Поширені помилки при роботі з грунтівкою

#Поради по ремонту

Грунтування – важливий процес під час будівельних фасадних робіт. Які б покриття ми не хотіли нанести, нам насамперед необхідно подбати про підготовку основи. Правильне виконання цього завдання – умова відмінного кінцевого результату.

Грунтівка виконує кілька важливих функцій:

  • глибоко проникає і зміцнює основу;
  • покращує адгезію між основою і подальшим покриттям фарби або штукатурки;
  • надає поверхні гідрофобних властивостей, захищаючи її від проникнення вологи;
  • забезпечує рівномірне поглинання основи.

Основні помилки

Як не допустити помилок при грунтуванні стінНедотримання термінів висихання грунтівки. Потрібно почекати, щоб грунтівка висохла повністю 2- 4 години, а потім полімеризувалася – це 12годин. В іншому разі грунтівка не працює.

Неправильне розведення концентрату. Завжди дивіться таблицю і розводьте концентрат відповідно до типу поверхні. І занадто концентрований розчин, і розведений до стану води – це погано!

Більше – не означає добре. Чим більше грунтівки, тим гірше. Цим можна домогтися ефекту скляної стіни, що призведе до поганого зчеплення матеріалу і відсутності паропроникності стіни. Шар грунтівки просто заважає проходити повітрю.

Підтікання. Під час грунтування м’яких матеріалів, наприклад фінішної шпаклівки, уникайте підтікань. Грунтівка, що стікає вниз, виїдає поверхню м’якої шпаклівки, залишаючи за собою борозну. Після фарбування це буде видно. Під час грунтування фінішної шпаклівки потрібно звернути увагу і на інструменти: не можна використовувати пензлик, який дряпає шпаклівку. (Пензлем можна нанести в кутах, проводячи тільки один раз).

Зберігання грунтівки. Якщо розвести концентрат грунтівки і залишити “до кращих часів” на зберігання, у ній можуть завестися мікроорганізми, і використовувати її більше не можна буде.

Не переоцінюйте здатність проникнення грунтівки і перед її нанесенням завжди знепилюйте поверхню, інакше є ризик, що вона відірветься разом із шаром пилу і нанесеного зверху матеріалу.

Бетон-контакт не можна розбавляти водою. Цим послаблюється сполучна речовина, що створює зчіпний шар, і послаблюється основа. Може статися відшарування основи. Обов’язково потрібно чекати висихання. (це мінімум 3 години)

Поради професіоналів

  1. Завжди читайте етикетки продукту і технічні описи перед використанням. Їх часто читають після того, як помилку вже було зроблено і є явно незадовільні результати.
  2. Нанесіть грунтівку рівним шаром на всю оброблювану поверхню, а потім нанесіть фарбу або штукатурку. Надмірне нашарування ґрунтівки або її відсутність у деяких місцях може погіршити якість обробки.
  3. Періодично перемішуйте грунтівку під час роботи.
  4. Зберігайте грунтівку за плюсових температур, оскільки існує небезпека замерзання під впливом низьких температур.
  5. Завжди дотримуйтесь точного розведення, зазначеного на упаковці.

Вибравши відповідну грунтівку, ви будете впевнені в якісному нанесенні оздоблення і будете впевнені, що вкладені кошти, праця і час будуть виправдані.

Ваша корзина