Розповсюджені помилки при шпаклюванні стін

#Поради по ремонту

Шпаклювання стін – важливий етап у створенні ідеальної поверхні для подальших оздоблювальних робіт. Однак, часто трапляється ряд типових помилок, які можуть вплинути на кінцевий результат. Давайте розглянемо, як уникнути цих недоліків і досягти ідеальної шпаклівки.

Неправильний інструмент для роботи

Корисні поради як уникнути помилок при шпаклюванніПравильно підібраний інструмент може значно полегшити шпаклювання, тоді як неправильно підібраний – ускладнити його. Однак це не означає, що потрібно вибирати найдорожчий інструмент. Для початківців підійде гнучкий і широкий шпатель, оскільки жорсткий залишає сліди при сильному натисканні. Широкий шпатель хороший тим, що залишає набагато менше смуг на поверхні. Існує п’ять розмірів шпателів. Якщо використовувати великий інструмент на невеликих площах, вийде значна перевитрата матеріалу. Працювати маленькими шпателями на великих площах довго і непродуктивно. Найкраще використовувати два гнучких шпателя – 40 і 12 см.

Термін придатності та умови зберігання матеріалів

Завжди перевіряйте термін придатності та стан штукатурки. Це потрібно робити при доставці будівельних матеріалів зі складу, при розвантаженні матеріалу, а також перед заселенням в квартиру. Якщо термін придатності прострочений, штукатурка може затвердіти. Те ж саме відбувається при неправильному зберіганні. Крім того, прострочена штукатурка може просто відвалитися або дуже швидко затвердіти.

Неправильне замішування

Дуже важливо приготувати розчин правильної густоти, оскільки густий або рідкий спричинить появу багатьох тріщин і осідань. Для стартової штукатурки слід готувати густий розчин, який добре тримається на шпателі, для фінішної – більш рідкий, що нагадує за консистенцією сметану. Зазвичай новачки намагаються перемішувати штукатурку перфоратором, дрилем або шуруповертом. Гіпс – дуже в’язкий матеріал, і в кращому випадку вам вдасться перемішати невелику кількість. А якщо замісити відразу мішок, то через деякий час ваш інструмент згорить. Щоб перемішати гіпс, потрібно використовувати міксер. 

Також дуже важливий вінчик. Для замішування гіпсу використовуйте вінчик з трьома пелюстками і закрученими спіралями.

Щодо ємності: чим більша ємність для штукатурки, тим зручніше вам буде замішувати і працювати з гіпсом. Поширена помилка – спочатку засипати гіпс, а потім додавати воду. В такому випадку виходить, що штукатурка не буде перемішана на дні, а в такому випадку втручатися складніше.

Як не допустити помилок при шпаклюванні стінНедотримання технічних рекомендацій щодо товщини шару. 

Типова помилка – занадто сильне натискання на шпатель, що робить шар дуже тонким, більше схожим на пластівці. Але і наносити товсті шари щедрою рукою теж не варто: перший шар шпаклівки повинен бути товщиною 1 мм, наступні – згідно з рекомендацією виробника.

Додавання сухої суміші до готового розчину

Ви замішали штукатурку, в ній залишилося трохи води, розчин занадто рідкий і з ним незручно працювати. Ви думаєте: “Нічого, додам трохи сухої штукатурки”. Ви додаєте його, перемішуєте, і все начебто добре, але через деякий час штукатурка починає схоплюватися. Так не можна робити. Якщо ви додасте трохи води в густу штукатурку, це не страшно, але якщо ви додасте суху штукатурку в замішаний розчин, це погано. Тому ми завжди рекомендуємо наливати воду для штукатурки мірним відром або склянкою.

Робота починається з кута

Неправильно шпаклювати стіну, починаючи роботу з одного кінця і рухаючись до протилежного – слід починати з середини і рухатися з обох боків до кутів. Такий підхід важливий тому, що часто саме кути є найбільш нерівним місцем, а починаючи роботу з них, нерівності розподіляються по всій стіні. Кути обробляють в останню чергу після повного висихання першого розчину.

Неправильний вибір шпаклівки

Людині без досвіду в будівельній сфері досить складно зорієнтуватися у великому розмаїтті шпаклівок: стартова, фінішна або універсальна, гіпсова, цементна або полімерна, готова паста або суха суміш. Все залежить насамперед від того, чи плануєте ви оздоблювати стіни фарбою або шпалерами. Для вирівнювання поверхонь стін варто спробувати шпаклівку, яка вдало поєднує в собі властивості стартової та фінішної

Ваша корзина