Як позбутися цвілі на стінах

#Поради по ремонту

Причини появи цвілі та її вплив на здоров’я 

Більшість із нас час від часу стикалися із появою цвілі у своїх помешканнях. Найчастіше ця проблема проявляється у ванних кімнатах або на стиках панелей. Спричиняти появу цих мікроорганізмів може відсутність гідроізоляції (найчастіше зустрічається у старих будівлях), протікання даху чи пошкоджений або відсутній водостік, підвищена вологість приміщення (особливо якщо за відсутності вентиляції сушити білизну у закритому приміщенні) чи застій повітря у помешканні. Грибок може з’явитися і від протікання водопроводу, близькість грунтових вод чи промерзання стін за низьких температур. Проте не всі усвідомлюють загрозу яку несе у собі такий невинний чорний наліт, адже його мікроскопічні спори неймовірно малі та надзвичайно токсичні. В організмі людини грибок спричиняє загострення хронічних хвороб, викликає хвороби органів дихання, алергію, вражає печінку та нирки, може викликати мутації клітин та призвести до ракових захворювань. Ми навіть не підозрюємо що першопричиною нашої депресії, порушення сну чи болів у животі також можуть бути токсичні виділення цвілі. Цей наліт здатний проникати у практично майже всі матеріали, знищувати наше житло та речі. Тому при найменшій появі цвілі варто невідкладно почати боротися із цією проблемою не очікуючи на те, що вона зникне сама по собі.

Як позбутися плісняви на стінах?

Як боротися із цвіллю

Якщо цвіль уже присутня у вашому помешканні то для початку потрібно ретельно очистити уражені поверхні. Якщо робити це самотужки не потрібно забувати про засоби індивідуального захисту: рукавички, респіратор, окуляри, придбати заздалегідь наждачний папір, скребок, щітку, пакети для сміття. Для обробки очищеної поверхні варто придбати розчин біоциду Capatox, що рекомендований для застосування на поверхнях, вражених водоростями чи грибками перед нанесенням наступних шарів покриття. Капатокс є розчином, готовим для застосування. Також розчином можна обробляти поверхні, схильні до появи нальоту чи водоростей. Тобто його також широко застосовують і з профілактичною метою. При очищенні уражених поверхонь необхідно відкрити вікна та провітрювати  приміщення, промити очищену поверхню водою із хлоркою (1:3). Промити чистою водою та дочекатися повного висихання поверхні, після цього нанести біоцидний розчин Capatox. Інколи, зважаючи на запах хлорки, у домашніх умовах застосовують і інші речовини, зважаючи на те, яку поверхню нам необхідно обробити. Проте слід пам’ятати, що оцет може знебарвити шпалери чи меблі, після харчової соди можуть залишатися розводи, тому поверхню слід ретельно промити, перекисом водню не варто обробляти тканини, а лимонна кислота непогано впорається із завданням на поверхні керамічної плитки. Але запам’ятайте, ці домашні засоби використовуються лише у поєднанні з якісними біоцидними препаратами. Коли ж ми ретельно очистили, обробили стіни та дочекалися повного їх висихання, можна приступати до наступного етапу ремонту: наносити грунтівку Alpina, шпаклівку та фарбу чи наносити декоративну штукатурку. І запам’ятайте найголовніше: якщо не усунути в першу чергу причину появи цвілі (протікання даху, відсутність ринви, вентиляції, гідроізоляції і ін.) у недалекому майбутньому вона з’явиться повторно. 

 

Як запобігти появі грибків

В першу чергу щоб уникнути появи небажаної цвілі слід усунути можливі джерела появи грибків. Не варто сушити білизну у закритому приміщенні чи економити на заміні вікон та купувати дешеві неякісні пластикові вікна. Також слід при розміщенні меблів не захаращувати приміщення, встановлювати меблі не надто близько до стін та забезпечити вільний доступ повітря. Проте якщо вже цвіль з’явилася у приміщенні варто починати боротися із нею одразу, не відкладати і не чекати коли зникне сама по собі. Адже чим довше будете відкладати боротьбу із грибками, тим довготривалішою і коштовнішою вона буде.

 

Ваша корзина