Особливості фарбування стін в ванній кімнаті

#Поради по ремонту

Якщо ви не хочете викладати стіни у ванній плиткою, подумайте про їхнє фарбування. Фарбування стін у ванній – перевірений часом варіант. Дизайн приміщення буде повністю залежати від вашої ідеї. Завдяки широкому полю діяльності та наявності різних кольорів, ви можете створити свій індивідуальний інтер’єр.

Який вид фарби обрати?

Варто врахувати, що не кожен тип фарби підходить для ванної кімнати. Однозначне “ні” слід сказати масляним, хлоркаучуковим та алкідним фарбам. Причини:

  • Вони повністю блокують паро- та повітропроникність стін, що призведе до появи вогкості та плісняви.
  • Мають різкий неприємний стійкий запах і не підходять для внутрішніх робіт.
  • Видалити таке покриття дуже складно.

З цих причин для ванної кімнати ми рекомендуємо обирати більш безпечну і практичну альтернативу – водоемульсійні фарби на основі акрилу.

Поради з фарбування стін у ванній кімнатіЛатексні, акрилові та акрилатні фарби дещо відрізняються за складом, але мають однакові переваги:

  • легко наносяться;
  • швидко сохнуть;
  • утворюють естетичне та практичне покриття.

Ми вважаємо, що для ванної кімнати найкраще підходить акрилатна фарба.

Правила самостійного фарбування стін у ванній кімнаті

Купуючи фарбу, враховуйте непередбачувані витрати. Рекомендуємо брати на 15% більше матеріалів від теоретично розрахованої кількості. Інакше доведеться розтягнути процес нанесення фарби на кілька днів. Це загрожує перепадами тону, та й висихання стін також затягнеться.

Якість виконаної роботи залежить не тільки від фарби і професіоналізму, але і від правильної послідовності всіх дій. Насамперед потрібно підготувати ванну кімнату до ремонту. Важливо винести з приміщення все можливе, щоб зайві предмети не заважали під час фарбування. Якщо дозволяє дизайн ванної кімнати, то ванну також краще зняти з ніжок і перенести в іншу кімнату. В іншому випадку її можна обернути поліетиленовою плівкою.

Не менш важливим є освітлення. Якщо лампа не освітлює рівномірно весь простір, рекомендується використовувати переносний ліхтар. 

Фарбування стін у ванній, виконане з порушенням технології, призведе до зіпсованого дизайну приміщення. Існує високий ризик появи тріщин, цвілі або грибка.

Якщо стіна не була очищена від попереднього оздоблювального матеріалу перед фарбуванням, слід виконати такі дії:

  • вибоїни та глибокі тріщини можна згладити щільною наждачною шкуркою;
  • плісняву та спори грибків видаляють за допомогою спеціальних розчинів відповідно до інструкції.
  • рекомендуємо попередньо вирівняти штукатурку або шпаклівку, замазати тріщини новим шаром і згладити наждачним папером всі недоліки, що залишилися;

Старий шар фарби можна видалити кількома способами. Для шару, нанесеного відносно недавно, знадобиться шпатель або диск кутової шліфувальної машини, також підійде стамеска. Якщо шар досить щільний, його можна нагріти будівельним феном, а потім видалити частини, що відшаровуються.

Якщо фарба наноситься на вже готові стіни, то кахельну або пластикову плитку слід попередньо знежирити і проґрунтувати.

Фарбування стін у ванній кімнаті – це дорого і складно

Багато хто вважає, що використовувати фарбу в дизайні ванної кімнати нерозумно і дорого. Дійсно, багато матеріалів характеризуються високою ціною. Чим кращі характеристики фарби, тим дорожче вона буде коштувати. Але відмовлятися від фарбування ванної через ціну не варто, адже цей варіант виграє в порівнянні з іншими способами обробки приміщення.

Що стосується складності фарбування стін, то цей процес не можна назвати трудомістким. Він має свої підводні камені, до яких новачок без досвіду не готовий. Але, як і будь-які будівельні роботи, нанесення фарби вимагає педантичного дотримання послідовності і виконання всіх етапів. Щоб технологія не була порушена, необхідно дотримуватися інтервалів. Попереднє ознайомлення з найпоширенішими помилками вбереже людину від подальших промахів, а консультація у наших спеціалістів збереже час і нерви.

Ваша корзина