Як оформити кухню: три корисні поради

#Поради по ремонту

Традиція робити кухню центром житла з обіднім столом і місцем сімейних трапез визначається цілою низкою чинників. Це й консервативний підхід до проєктування квартир і будинків за «комірковим» принципом, і зручність експлуатації простору, коли готові страви не потрібно нести у вітальню або на балкон-терасу, і невелика площа інших приміщень.

Але сьогодні все частіше квартири й будинки проєктують за принципом open space, і кухня для багатьох перестає бути «сакральним» простором. На перший план виходить технологічність. Що ж важливо знати про проєктування й оформлення сучасних кухонь?

Зручна кухня1. Облаштуйте зручну робочу зону кухні

Усі дії на кухні зводяться до переміщення між холодильником, мийкою (посудомийною машиною) і кухонною плитою (варильною поверхнею/духовкою), між якими знаходиться кухонна стільниця. Зручність кухні визначається саме раціональністю взаємного розташування цих об’єктів. Меблі на кухні можна розставити декількома способами:

  • кутова кухня (Г-подібний варіант розташування меблів) зручна для приміщень невеликої площі. Готувати їжу тут можна, залишаючись майже на одному місці;
  • кухня в один ряд – ще один варіант для невеликих приміщень. Довжина фронтальної частини зі стільницею тут має бути не менше 3-4 м;
  • П-подібна кухня – зручний спосіб розміщення меблів у просторому приміщенні, де можна встановити додаткову техніку;
  • кухня з «островом» – це варіант із рядом меблів, який відділений проходом від окремого об’єкта – «острова». На ньому може бути встановлена частина кухонної техніки та організовані обідні місця.

2. Виберіть зносостійке облицювання кухні

Стіни та підлога кухні, а також фасади меблів постійно піддаються впливу рідин і високої температури – гарячої олії, пари тощо. Тому всі поверхні тут повинні витримувати дію вологи і не псуватися під час очищення:

  • підлогу й кухонний фартух (робочу зону біля стільниці) зазвичай покривають керамічною плиткою;
  • для стільниць використовують ламіновані дерев’яні плити, натуральний або штучний камінь і композитні матеріали – акрил, кварцовий агломерат тощо;
  • фасади меблів роблять із дерева або дерев’яних плит (МДФ або ДСП).

Решту поверхонь стін і стелі, яким не загрожує безпосередній контакт із кухонними рідинами, можна облицювати більш традиційними способами. Однак вибирати сюди, скажімо, підвісні стелі або паперові шпалери нераціонально. Пар і краплі жиру все одно будуть осідати на них, і для підтримання чистоти поверхні доведеться їх часто мити. До того ж таке облаштування не дає можливості простого оновлення та косметичного ремонту.

Для отримання кращого результату під час фарбування стін і стелі кухні потрібно використовувати ґрунтовку, а саму фарбу – краще наносити у два шари. Працювати із цим матеріалом легко навіть непрофесіоналам, і тому, із часом оновити або покращити дизайн кухні можна самостійно, не звертаючись по допомогу до фахівців.

Поєднання кольорів3. Підберіть вдале поєднання кольорів

Без сумніву, колір має значення, він впливає на психічний стан і навіть змінює настрій. Якщо інтер’єр кухні буде у теплих життєрадісних тонах – бежевому Karamell 4, персиковому Clementine 4, лимонно-жовтому Gelb 3 – це стимулюватиме активність і навіть може пробуджувати апетит. А от холодні відтінки – блакитний Lagune 3, зелений Zyprese 3 або бузковий Ortensia 3, навпаки, мають здатність заспокоювати та налаштовувати на відпочинок і роздуми.

  • Враховуємо інтенсивність природного світла. Якщо кухня знаходиться на сонячній стороні, в якості фону можна використати, наприклад, холодні тони – блакитні, зелені або сірі пастельні. А ось темне приміщення краще оформити у світлих та теплих відтінках.
  • Звертаємо увагу на розміри приміщення. Основний колір зазвичай задається кольором кухонного гарнітура, під який підбирають кухонний фартух і решту відтінків. В інтер’єрі використовують не більше 2-3 кольорів, причому 2/3 фонових поверхонь стелі і стін повинні мати світле забарвлення. Інший простір може мати насичені темні тони, якщо потрібно візуально зменшити кімнату, а ось помірна кількість яскравих деталей, навпаки, збільшить її. Тому кухонні меблі та підлогу як правило роблять темнішими або більш насиченими та яскравими за решту приміщення.
Ваша корзина