Підбираємо колір для стін маленької кімнати

#Поради по ремонту

За допомогою фарби для стін можна оптично збільшити архітектуру невеликих приміщень з низькими стелями. 

Як зробити кімнату більшою?

Не кожна кімната має ідеальне архітектурне планування, навіть у найкрасивіших будинках, так наприклад: занадто низька стеля або занадто маленька кімната та вузький коридор. Однак, правильно підібравши колір стін, ви зможете навіть у найменших та незручних кімнатах створити сприятливу та затишну атмосферу, оскільки за кольором можна приховати як невеликі дефекти планування, так і підкреслити переваги приміщення. Корисним буде структурувати та зонувати кімнати за допомогою цільового використання кольорів. Однак перед тим, як почати з точного підбору кольорів, вам слід знати про ефект кольорів: який настрій створюють світлі або темні відтінки у приміщенні, які кольори відносяться до теплих або холодних? Знаючи це, ви зможете максимально раціонально використати площу свого будинку або квартири.

Світлі відтінки 

Світлі відтінки в маленькій кімнатіСвітлі кольори створюють відчуття простору і тому ідеально підходять для оптичного збільшення довгих коридорів або кутових кімнат. Фахівці рекомендують використовувати теплі або прохолодні кольори. Використовуючи світлі, прохолодні відтінки, охолоджують та освіжають, а легкі теплі відтінки, дають заспокійливий ефект та створюють затишок. Білий колір залишається нейтральним з точки зору колірної температури, а також надає приміщенню додаткові простір та світло. Світлі стіни особливо добре відбивають денне світло і створюють доброзичливу атмосферу у приміщеннях.

Світло-жовті відтінки вносять світло в темні дитячі кімнати і візуально їх розширюють.

Кімнати, такі як ванна, кабінет або дитяча кімната, у багатьох квартирах часто мають невеликі розміри, особливо в старих квартирах. Світлі кольори додають світло і повітря в таких приміщеннях. Наприклад, ніжний блакитний або зелений, особливо підходить для цього, оскільки вони створюють глибину у приміщенні і візуально розсувають стіни, даючи більше простору. Тим, хто любить більш темні тони, можна досягнути повітряного ефекту у кімнаті за допомогою ванільних і світло-жовтих відтінків.

Як збільшити кімнату з низькими стелями?

Кімната з низькою стелеюСвітлі та сірі відтінки залишаються непомітними на задньому плані та структурують простір, не перевантажуючи його. Якщо висота кімнати недостатня, світлий відтінок для стін може візуально підняти стелю. Це не обов’язково має бути білий колір! Стриманий сірий відтінок або світло блакитний також ідеально виконають цю функцію. Вони створюють особливу глибину простору і, здається, оптично розширюють кімнату. Похилі стелі, плінтуси та стіни в світлому кольорі гармонійно округляють загальне враження – межі кімнати візуально розширюються, відсутність контрастів на стінах створюють повітряну атмосферу.

Ваша корзина