Поєднання кольорів

#Поради по ремонту

Оздоба будівельна, ремонт у Львові

Поєднання кольорів – поняття суб’єктивне, але і тут простежуються певні закономірності. Саме про них і розкажемо надалі. Тут варто згадати, що Оздоба будівельна надає весь спектр рішень щодо підбору кольору та колірування.

Як би там не було, відносно стін власного помешкання важливо пам’ятати, що вирішальними є особисті уподобання і суб’єктивне сприйняття кольору. Адже, як кажуть, щодо смаків не сперечаються. А тим, хто шукає від чого відштовхнутись у виборі відтінку, дизайнери підкажуть, які саме кольори сумісні, які поєднання гармонійні або, навпаки, контрастні. При цьому варто враховувати, що у певного базового кольору, наприклад, червоного, є різноманітні відтінки. Важливо розуміти, що колір визначається не лише тоном, але і своєю насиченістю та світлістю. Ці три параметри — кольоровий тон, насиченість, світлість — визначають певний відтінок. І, в свою чергу, кожен відтінок базового тону поєднується з найрізноманітнішими тонами.

Далі представлений короткий огляд прикладів.

 


Поєднання з ЗЕЛЕНИМ

green_optЗелений є і в синюватих, і жовтуватих відтінках. Жовтуваті тони зеленого діють збуджуюче, освіжають і бадьорять. Поруч з поєднаннями світлих тонів — піщаних, бежевих, кремових, ванільних і світло-сірих — пасують і відтінки синього. Останні підсилюють дію природньої свіжості зеленого кольору.

Такими ж природніми, але спокійними і теплими є поєднання з коричневими тонами. Трендовим є поєднання з фіолетовим і бордовим. Ніжний весняний настрій розповсюджує і зелений в поєднанні з бузковим або рожевим. Для контрастного живого оформлення підійдуть акценти червоного кольору.

Синюваті відтінки зеленого, наприклад, відтінок м’яти, надають атмосфері приміщення спокою, що запрошує до релаксації. Поєднання з коричневим посилює таке враження. Прохолоду і свіжість надаються відтінки синього. Для акцентів червоного кольору підходять відтінки бургундського червоного або бордо. Фіолетові або бордові відтінки також дозволяють розмістити привабливі акценти.


 Поєднання з СИНІМ

blue_optЗалежно від відтінку сині тони надають спокій або свіжість. Синій — це, власне, холодний колір, зробити його теплішим можна, збільшивши долю червоного, наприклад, як в лавандовому тоні. Так синій колір буде розповсюджувати атмосферу затишку.

В принципі, з синім поєднуються світлі відтінки поверхонь: кремовий, піщаний, бежевий, сірий, а також пастельний жовтий. Природності надають світлі або середні по інтенсивності сині відтінки з зеленими нотками в поєднанні з зеленими і коричневими тонами. Червонувато-сині тони разом сі світлими бузковими роблять інтер’єр гармонійним та затишним. Контраст можна отримати, використавши помаранчевий, жовтий, червоний і білий.


Поєднання з ЖОВТИМ

yellow_optПалітра відтінків жовтого кольору простягається від ніжно-пастельного і насиченого енергійного жовтого до гірчичних, зеленуватих, лимонних тонів жовтого. Поєднання з зеленими і синіми відтінками дозволяє створити в приміщенні настрій свіжості, природності і позитиву. При цьому залежно від відтінку можливе поєднання з широкою палітрою зелених тонів: світлі пастельні, травневий зелений, очеретяний та оливковий. Сучасне і енергійне поєднання досягається з синьо-зеленим кольором.

Урбаністичний шик приміщенню надасть поєднання з сірим: стримана, ніжна гра кольорів, в якій жовтий “задає тон”. Виразним і харизматичним є поєднання з антрацитним кольором. Якщо жовтий поєднується з червоним, помаранчевим або яскраво-рожевим кольором, то це створює теплий, хвилюючий настрій екзотики.

Актуальне і поєднання з бежевим, карамельним і коричневим тонами.


Поєднання з ЧЕРВОНИМ

Оздоба будівельнаЗ червоним поєднуються, зокрема, світлі кольори поверхонь, оскільки червоний виходить на передній план, і саме тому його не варто використовувати для всього приміщення: цей колір більш за все підходить для оформлення акцентної стіни. В якості кольорів, що поєднуються, окрім білого та його відтінків, виступають світлі тони бежевого, кремового і ванільного, а також ніжні відтінки зеленого і світло-сірого.

Проте з червоним можна поєднувати і більш насичені тони. Наприклад, свіжий травневий зелений, жовтий або синій, а також різноманітні відтінки цих кольорів. В даному випадку варто враховувати пропорційність відношення кольорових відтінків.

Теплі червоно-оранжеві тони створюють в приміщенні відчуття затишку і теплоти. Їх можна підтримати поєднанням зі світлим пастельним жовтим. Якщо бажаєте використати червоно-помаранчеві відтінки для акцентів, то в якості основного тону поверхні підійде нейтральний світло-сірий.

Синювато-червоний в поєднанні з білим, сірим і чорним надає приміщенню елегантний сучасний вигляд.


Поєднання з ФІОЛЕТОВИМ

violet_optФіолетовий досить виразний, його варто використовувати для акцентних стін. Для стін великих площ пасуватимуть світлі базові тони з сірими, кремовими, бежевими відтінками або відтінками кави з молоком. Шляхетний вигляд має поєднання з коричневими кольорами середньої та значної насиченості: мокко, тютюн, шоколад. Звертайте при цьому увагу на умови освітлення та підсвітку приміщення!

Енергійним, трендовим цей колір стає в поєднанні зі свіжими жовтими або оливковими тонами зеленого. Бадьорим і насиченим фіолетовий здається в поєднанні з помаранчевим. В такому поєднанні рекомендується використовувати середній по насиченості фіолетовий з деякими домішками сірого або ж лавандового тону.

Фіолетовий поєднується тон-в-тон зі світлим бузковим або елегантним кольором мальви з деякими домішками сірого тону. В поєднанні з золотим кольором фіолетовий створює відчуття розкоші.


Поєднання з СІРИМ

gray_optУ сірого кольору багато відтінків: червонуватий, синюватий або жовтуватий.

Сірий колір елегантний, стриманий і допомагає іншим кольорам засяяти. Саме тому сірий особливо добре підходить для кольорових поєднань.

В принципі, рекомендується використовувати будь-які інтенсивні кольори: червоний, помаранчевий, фіолетовий, жовтий і яскраво-рожевий, а також свіжі зелені тони для виразних акцентів. Елегантним є неяскраве поєднання з бежевим і коричневим тонами.


Поєднання з КОРИЧНЕВИМ і БЕЖЕВИМ

brown_optКоричнева/бежева палітра — тепла по суті, тому вона створює приємну домашню атмосферу. Бежевий добре підходить як базовий тон, його можна акцентувати насиченими тонами. Завдяки своїй нейтральності цей колір поєднується з багатьма тонами: помаранчевим, червоним, зеленим, синім, фіолетовим та бордовим. Вони гармонійно поєднується тон-в-тон з коричневим. Проте можливе поєднання і зі світлими відтінками. Відчуття елегантності створює комбінація зі світлим або середнім по насиченості сірим тоном. Враження досконалої стриманості цей колір справляє в поєднанні з білим. Він здається природнім в поєднанні зі світло-синім чи світло-зеленим. Якщо бажаєте тепла та гармонії, то цей колір можна поєднувати з абрикосовим.

Темним коричневим тонам необхідний світлий фоновий тон поверхні. Поруч з білим або його відтінками можуть бути бежеві, піщані, кремові, абрикосові, світло-сірі чи навіть світло-бузкові відтінки. А якщо потрібні додаткові кольорові акценти, то можна використати, наприклад, фіолетовий, травневий зелений або свіжий насичений синій тон.

Якщо питання, які у вас виникли, не висвітлені вище – відповісти зможе наш спеціаліст з кольорування в фірмовому салоні Оздоба будівельна за цією адресою.

Ваша корзина