Як шпаклювати стелю з гіпсокартону?

#Поради по ремонту

Щоб отримати високу якість декоративного оздоблення, потрібно вміти правильно шпаклювати стелю з гіпсокартону під фарбування. Ця непримітна на перший погляд операція насправді містить в собі чимало тонкощів і нюансів, на які необхідно звертати увагу в процесі роботи.

Для чого необхідно шпаклювати стелю?

Шпаклювання стелі дуже важливий етап підготовки поверхні під фарбу. Він необхідний для:

 • Створення рівної, гладкої, безшовної площини.
 • Замазування тріщин, швів, ямок «бази», маскування дефектів монтажу.
 • Антисептичної профілактики (в окремих видах сумішей).
 • Забезпечення гарної адгезії фарби.
 • Можливості демонтажу старого фінішного шару в майбутньому або його зачистки без шкоди для ГКЛ.
 • Створення білого або кольорового фону для посилення яскравості і рівномірності фарбування в один шар.

Матеріали та інструменти

ШпательДля обробки стелі з гіпсокартону під фарбування потрібен набір якісних інструментів і матеріалів.

Для шпаклювання необхідні такі інструменти:

 • перфоратор з міксером для замішування розчину;
 • широкий і вузький сталевий шпатель;
 • малярська кисть;
 • ножиці;
 • тонкий гострий ніж;
 • респіратор;
 • терка з набором абразивних сіток;
 • ємність для розчину.

Підготовка стелі до шпаклювання           

Насамперед потрібно прогрунтувати поверхню. На стики акрилову грунтівку наносять пензликом, решту поверхні гіпсокартону “катають” малярським валиком, приблизно так, як при фарбуванні. Перший шар наносять на стелю з гіпсокартону уздовж головної осі приміщення, другий в поперечному напрямку.

Економити грунтівку не слід, але після завершення операції потрібно перевірити стан поверхні гіпсокартону на стелі – ніде не повинно бути напливів і, тим більше, крапель. Також важливо не перегрунтувати поверхню, бо вона стане глянцевою і до неї погано буде приставати шпаклівка.

Перший етап нанесення шпаклівки

Нанесення шпаклівкиПотрібно пройтися шпаклівкою по гіпсокартону в тих місцях, де вкручені саморізи і з’єднуються два листи матеріалу. Якщо є виступаючі капелюшки шурупів, їх треба вкрутити глибше, щоб при шпаклюванні, вони не заважали.

Будь-яке шпаклювання стелі з гіпсокартону, починається з цієї операції. Пройтися доведеться по кожному кутку або стику, не пропускаючи жодного сантиметру.

У кутах і на швах необхідний додатковий захист від механічних пошкоджень і розтріскування шпаклювального складу. Зробити його не складно.

Буде необхідна штукатурна сітка – серпянка. Її потрібно наклеїти на кутові стики і шви між листами гіпсокартону.

Деякі вважають за краще наклеїти її ще до того, як розпочато шпаклювання стелі, так як серпянка продається з клейким попокриттям. Коли серпянка наклеєна, шви загладжуються шпаклювальною сумішшю. Потрібно намагатися робити не надто товстий шар, і при цьому, отримати максимально рівну поверхню.

Нанесена шпаклівка повинна добре просохнути. Якщо не вийшло досягти рівної поверхні, можна трохи затерти занадто виступаючі бугри за допомогою терки для шліфування.

Другий етап шпаклювання

 

Тепер можна приступити до шпаклівки всій площині гіпсокартону. Для шпаклювання потрібен новий або ідеально чистий шпатель. Присутність засохлих крупинок розчину повністю виключають, так як вони викликають дряпання поверхні. Набирають шпаклівку невеликим інструментом, перекладають на широкий шпатель, а потім швидко розподіляють масу, розтягуючи її відразу на велику площу. Всю площину стелі, потрібно пройти шпаклівкою не один раз. Якщо шари будуть досить тонкими, то до моменту закінчення робіт на одному кінці поверхні, той, з якого робота починалася, вже повністю висохне. Якщо суміш ще не встигла просохнути, краще зробити невелику перерву.

Коли всі роботи з нанесення шпаклівки закінчені, залишається дочекатися повного висихання всієї обробленої площини.

Шліфування

Шліфування – один з найбільш відповідальних етапів. Саме зараз можна помітити ті огріхи, які раніше не впадали в очі. Для цього існує спеціальна хитрість: якщо включити всі світильники, які будуть в цьому приміщенні, і розташувати їх на своїх місцях, стане видно всі нерівності і дефекти.

Фінішну затирку роблять за допомогою дрібної наждачної шкурки, закріпленої на тертці або бруску. Попередньо надягають окуляри і респіратор і забезпечують в приміщенні якісне провітрювання, інакше пил може потрапити в дихальні шляхи.

 

Ваша корзина