Як правильно пофарбувати стелю?

#Поради по ремонту

Фарбування стелі – це недорогий, простий і красивий варіант її обробки. З цим впорається навіть непрофесіонал. Якщо в ході робіт були допущені помилки, їх легко можна виправити в подальшому. Фарбування стелі пов’язане з певними труднощами – на неї йде чимало часу і сил, при низьких температурах на пофарбованому шарі можуть утворюватися мікротріщини, але при точному дотриманні технології фарбування покриття прослужить досить довго.

Вибір фарби

В першу чергу слід вирішити , чим краще фарбувати стелю, так як результат фарбування багато в чому залежить від типу фарби. Щоб правильно її підібрати потрібно визначитися з основними вимогами до неї:

 • Екологічність, адже покриття буде використовуватися в житлових приміщеннях.
 • Ступінь блиску фарби. Найкраще підійде глибоко-матова фарба з довгим часом висихання.
 • Паропроникність, щоб уникнути появи на стелі грибка і цвілі.
 • Якщо планується фарбування стелі у ванній кімнаті, то покриття повинне бути стійким до перепадів температур.

Для стелі оптимальний варіант – водоемульсійна фарба.

Водоемульсійні фарби бувають декількох видів. Найбільш популярні з них це:

 • Акрилові – володіють достатньою довговічністю. Порівняно з іншими фарбами на водній основі коштують найдешевше. Вони відмінно підходять для фарбування стель в сухих приміщеннях.
 • Латексні – більш водостійкі, тому якщо ви плануєте фарбувати стелю у ванній кімнаті, слід зупинити свій вибір на даному типі покриття. До інших переваг відноситься висока еластичність, завдяки чому покриття може перекривати недоліки на стелі розміром до одного міліметра.
 • Силіконові – володіють найкращими експлуатаційними якостями, однак і коштують дорожче, ніж акрилові і латексні. Вони відрізняються ще більшою еластичністю, довговічністю, а також довгим часом висихання, що дає можливість майстру доопрацювати недоліки.

ІнструментиВибір інструментів

Перед тим як покривати стелю фарбою, необхідно правильно обрати інструмент. Для цих цілей можна використовувати:

 • пензлик;
 • валик;
 • пульверизатор.

Найкращий варіант – валик для фарбування стелі. Найзручніший – валик з довгою ручкою і коротким натуральним ворсом. Додатково для фарбування знадобиться малярська стрічка , лоток для фарби.

Підготовка стелі 

Перш ніж фарбувати стелю в кімнаті, необхідно виконати підготовку основи.

 1.  Позбавляємося від старої побілки або фарби – без цього етапу не обійдеться жодна підготовка стелі під фарбування своїми руками.
 2. Закладаємо стельові шви й нерівності шпаклівкою.
 3. Перед тим, як шпаклювати стелю під фарбування, грунтуємо її.
 4. Шпаклювання стелі під фарбування. Окреме питання – шпаклівка стелі з гіпсокартону під фарбування. Процес слід виконувати спеціальними матеріалами для гіпсокартону. Після цього пофарбувати стелю з гіпсокартону своїми руками не складе труднощів: це робиться за аналогією з іншими поверхнями.
 5. Обробка поверхні тонким наждачним папером для додання їй ідеальної рівності.

Процес фарбування

Процес фарбуванняПісля виконання всіх вищеописаних маніпуляцій вийде абсолютно рівна і гладка поверхня, підготовлена під фарбування. Можна сказати, що найскладніша частина робіт виконана. Тепер потрібно розібратися, як правильно фарбувати стелю.

Перш за все, потрібно підготувати фарбу. Як правило, водно-дисперсійні фарби продаються білого кольору. Якщо ви бажаєте додати стелі будь-який відтінок, то в фарбу потрібно додати відповідний колір.

Потім матеріал треба налити в спеціальний піддон для малярного валика.

Перед нанесенням, сухий інструмент слід трохи намочити водою і витерти рукою. Тоді зволожений валик занурити у фарбу і відтиснути на спеціальному майданчику, щоб уникнути патьоків і розбризкування.

Як правило, початківців цікавить – звідки починати фарбувати стелю? Фахівці рекомендують починати фарбування від протилежного від вікна кута, як показано на схемі. 

Після висихання першого шару покриття, фарба наноситься ще раз. Напрямок фарбування повинен бути перпендикулярним, по відношенню до першого шару.

Потім важкодоступні місця можна підфарбувати за допомогою кисті.

На які моменти слід звернути увагу, щоб гарантувати високу якість кінцевого результату:

 • Фарбу наносять рівними смугами шириною, що дорівнює довжині валика, з нахлестом однієї смуги на іншу в межах 5 см.
 • Процес починають від кута, розташованого біля віконного отвору, в сторону вхідних дверей.
 • Останній шар фарби наносять перпендикулярно стіні, де розташоване вікно.
Ваша корзина