“Теплі” кредити від ЄС – цікава можливість економно утеплити будинок

#Новини компанії, #Поради по ремонту

“Теплі” кредити від ЄС – цікава можливість економно утеплити будинок

 

Тепле та затишне житло – мрія кожної людини. Проте ми розуміємо, що для достатнього обігріву оселі потрібні значні затрати енергії. Більшість житла  у нас збудовано за старими технологіями, тому про енергоефетивність можна не згадувати. Оскільки питання енергоефективності є актуальним на сьогоднішній день, а проведення комлексної термомодернізації будинків, як приватних, так і ОСББ та ЖБК, доволі затратною процедурою, 2014 року було започатковано програму “Теплі кредити”, для фінансової підтримки населення та залучення приватних інвестицій для модернізації систем опалення, заміни вікон на енергоощадні та утеплення помешкань. Також паралельно діє програма Фонду енергоефективності “Енергодім”, яка співпрацює лише з ОСББ та залучає фінансову підтримку Європейського Союзу та Німеччини. Взяти кредит та отримати компенсацію можна в одному з державних банків: Ощадбанку, Укрексімбанку, Приватбанку чи Укргазбанку. Оскільки програма “Теплі кредити”  діє уже протягом 2014-2020 років, то за цей час надано кредитів на суму майже 9 млрд. гривень з яких держава компенсувала з державного бюджету 3,2 млрд. На сьогоднішній день є можливість залучити “Теплі кредити” для придбання систем електроакумуляції та необхідного обладнання для заряджання електротранспорту. Окрім загальнодержавних програм з енергоефективності на місцях діють більше 100 місцевих програм, які пропонують додаткові відшкодування за кредитами на модернізацію помешкання.

 

Де можна взяти “теплий кредит” у Львові?

Впроваджувати заходи з енергоефективності нам дещо простіше, адже уже маємо наявний досвід європейських країн у цьому питанні. Проте сліпо слідувати за ним не варто, краще врахувати деякі помилки та уникнути їх  на шляху до енергозбереження. Так, багато міст, починаючи модернізацію з мереж та котелень, в майбутньому, після модернізації будинків, виявляють значний надлишок теплогенерації. Власне, краще спочатку модернізувати будинки, розрахувати потребу в генерації тепла, а потім приступати до осучаснення систем опалення. Здешевлення робіт, за рахунок неякісних матеріалів, теж з часом виявиться неефективним. Так, широко поширене у минулих роках утеплення пінопластом, товщина якого 5 см , теж величезна помилка. Таке утеплення неефективне, варто обирати товщину 15-20 см для якісного енергозбереження. Окрім цього, нам варто звернути увагу на досвід Литви, де також діють субсидії, але проти одержувачів, які не хочуть вкладатися у модернізацію будинку, бо їм це не вигідно, застосовують санкції, обмежуючи розмір субсидії на 50% у цьому році та скасовуючи їх узагалі на наступні 3 роки. Таким чином унеможливлюється блокування голосування за модернізацію багатоповерхівки групою мешканців. 

Всі учасники програми “Теплі кредити” мають можливість отримувати кошти на часткові заходи з модернізації помешкання (поетапну заміну котла на твердопаливний та енергоощадний, заміну дверей чи вікон, утеплення будинку), а програма “Енергодім” спрямована на фінансування комплексної термомодернізації багатоповерхівок та співпрацю виключно з ОСББ. Обов’язково здійснити енергетичний аудит багатоповерхівки перед початком робіт – вимога фонду “Енергодім” для надання кредиту.

 Теплий кредит Львів

Утеплення будинку разом з Caparol

Здійснюючи якісне утеплення будівлі варто звернути увагу на продукцію німецького виробника Caparol, адже від якості матеріалів значно залежить і довговічність. Проте потреба у матеріалах для утеплення у великій мірі залежить від основи будівлі. Якщо у Вас міцна основа, недавно поштукатурена чи просто цегляна, можна приклеювати  теплоізоляційні плити клейкою масою Capatect Klebemasse 190 S, прикріпивши їх додатково ударостійким дюбелем LFN Дюбель для кріплення теплоізоляції з пластиковим цвяхом.

Якщо ж основа стара, сиплеться, варто спочатку зміцнити її грунтувальними засобами OptiGrund E.L.F., Sylitol 111 Konzentrat або Caparol Tiefgrund TB. На клей варто приклеїти сітку Capatect-Panzergewebe 652 для створення додаткового армувального шару, проте попередньо скориставшись такими необхідними для якісної роботи супутніми товарами як Capatect-Gewebe-Eckschutz 656, 657, Capatect-Tropfkantenprofil “Plus” 668/01 та профіль віконного примикання 2,5 м. На сітку даємо армуючий шар спеціальної мінеральної суміші Capatect Klebe- und Spachtelmasse 190 grau, у якій є спеціальні добавки для кращої адгезії та зручності у використанні. Подальші дії залежать від того, який результат ми бажаємо отримати. Можна нанести структурну грунтуючу фарбу FibroSil, яка завдяки підсиленню волокнами здатна замаскувати тріщини на поверхні. Завдяки тому, що вона створює структуру на поверхні, її достатньо покрити фарбою для екстер’єру, наприклад FibroSil, AmphiSilan-Plus, PermaSilan, ThermoSan або Muresko.

Хорошим варіантом  також буде нанесення Sylitol-Minera, яка водночас може використовуватися як кварцова грунтівка та як фінішне покриття, здатна вирівнювати структуру та затягувати тріщини. Якщо ж Вашою кінцевою метою буде нанесення готової структурної штукатурки, яку можна кольорувати у будь який обраний Вами тон, то потрібно зупинити свій вибір на AmphiSilan Fassadenputz, Silikon-Fassadenputz або Sylitol Fassadenputz. Також як структурну штукатурку можна використовувати і суху Capatect-Mineral-Leichtputz. При бажанні також можна створити декоративну поверхню з ефектом натурального каменю, такого як вапняк, застосовуючи мінеральну суху суміш Capatect-ArmaReno 700. Ще для створення декоративних покриттів можна використовувати дрібнозернисту силікатну штукатурку Histolith Strukturierputz. На сьогоднішній день на ринку представлено величезний вибір сучасних матеріалів для покриття та оздоблення фасадів і тому кінцевий результат залежить лише від вибору.

 Утеплення будинку з Caparol

Замовляємо утеплення фасаду у Львівській області

Для більш повного ознайомлення та професійної консультації варто все одно звернутися до фахівців. Наш магазин-салон знаходиться у Львові по вул. Замарстинівській, 240 та вул. Боднарській, 14А. Ми здійснюємо консультації телефоном 096 567 99 06, 050 438 91 05 та 067 905 16 97 у робочий час. Проводимо доставку товару у межах Львова та області, у межах України – на умовах Нової пошти. Розмалюємо свою мрію разом!

Ваша корзина