Як поєднувати кольори в інтер’єрі

#Поради по ремонту, #Фарбування

Часто буває так, що ми хочемо несумісного. Наприклад, дружина бажає яскраві,насичені кольори , а чоловік хоче перевіреної нейтральної гами: білий, сірий, бежевий. Можливо ви хочете бачити одразу кілька насичених кольорів або навпаки, однотонний інтер’єр? Як не зробити помилок при виборі та поєднанні кольорів?

1. Розбавляйте яскраві кольори нейтральними

Яскраві кольори з нейтральнимиБежевий, світло-сірий, білий – відмінний фон для майже будь-яких яскравих відтінків. Прийомів по їх поєднанню кілька.

Нейтральний фон, яскраві аксесуари

Якщо вам дуже подобається, наприклад, яскраво-синій, не обов’язково фарбувати ним всю кімнату.

  • Зробіть інтер’єр в більш традиційній гамі, особливо великі предмети і поверхні – шафи, дивани, стіни.
  • Щоб ввести яскравість і потрібний колір, використовуйте аксесуари: картини і сімейні фото, декоративні вази, журнальні столики, диванні подушки, невеликі крісла та стільці, світильники, підхоплення і поділ штор.
  • Професіонали можуть піти далі і пограти з яскравими плінтусами, дверима, підлогою і ділянками стін.

Важливо: виберіть 1-3 відтінки улюбленого кольору, не більше.

Так, чоловік буде проти рожевої стіни, але не зверне увагу на персиково-рожевий декор, якщо базовим відтінком буде світло-сірий, бежевий або зеленуватий.

Плюс такого рішення ще й в тому, що якщо переваги зміняться, ремонт не потрібно буде переробляти.

Відтінки кольору по горизонталі

Якщо все-таки дуже хочеться пофарбувати стіни в колір мрії, виручить такий прийом: додайте смугу додаткового, більш нейтрального кольору. Так ви отримаєте колірну пару, яку можна буде використовувати по всьому інтер’єру.

Два яскравих відтінки можуть дуже добре ужитися в інтер’єрі за однієї умови: потрібно вибрати всього два і їх відтінки і чергувати їх.

Припустимо, як поєднувати червоний і жовтий? Якщо пофарбувати стіни в жовтий і повісити червоні штори, буде погано.

  • Додайте на жовті стіни червоні і помаранчеві рамки, на червоний диван – жовті подушки і бордовий плед.
  • Врівноважте інтер’єр нейтральними кольорами!

Сміливу ідею чоловіка про повністю помаранчеву ванну можна злегка приборкати, додавши білий, чорно-білу графіку і «остуджуючий» блакитний.

Яскраве з яскравим 2. Поєднуйте яскраві кольори один з одним

Три або більше яскравих кольорів

Завдання із зірочкою, але вирішується: виберіть два переважаючих кольори, решта застосуєте в декорі. Допоможе колірний круг: кольори, що знаходяться навпроти один одного, добре поєднуються.

Важливо: один колір можна брати в повну силу, а ось протилежний йому повинен бути світлішим, менш яскравим.

Орнамент3. Врівноважте яскравість орнаментом

Для особливо яскравих поєднань є ще одне рішення: великий орнамент нейтральних кольорів. Наприклад, чорно-білий заспокоює інтер’єр і відволікає увагу від яскравості кольору. Цей прийом скоріше для професіоналів, є ризик переборщити. Використовуйте його в текстилі, щоб уникнути помилок.

4. Темне на світлому, світле на темному

Темне на світломуЦе загальне інтер’єрне правило, яким варто керуватися при виборі декору та його розміщення.

І наостанок: відомий дизайнер Лоуренс Ллевелин-Боуен рекомендував шукати інтер’єрні рішення в живописі. Є три основних кольори, їх змішання і правила поєднання – використовуйте їх. Або шукайте готові колірні палітри, зручно представлені у вигляді картинок.

Можна заощадити багато часу і сил, якщо пам’ятати: інтер’єр – це чергування мотивів, їх поєднання. В деталях інтер’єру можна поєднувати майже будь-які мотиви, майже будь-які кольори. Головне, обмежити їх кількість і кожен повторити кілька разів.

Ваша корзина