Секрет довговічності темних фасадів

#Поради по ремонту

Фасад будівлі – це її обличчя, перше враження, яке виникає при зустрічі з нею. Темні фасади стали головним трендом в архітектурі, додаючи сучасності та вишуканості численним будівлям. Однак разом з чарівною красою темних відтінків приходить і відповідальність за їхню довготривалу довговічність. У цій статті ми заглибимося у світ догляду за темними фасадами та розкриємо секрети, які допоможуть зберегти їхню елегантність і надійність на довгі роки.

Чому фасади перегріваютьсяЧому темні фасади перегріваються більше?

Темні відтінки притягують більше сонячного світла, що призводить до небажаного перегріву поверхні. Пояснення цього явища пов’язане з кольоровою палітрою та коефіцієнтом відбиття світла (HBW). На цій шкалі білий і чорний кольори знаходяться на протилежних полюсах. Білий колір має показник HBW 100, що означає 100% відбиття світла, тоді як чорний повністю поглинає світло, маючи коефіцієнт відбиття 0. Таким чином, чим темніший колір, тим менше світла відбивається, і тим більше тепла поглинається поверхнею, що призводить до її нагрівання.

Однак проблему перегріву можна вирішити за допомогою теплоізоляційних матеріалів. З одного боку, теплоізоляція утримує тепло всередині будинку і не дає йому виходити назовні. З іншого боку, вона поглинає сонячне тепло і зменшує нагрівання фасаду, забезпечуючи захист від перегріву.

Захищаючи будинок, ізоляція приймає на себе сонячне тепло. Тому, нагріваючись разом з клейовим шаром, армуючою сіткою і штукатуркою, фасад може перегрітися і викликати пошкодження штукатурного шару у вигляді тріщин.

Як уникнути перегрівання?

Виробники пігментів запропонували допомогу, випустивши на ринок спеціальні холодні пігменти, які поглинають набагато менше сонячного світла і захищають поверхню від перегріву.

Сонячне світло складається з певної кількості компонентів. Наші очі сприймають лише видиму частину світла. Проте виробники зацікавилися інфрачервоними променями, які передають тепло. Після кількох років досліджень їм вдалося створити пігменти, які здатні відбивати більше сонячної енергії, особливо її теплової складової.

Темні фасади та їх особливостіДослідження та досвід показали, що, використовуючи холодні пігменти, можна знизити температуру на поверхні більш ніж на 10 °C. Це також впливає на температуру навколишнього повітря, яке не таке гаряче, як тепло, що генерується поверхнею будівлі.

А якщо обрати більш щільні відтінки?

Надання переваги насиченим кольорам – не привід обмежувати свою фантазію. Просто потрібно врахувати більш високі витрати на вибір відповідного матеріалу і специфіку його використання. Але і в цьому випадку утеплення не грає ролі. Можна використовувати мінеральну вату і пінопласт.

Вам просто потрібно буде нанести на утеплювач ще один дублюючий шар еластичним облицювальним матеріалом або нанести один шар спеціального армованого волокном дисперсійного облицювального матеріалу.  У цьому випадку ви отримаєте додаткову перевагу, оскільки фасад стане більш стійким до механічних пошкоджень.

 

Ваша корзина