Із чого почати ремонт у квартирі

#Поради по ремонту

Якщо ви губитесь у здогадах, з чого почати ремонт, пам’ятайте: для початку – вимкнути страх перед цією подією, далі – прислухатися до порад будівельників і фахівців, і останнє – засвоїти те, що зазначено в статті. Попередня підготовка – важливий крок на шляху до швидкого початку процесу і його якнайшвидшого завершення.

Обираємо вид ремонту

Необхідно зрозуміти, який ремонт потрібен приміщенню – капітальний або косметичний. Досить часто для того, щоб привести житло в охайний вигляд, досить поверхневого косметичного ремонту.Він може включати в себе:

  • Оздоблення стелі (побілка, фарбування, монтаж натяжних стель і ін.);
  • Оздоблення стін (поклейка шпалер, декоративна штукатурка, фарбування, облицювання декоративними панелями і ін.);
  • Заміна покриття підлоги (ламінат, лінолеум, пробкові та ін.).

Капітальний ремонт передбачає більш широкий комплекс робіт і вимагає великих витрат і часу, так як може включати знесення і зведення стінових панелей, вирівнювання стін, заміна вікон, дверей, заміна проводки та ін. 

Обираємо дизайнОбираємо дизайн та план ремонтних робіт

Крім загального стилю, слід продумати як і куди ставити меблі, де розмістити світильники та інші предмети інтер’єру. Також необхідно вказати вид обробки стін, стелі та підлоги, відобразити на схемі зони обробки певними матеріалами.

Можна звернутися за допомогою до професіонала, який підготує для вас проект інтер’єру і детальні креслення з переліком послідовності необхідних робіт.

Встановлюємо послідовність ремонту приміщень

Цей пункт досить важливий. Уявіть, що ремонт доведеться почати з ближніх від вхідних дверей кімнат. А потім все сміття з далеких буде пронесене через «оновлені» приміщення.

Тому, першими ремонтують дальні кімнати. Потім ті, що ближче до виходу. І на останньому етапі – коридор.

Відремонтовану кімнату можна завісити біля входу поліетиленовою плівкою, яка не пропустить в неї будівельний пил і бруд.

Вибираємо того, хто буде робити ремонт

На даному етапі необхідно визначитися, як ви будете проводити ремонт – своїми силами або задіявши фахівців. Потрібно врахувати, що деякі види робіт вимагають високої кваліфікації і дорогого устаткування. Тому, щоб не переробляти неякісно виконану роботу, набагато надійніше і вигідніше відразу доручити особливо складні операції професіоналам – залити стяжку підлоги, облицювати стіни і підлогу плиткою, встановити міжкімнатні двері та ін.

Складаємо перелік необхідних матеріалів

Остаточно визначившись, як буде виглядати кожне з приміщень в квартирі, потрібно скласти список всіх необхідних матеріалів, де вказати кількість і прорахувати вартість робіт. Рекомендується робити закупівлі будматеріалів з невеликим запасом.

Окремим списком потрібно записати всі необхідні інструменти, які будуть потрібні в ході ремонту.

Складаємо бюджет

Перед закупівлею будівельних матеріалів рекомендується спочатку промоніторити ціни в різних магазинах, щоб знайти найбільш оптимальний варіант.

Вибір ремонтної бригади визначається не тільки вартістю виконуваних ними робіт, але і відгуками замовників про якість ремонту.

Ремонтні роботиПорядок проведення ремонтних робіт

  1. Пилові – заміна вікон, монтаж підвіконь та ін.
  2. Зварювальні роботи.
  3.  Підводка електропроводів, розмітка нових розеток.
  4.  Ремонт стін, стель з попередньою перевіркою рівності за допомогою рівня. Штукатурка цементними і шпаклівка гіпсовими сумішами. Робота йде зверху вниз – стеля, стіни, підлога.
  5.  Монтаж підлоги, дверей, відкосів.
  6.  Фінальні оздоблювальні роботи: оздоблення стелі, поклейка шпалер або фарбування стін, роботи з сталевим покриттям.
  7.  Монтаж плінтусів і дверних наличників.

 

Ремонт квартири – не такий складний процес, якщо підійти до нього ретельно і виважено. Закупіться всіма необхідними матеріалами і сплануйте весь процес роботи від початку і до кінця, і бажаний результат не змусить себе довго чекати.

 

Ваша корзина