На що звернути увагу при виборі грунтівки

#Поради по ремонту

Щоб домогтися якісного результату оздоблення, потрібно підібрати таку грунтівку, яка максимально ефективно з’єднає основу з облицюванням і виступить необхідним проміжним шаром.

Вирішуючи, яку грунтівку використовувати, беруть до уваги умови проведення оздоблювальних робіт і експлуатації. Велике значення має температурний режим, рівень вологості, ефективність вентиляції або провітрювання, наявність контакту з водою.

З погляду функціональності розрізняють такі види грунтувальних матеріалів:

  • універсальні;
  • адгезійні;
  • глибокого проникнення;
  • водовідштовхувальні;
  • антисептичні;
  • антикорозійні.

Яка грунтівка краща – в кожному випадку залежить від того, які завдання вона повинна вирішувати.

Універсальні

У більшості випадків, коли не потрібен спеціальний захист і максимальне зміцнення поверхні, розумним рішенням є універсальна грунтівка. Вона має збалансований склад, коштує порівняно недорого і, при цьому, добре справляється з основними завданнями. Така грунтівка зв’язує пил і забруднення на поверхні, забезпечує необхідну адгезію, скорочує витрати облицювального матеріалу.

Адгезійні

Нерідко доводиться обробляти гладкі, дуже щільні основи або такі, що погано вбирають або взагалі не вбирають матеріал. Щоб створити “місток адгезії”, використовують спеціальну адгезійну грунтівку. Її основна функція – зчіплювати основу з матеріалом оздоблення.

Основні критерії вибору грунтівкиГлибокого проникнення

Якщо основа занадто слабка, пухка і має підвищену поглинальну здатність – перед облицюванням використовують грунтівку глибокого проникнення. Вона створює досить глибокий шар у верхній частині будівельного матеріалу – бетону, цегли, штукатурки, гіпсу або гіпсокартону. Тим самим слабка пориста основа зміцнюється. Одночасно з цим на поверхні формується надійна плівка, що запобігає всмоктуванню фарби або клею. Вона ж обмежує доступ вологи.

Водовідштовхувальні

Якщо облицювання буде використовуватись в умовах підвищеної вологості або впливу води, на перший план виходять водовідштовхувальні властивості. Необхідно забезпечити надійний захист будівельного матеріалу від передчасного руйнування під впливом пари і вологи. Для цього використовується спеціальне водовідштовхувальне просочення. Воно виконує одночасно функції грунтівки та ізоляції – забезпечує адгезію, запобігаючи проникненню води всередину матеріалу.

Антисептичні

Під час обробки поверхонь у приміщенні, схильному до вологості, яке не має ефективного провітрювання, рекомендуємо використовувати антисептичні грунтівки. Вони мають властивості універсальних, але додатково містять протимікробні добавки. Вони запобігають розвитку мікроорганізмів і грибків, які особливо активно прогресують у вологому і теплому середовищі.

Антикорозійні

Спеціальні антикорозійні грунтівки містять у складі речовини, що перешкоджають передчасному руйнуванню будівельного матеріалу під впливом вологи і води. Існують антикорозійні грунтівки для металу (проти іржі), для дерева (проти гниття), для бетону і залізобетону.

Що ще враховувати під час вибору грунтівки?

Щоб вибрати найкращу грунтівку, завжди зіставляють такі фактори, як ціна і якість. Під якістю прийнято розуміти практичність матеріалу в плані адгезії та захисних властивостей, хоча є й інші значущі критерії. А ціна – величина умовна, що залежить не тільки від об’єму продукту, а й витрати засобу, а також від особливостей нанесення.

Важливі критерії вибору:

  • Паропроникність – погрунтовані стіни можуть стійко протистояти волозі, але при цьому повинні пропускати гази. Це особливо важливо для нормального повітрообміну між вулицею і приміщеннями.
  • Доступні способи нанесення – грунтувальні засоби можуть наноситися пензлем, валиком, розпиленням, шпателем та іншими способами.
  • Швидкість висихання – опосередковано визначає вартість будівельно-оздоблювальних робіт, оскільки впливає на загальний час оздоблення.
  • Витрата засобу – кількість продукту, необхідна для грунтування певної площі в один або два шари, з урахуванням можливості розведення водою.

Складно визначитися з вибором грунтівки? Ми готові надати професійну консультацію про продукцію, виходячи з власного багаторічного досвіду оздоблювальних робіт.

Ваша корзина