На що звернути увагу під час вибору валика для стелі

#Поради по ремонту, #Фарбування

Фарбування стелі є досить своєрідним та непростим завданням. Це зумовлено тим, що проводиться вона рідко, і мало хто, не будучи маляром, розуміється на специфіці такого типу ремонтних робіт.

Насамперед варто врахувати складність проведення подібної операції, адже фарбувати стелю – це означає стояти у незручному положенні досить тривалий термін. На щастя, завдання полегшує можливість використання валика – саме цим інструментом найчастіше користуються при обробці стельової поверхні.

Робота з використанням валика є більш зручною та швидкою. За допомогою нього можна за короткий термін фарбувати чималу площу. Однак слід знати, який валик потрібен для фарбування стелі. Невідповідний інструмент може стати виною нерівному розподілу матеріалу по поверхні.

У чому відмінності різних моделей

Нехитрий начебто предмет, а виявляється, може мати кілька різновидів. Для виконання фарбування різними складами та на різних підставах, потрібно застосувати різні моделі цього пристрою. Від того, наскільки правильно було зроблено вибір, залежатиме і якість нанесення фарбуючого складу на поверхню стелі.

Вибираємо валик для фарбування стеліРізні моделі можуть відрізнятися за тим, з чого зроблені, довжиною волокон робочої частини, шириною і товщиною. Для різних цілей підійдуть різні моделі. Грунтовку краще робити валиком з волокнами довше, а для фарбування, вибір буде диктувати характер поверхні, з якої належить працювати і склад фарбуючого розчину.

Ще, валики можуть бути з справжнього хутра чи штучних волокон. Це стосується робочої поверхні – тут все залежить від походження матеріалу, яким покрита робоча частина. Зазвичай вона називається «шуба» і зроблена вона може бути з поролону, справжнього хутра або штучного. Для того щоб пофарбувати перекриття, краще використовувати натуральну шубу з волокнами середньої довжини.

Вибираємо діаметр і розмір

Перший параметр, на який необхідно звернути увагу при купівлі валика, – це розмір та діаметр самого малярського інструменту. Вибір за цими критеріями здійснюється в залежності від площі робочої поверхні: чим вона більша, тим більший потрібен і валик. Однак при цьому потрібно вибирати з розумом, розраховуючи свої сили. Закономірність проста: при більшому діаметрі та довжині інструменту він, відповідно, братиме більше фарби, що впливає на його вагу. Наприклад, валик довжиною не більше 20 см тримати цілком комфортно і легко, але при розмірі більше 30 см його вага стає набагато більшою, і працювати важче. В результаті ви можете швидко втомитися, а ефективність роботи знизиться.

За бажанням фарбувати великим валиком для більшої зручності можете прикріпити довгу ручку. Вона позбавить необхідності підбиратися на драбину, що дозволить заощадити сили для роботи.

Під час фарбування стелі рідко доводиться стикатися з важкодоступними місцями, але виключати таку можливість не можна. Якщо ваша стеля має короби для освітлення, то дістатися кутів і стиків для їх якісного фарбування досить проблематично. Проте виробники валиків передбачили це. Вирішується дана проблема покупкою спеціальних невеликих інструментів для фарбування з нестандартною та довгою ручкою. Вони чудово підходять для роботи в таких важких місцях.

Вибираємо ворс

Конструкція інструменту для фарбування, яким би простим він вам не здавався, може дуже сильно впливати на якість малярних робіт, що обумовлено областю використання цього валика. Як ми вже сказали раніше, інструменти можуть бути різного діаметра та довжини. Відрізнятися може і довжина ворсу. Чим довше буде ворс, тим більше фарби здатний увібрати валик і, отже, тим товще буде шар, що наноситься. Як правило, довгий ворс інструментів для фарбування має товщу нитку, а короткий – дрібну. Виходячи з цього, валики суттєво відрізнятимуться один від одного зернистістю власної поверхні.

Дрібніший ворс даватиме більш тонкий шар фарбування, а грубий – товстіший. Для ще більшого збільшення кількості фарби всередині малярського інструменту конструктори використовували так звану підкладку або м’яку основу. У таких валиках не тільки поверхня, а й їхня внутрішня частина накопичує, а потім віддає фарбу. Потрібно просто прикласти до інструменту невелике зусилля, після якого підкладка сама забезпечує поверхню стелі додатковою порцією фарби. Діаметр подібного інструменту, зрозуміло, більший за стандартний і виглядає він дуже забавно, нагадує невелику подушечку. Проте ним дуже зручно фарбувати великі площі.Поради з вибору валика

Занадто довгий ворс може завдавати маси незручностей при роботі, він загинається, розбивається, укладається нерівномірно. Щоб позбавитися такого роду явищ, виробники малярних інструментів почали вплітати металеві нитки в матеріал робочої поверхні. Такі інструменти називають «золота нитка». Метал дає можливість зміцнити поверхню валика, робить її жорсткішою і щільнішою. Техніка вплетення смужок в матеріал інструменту для фарбування буває різною: перпендикулярно по відношенню до напрямку руху інструменту або під кутом до нього, утворюючи гвинтову лінію. Якщо дозволяють фінанси, радимо обирати саме такі валики. Вони дещо дорожчі, але й термін їх експлуатації значно вищий.

Стельові валики можуть оснащуватися додатковим коритцем, що стаціонарно прикріплений до осі інструменту. У це коритце будуть стікати надлишки фарби, якщо ви випадково візьмете її занадто багато. Цей гранично простий пристрій дозволяє зробити роботу більш комфортною та акуратною. Після завершення роботи вам не потрібно буде прати свій спецодяг. Однак подбати про захист меблів та підлоги краще заздалегідь. Це можна зробити за допомогою паперового полотна або поліетиленової плівки. Однак і прості газети або старі конспекти справляються з цим завданням не гірше за будь-які професійні захисні матеріали.

Типи валиків та особливості їх використання

Валики для фарбування поверхні стелі бувають декількох типів: з поролону, з натуральної овчини, мохера і з нейлонового плюшу.

Інструменти з овчини, звичайно, дуже якісні, але їхня ціна найбільш висока з усіх перерахованих варіантів. Прекрасною заміною стануть плюшеві та поролонові валики. Їх можна використовувати як для обробки стелі, так і для фарбування стін. Найбільш оптимально використовувати їх для роботи з водоемульсійною, олійною або акриловою фарбою. Для роботи з фарбами, що містять синтетичні смоли, краще використовувати мохеровий валик.

Якщо ви хочете, щоб після фарбування на стелі з’явився візерунок, зверніть увагу на валики. У продажу є безліч спеціальних малярних інструментів з декоративними малюнками на поверхні. Подібні валики залишають рельєфні візерунки та виготовляються, як правило, із пластику або шкіри.

Купуючи валик, ви можете купити кілька змінних робочих елементів до однієї ручки. Якщо поверхня валика зносилася, а ручка ще в нормальному стані, візьміть її з собою в магазин і підберіть змінний елемент, що підходить під її ширину.

Ваша корзина