Як вибрати фарбу без запаху

#Поради по ремонту, #Фарбування

Вибрати фарбу без запаху для ремонту квартири на перший погляд легко. Але це не зовсім так, на вибір матеріалу впливає тип поверхні, яка буде піддаватися обробці. Серед нешкідливих лакофарбових виробів можна виділити кілька видів: 

  • масляні; 
  • акрилові;
  • водно-дисперсійні; 
  • латексні. 

Купити фарбу без запахуКожен з цих матеріалів по-своєму гарний і має свої особливі властивості. Тому не можна виділити з них кращий.

Масляні фарби

Склади на основі масла відрізняються відсутністю різких запахів. Масляні лакофарбові склади являють собою суміш оліфи і пігментуючих речовин. Оліфа виступає в якості розчинника. Масляні ЛФМ можуть бути кольоровими або прозорими . З їх допомогою легко фарбувати металеві поверхні, дерев’яні, бетонні. Їх можна використовувати навіть при фарбуванні штукатурки. Але все ж олійні фарби без запаху по дереву мають і істотний мінус – вони довго сохнуть через розчинника. Зазвичай їх застосовують для внутрішніх робіт в нежитлових приміщеннях. Основною перевагою масляних фарб для внутрішніх робіт без запаху є їх ціна – коштують вони зовсім недорого в порівнянні з іншими типами виробів для фарбування. Олійні фарби для дверей можуть використовуватися при художньому оформленні приміщення, наприклад – нанесення написів, малюнків, візерунків і так далі.

Акрилові фарби

Фарба без запаху на основі акрилатів – це, безумовно, найпоширеніший варіант для фарбування поверхонь в побуті. Ними можна фарбувати практично всі види матеріалів.

Фарба на основі акрилу дуже стійка до впливу вологи, її можна використовувати для стін і підлоги. У такому складі містяться додаткові добавки, які зберігають структуру і колір при впливі навколишнього середовища. Тому часто акриловою фарбою фарбують вікна.

Вибір кольорів у таких фарб досить різноманітний. Їх часто використовують при художньому оформленні. Варто відзначити, що хорошою фарбою для цього можна вважати і масляну, але, на відміну від неї, акрилом легше користуватися. Він рівним шаром лягає на поверхню, і з часом на ньому не з’являються тріщини.

До мінусів таких виробів можна віднести ціну, вона трохи висока, але завдяки своїм високим експлуатаційним якостям, відповідає своїй вартості.

Водно-дисперсійні фарби

Розчинником дисперсійних частинок є вода. Тому такі фарби вважаються безпечними. Водно-дисперсійна фарба позбавлена ​​неприємного запаху, відноситься до швидковисихаючих складів і відрізняється прекрасними декоративними характеристиками. Водно-дисперсійні ЛФМ є водостійкими, а тому поверхні, пофарбовані таким складом, можна мити без остраху їх пошкодити.

Замовити фарбу без запахуФарби водно-дисперсійної групи не відрізняються колірною різноманітністю – зазвичай вони білого кольору. Однак за допомогою кольорів складу можна додати бажаний відтінок. Водно-дисперсійні ЛФМ не становлять небезпеки для людської шкіри. У разі необхідності змити таку фарбу можна в звичайній воді, без використання токсичних розчинників.

Водно-дисперсійні склади мають обмеження щодо застосування: їх не рекомендується використовувати для фарбування опалювальних приладів, дерев’яних і металевих виробів.

Латексні фарби

Латексна емаль без запаху не відноситься до токсичних ЛФМ, а тому позбавлена ​​неприємного запаху. Така емаль часто використовується при фарбуванні приміщень всередині будівель, її можна наносити на різні типи поверхонь, в тому числі штукатурку, цеглу і навіть шпалери. Латексні склади відрізняються високою міцністю, стійкістю до зносу. Латексні фарби для ванної без запаху стійкі до вологості. Таку емаль можна використовувати і для фарбування кухонних приміщень. Латексна емаль швидко сохне: достатньо 20-30 хвилин для первинного висихання поверхні. Остаточне ж висихання настає вже через годину.

Ваша корзина