Як захистити пінопласт на фасаді будинку від гризунів?

#Поради по ремонту

Гризуни можуть бути надзвичайно надокучливими гостями, особливо коли вони вирішують обрати ваш будинок місцем свого проживання. Але що, якщо ваш будинок має утеплений пінопластовий фасад? Цей легкий та ефективний ізоляційний матеріал може стати мішенню для гризунів, які завдають шкоди несподіваним нападом. У цій статті ми розглянемо, як захистити пінопласт на фасаді будинку від гризунів і зберегти його цілісність і функціональність.

Навіщо мишам пінопласт?

Пінопласт – це будівельний матеріал, який використовується для утеплення фасадів будівель, будинків і споруд всередині і зовні. Це спінений синтетичний поліестер. Для живої істоти в ньому немає нічого цінного чи корисного. Відповідь на питання, чи їдять миші пінопласт, негативна. Але він викликає інтерес у гризунів. Вони просто прогризають в товщі пінопласту отвори і заглиблення для більш комфортного перебування. Миші часто будують біля пінопласту гнізда, створюють невеликі комори для запасів їжі, прокладають ходи довжиною в кілька метрів і створюють для себе невеликі схованки.Мишачі нори в пінопласті

Ще одна причина, чому миші гризуть пінопласт – вони точать свої передні різці. Це своєрідна профілактика! Пінопласт – м’який матеріал, його легко прогризти і створити в ньому гніздо. Тому багато гризунів звертають увагу саме на пінополістирол. 

На прохання виробників в лабораторії були проведені експерименти, щоб з’ясувати, як миші ставляться до пінополістиролу. Гризунам цікаво подивитися, на що здатні шкідники, якщо їх вчасно не зупинити.

  • Голодних тварин спробували нагодувати синтетичним поліестером. Гризуни відмовилися вживати його в їжу. Вони перетворювали його на пил, але не їли.
  • За листами будівельного матеріалу у них були запаси їжі. Миші у пінопласті проробили численні ходи, намагаючись дістатися до їжі. Потім вони почали використовувати його як будівельний матеріал для свого гнізда. Миші живуть у пінопласті без шкоди для здоров’я.
  • Залишили кілька листів пінопласту в розпорядженні гризунів. Через місяць від них залишилися лише крихти.

Як захистити пінопласт?

Правильно виконана ізоляція цоколя будинку захищає теплоізоляцію від проникнення гризунів. Варто звернути увагу на те, як виконується ця частина ізоляції під час робіт. Нижню плиту пінополістиролу слід встановлювати на цокольну дошку або, якщо її немає, необхідно застосувати армуючу сітку, змочену в клейовому розчині. Важливо, щоб у захисті не було щілин, адже рано чи пізно гризуни, які шукають притулок на зиму, знайдуть місце, де прогризти дірку. На практиці найчастішою причиною проблем з мишами є саме залишена щілина в армуванні.

Якщо вторгнення вже сталося, першим кроком є вигнання небажаних мешканців з шару утеплювача за допомогою будь-яких традиційних методів боротьби з гризунами.

Використання сітки для захисту від мишейПо-перше, потрібно завести вдома кота. Кілька зустрічей мишей з кішкою змусять їх піти. До того ж, домашні улюбленці виділяють запах, якого миші бояться. А відчуваючи небезпеку, ці гризуни намагаються негайно втекти в більш спокійне для них місце.

По-друге, можна встановити в будинку електронний відлякувач гризунів. Однак, якщо площа будівлі велика, один пристрій не допоможе вам повністю позбутися мишей. Потрібно буде встановити два-три прилади. Добре зарекомендували себе електронні відлякувачі гризунів. Вони відмінно справляються з навалою мишей та інших гризунів. Випромінюючи ультразвук на різних частотах, цей пристрій впливає на психіку дрібних шкідників, через що вони відчувають дискомфорт і хочуть якнайшвидше покинути будівлю.

По-третє, затягніть пінопласт металевою сіткою, яка захищає від проникнення. Засипте всі отвори і ходи, які вже прогризли миші в пінопласті, сумішшю цементу і битого скла. Таким чином ви запобігаєте повторному використанню мишами ходів і водночас відновлюєте теплоізоляційні властивості матеріалу.

По-четверте, можна скористатися народними засобами для позбавлення від мишей, наприклад, розсипати борну кислоту в місцях скупчення гризунів. Або розставити по кутах рослини, запах яких миші не переносять. Це може бути полин або ромашка.

Як відновити та захистити утеплювач, який вже погризли миші

Якщо пошкодження великі, перш за все, потрібно видалити пошкоджені листи, замінивши їх новими, цього разу подбавши про те, щоб належним чином укріпити їх сіткою. Якщо пошкодження не настільки серйозні, щоб демонтувати дошки, слід встановити цокольний профіль або використати спеціальну сітку, що захищає від гризунів. Доступні на ринку сітки найчастіше використовуються як захист для вентиляційних решіток тощо. Однак, якщо ви не можете придбати захисну сітку від гризунів, ви можете використовувати звичайну металеву сітку з дрібними вічками. Найбільш підходящою буде сітка з розміром вічка 10 на 6 або 15 на 5 мм і товщиною 0,5 мм. Можна використовувати сталеву або алюмінієву сітку. Алюмінієва сітка особливо рекомендується для захисту від гризунів через її гнучкість і легкість формування.

Ваша корзина