На що звернути увагу при виборі фарби для дитячої кімнати

#Поради по ремонту

У кімнаті для дитини все повинно бути ідеально. До будь-якого предмета, який там розташований, ставлять дуже суворі вимоги. Всім відомо, що дитячий організм більш сприйнятливий до різних зовнішніх впливів. Всі покриття повинні бути безпечними, за можливості витримувати будь-які механічні навантаження і, звичайно ж, виглядати привабливо, адже діти проводять там більшу частину свого часу. Які фарби підійдуть найкраще і на чому слід акцентувати увагу під час вибору – спробуємо розібратися.

Одним з найважливіших критеріїв під час вибору фарбувального матеріалу для дитячої має бути безпека. Перш за все, фарба не повинна містити алергенних речовин. Крім того, фарби не повинні містити розчинників, тобто летких речовин, які потрапляють у повітря під час роботи з фарбою. Вони можуть негативно вплинути на здоров’я дитини – не тільки викликати алергію, але й спричинити головний біль, слабкість або нудоту, а також проблеми з концентрацією уваги та дратівливість. Вони також можуть подразнювати дихальну систему і впливати на шкіру.

Які фарби підходять для фарбування дитячих кімнат?

Корисні поради, як обрати фарбу в дитячуДля фарбування дитячих кімнат підходять різні види фарб, але кожна з них має свої особливості. До найпопулярніших належать:

  • Акрилові фарби. Це один з найпопулярніших варіантів для фарбування дитячих кімнат. Їх відмінною рисою є те, що після нанесення матеріал швидко сохне. Він безпечний, має слабкий запах і без проблем миється водою.
  • Водно-дисперсійні фарби. Також безпечні та екологічно чисті. Мають високу стійкість до стирання і піддаються обробці засобами для миття.
  • Силікатні фарби.  Вони паропроникні, що дозволяє стінам “дихати”, запобігаючи утворенню плісняви та грибка.

Вимоги до покриття

Фарба для кімнати, у якій житимуть діти, має бути безпечною, гіпоалергенною та практичною. Кожна з цих вимог має свої нюанси.

Почнемо з безпеки. Це найважливіший критерій, який вимагає особливої уваги. Як вибрати безпечну фарбу:

  • Уважно читайте інструкцію. Якщо там написано, що після нанесення покриття виділяє якісь речовини, наприклад, спирт або скипидар, краще відмовитися від покупки. Вони можуть мати подразнювальну дію на дитячий організм і шкіру.
  • Звертайте увагу на кількість загусників. Їх повинно бути якомога менше.
  • На упаковці має бути маркування, яке інформує про перевірку на наявність  речовин, здатних спровокувати алергічну реакцію. Якщо такого документа немає, варто задуматися про доцільність придбання цього продукту.
  • Перевірте індекс дисперсності. Він показує, наскільки фарба повітропроникна. Від цієї характеристики залежить стійкість готового покриття до цвілі і грибка.

Друга вимога – практичність. У будь-якому випадку діти будуть випробовувати стіни на міцність, а також малювати на них. Тому рекомендується вибирати ті фарби, покриття з яких можна мити. І не тільки від простого забруднення, наприклад, олівцем, а й від жирних плям, пластиліну, фломастерів тощо. На ринку будівельних матеріалів є фарби, які можна мити за допомогою побутової хімії. Є й такі, які можна мити лише водою. Така інформація міститься на упаковці.

Третя вимога – привабливість. Деякі батьки не надають їй особливого значення, і це в корені неправильно. Обираючи фарбу для дитячої кімнати, врахуйте такі фактори, як вік дитини, її темперамент, характер, стать і вподобання.

Ваша корзина