі. По-перше, як згадувалося – це захист від корозії. Навіть той факт, що після грунтування поверхня якісніше фарбується, не відіграє такої ролі, як антикорозійні властивості грунту. По-друге, грунтівка по металу створює кінцеву перешкоду на шляху вологи, невеликих перепадів температур, сонця та інших, згубних для металів, факторів навколишнього середовища. В принципі, виходячи з цього, деякі виробники роблять дешеві грунти, що дають не дуже хороший захист власними силами, але помітно посилюють захисні властивості фарб, що наносяться згодом, і/або емалей. По-третє, будь-яка грунтівка по металу збільшує адгезивні властивості металевої поверхні на порядок (а то й більше). Це, в свою чергу, помітно підвищує довговічність нанесеного шару емалі, фарби чи лаку.

До речі, вузькоспеціалізовані грунти також можуть або зміцнити, або взагалі змінити структуру поверхні металу. Так, наприклад, грунти для алюмінію мають фосфатуючу властивість, що забезпечує більш міцне зчеплення з поверхнею наступних шарів ЛКМ і дещо зміцнює сам метал. Для різних чорних металів також можуть застосовуватись власні типи грунту, що позитивно позначаються як на якості обробки надалі, так і на самих поверхнях зокрема.

Грунтівка по металу – це не тільки чудовий спосіб підготувати метал до фарбування або лакування. Грунт для металу – це матеріал, який можна використовувати як самостійне покриття, що гарантує високий рівень захисту поверхні. Завдяки цій своєрідній універсальності, грунтівка по металу – це найкращий помічник у захисті металевих поверхонь у будь-якому місці. Вона використовується на виробничих підприємствах та верстатах, у домашніх умовах, в автомобільній та залізничній сфері, навіть у космічній та авіаційній техніці та багатьох інших сферах та галузях, що передбачають використання металу у різноманітних умовах – від ідеальних до неймовірно агресивних.

Ваша корзина