Як прибрати тріщини на пофарбованій стелі?

#Поради по ремонту

Тріщини на стелі можуть зіпсувати враження від приміщення, але не хвилюйтеся, адже ми покажемо вам, як легко та ефективно впоратися з цією проблемою. Вам не потрібно бути професіоналом у сфері будівництва, щоб зробити необхідний ремонт. У нашій статті ви дізнаєтеся, як крок за кроком усунути тріщини на стелі і знову насолоджуватися чистою, бездоганною та стильною кімнатою.

Як прибрати тріщини на стеліКрок 1: Зачистка тріщини

Отже, ви помітили тріщину. Що робити далі? По-перше, зачиніть двері в сусідню кімнату, інакше після ремонту уламки розлетяться по всьому будинку. Потім почніть зачищати тріщину, тобто видаліть ті частини, які можуть самостійно відокремитися від місця ремонту. Поверхню потрібно зволожити, щоб було менше пилу і бруду. Все це видаляють шпателем, акуратно проводячи ним по середині тріщини. Наприкінці, щоб повністю позбутися всіх відшарувань, просто протріть місце зачистки вологою ганчіркою.

Крок 2: Грунтування поверхні

Після того, як очищена поверхня висохла, необхідно приготувати розчин грунтівки. Сама грунтівка – це суміш, що складається з фарбувального пігменту і плівкоутворювача. Залежно від пошкодження наноситься більше або менше шарів. Як правило, у випадку тріщини достатньо двох.

Якщо поверхня стелі пориста або нерівна до 3 мм, використовуйте грунтівку глибокого проникнення. Рівномірно нанесіть розчин на пошкоджену поверхню валиком. Другий шар нанесіть після повного висихання першого.

Крок 3: Нанесення шпаклівки

Зазвичай шпаклівку наносять щонайменше у два шари. Для першого шару зазвичай використовують стартову шпаклівку, вона має грубу структуру. Завдяки їй можна на ура впоратися з дефектами. А ось невеликі тріщини на стелі можна відразу зашпаклювати фінішним покриттям.

Перший шар наносять шпателем – просто притисніть інструмент до поверхні і потягніть його на себе. Майте на увазі, що краще не робити шар більше 4 мм і намагатися зберігати однаковий тиск під час роботи, інакше ви зіткнетеся з нерівностями. Якщо вам потрібно нанести кілька шарів, зачекайте, поки кожен з них повністю затвердіє, і тільки потім продовжуйте.

Крок №4: Затирання нерівностей

Останній крок у ремонті стелі – затирання поверхні. Якщо ви плануєте згодом пофарбувати стелю, будьте особливо уважні  – вона повинна бути ідеально рівною. Якщо ж ви вирішили обклеїти стелю шпалерами, деякі нерівності цілком допустимі.

Через що з'являються тріщини на стеліПеред затиранням поверхні дочекайтеся повного висихання шпаклівки, інакше це може призвести до пошкоджень. Для роботи вам знадобиться спеціальний брусок, на якому закріплюється затирочна сітка або наждачний папір. Краще спочатку зашпаклювати невелику поверхню – так легше контролювати вирівнювання відремонтованої ділянки.

Чому з’являються тріщини на стелі?

Якщо розглядати причини, через які з’являються тріщини між плитами, то їх можна розділити на 2 групи:

  1. Особливості конструкції житлового приміщення. Як правило, поверхня стелі не є монолітною конструкцією, вона включає в себе кілька плит, виготовлених з бетону. Зробити з’єднання між плитами щільним неможливо через вагу виробів і їхню далеко не ідеальну форму. В результаті між плитами залишаються невеликі зазори, які ущільнюються іржею. Як показує практика, з часом іржа приходить в непридатність і її доводиться видаляти або ремонтувати.
  2. Усадка в результаті постійного зміщення бетонних плит перекриття. Через це розширюються існуючі зазори між плитами, пошкоджуються оздоблювальні матеріали і з’являються тріщини між швами. У таких випадках не рекомендується встановлювати в приміщенні натяжні стелі, оскільки існує велика ймовірність пошкодження каркаса або полотна ПВХ.
Ваша корзина