Які кольори дитячої кімнати сприятимуть навчанню

#Поради по ремонту

Якщо функціональність спальні та кухні, великою мірою, статична, то дитяча протягом декількох років перетворюється з приміщення для відпочинку малюка на місце для рухливих ігор, а потім – і на кабінет школяра. Щоб налаштуватися на навчання, треба зосередитися, і тут на допомогу дитині може прийти вдале колірне оформлення простору.

Вважається, що дизайн і, багато в чому, колір приміщення впливають на психіку людини і в кінцевому підсумку відбиваються на її характері. Будь-який житловий і, зокрема, дитячий простір оформлюють індивідуально, з урахуванням побажань батьків і дитини, а також функціонального призначення приміщення.

Окремі кольори і відтінки та їхні поєднання можуть як підвищувати концентрацію уваги, так і перешкоджати зосередженню. Деякі кольори покращують працездатність і сприяють розвитку творчого потенціалу, інші, навпаки, допомагають розслабитись і відволікають від вирішення розумових завдань. Тому в ідеалі дитяче приміщення ділять на кілька зон, виділяючи окремо простір для відпочинку, ігор та місце для навчання.

Оформлення дитячої:поради

Оформлення кімнатиЗонування, правильний вибір кольору та освітлення, а також велика кількість деталей – ось основні акценти, які потрібно враховувати під час оформлення дитячих приміщень. Робочу зону для школярів краще розмістити біля вікна, де простіше за все створити найбільш комфортну атмосферу для занять. А ось спальну і спортивну зони можна пересунути вглиб приміщення.

Щоб можна було спокійно вчитися, важливо придбати ергономічні стіл і стілець, які відповідають віку і статурі дитини. А саме місце для занять добре оформити з використанням безлічі корисних пізнавальних предметів, як-от настінна мапа або дошка для записів і малювання.

Загальний колірний фон дитячого приміщення зазвичай має світлі життєрадісні відтінки без надмірно яскравих і контрастних тонів. Підлогу роблять темнішу за стіни, інакше простір буде здаватися незатишним. В оформленні важливо застосовувати і холодні, і теплі кольори, які повинні поєднуватися один із одним.

Як кольори впливають на психіку

«Теплі» і «холодні» відтінки мають таке «температурне» найменування саме через особливості їхнього сприйняття психікою. Адже яскраві кольори весняної зелені і літнього сонця викликають у нас зовсім не такі почуття, як холодна блакить льоду і фіолетова глибина ночі. Основні кольори – червоний, жовтий і синій, а також вторинні фарби, які можна отримати через змішування, – помаранчева, фіолетова і зелена – дуже характерно діють на психіку:

  •  червоний колір тонізує і збуджує, а в надлишковій кількості може навіть викликати тривогу і втомлювати;
  •  помаранчевий діє на психіку менш активно і викликає характерне відчуття благополуччя;
  •  жовтий колір теж піднімає настрій, підвищує працездатність і наповнює оптимізмом, але і його надлишок може дратувати нарівні з двома попередніми кольорами;
  •  зелений сприяє заспокоєнню і налаштовує на свіжий конструктивний лад, саме його часто використовують для оформлення навчального простору, бо цей колір здатний будити цікавість;
  •  синій теж заспокоює, але його надлишок може викликати меланхолію, він підходить для продуктивної розумової праці;
  •  фіолетовий колір підвищує концентрацію уваги, проте, коли його забагато, він може викликати сум.

Яким кольором оформити місце для заняття

ДитячаУ просторі для навчання має зароджуватися природна допитливість дитини, і тому цю зону не оформлюють як кабінет дорослого, який займається розумовою працею. І хоча в навчанні важливі вміння структурно мислити і зосереджувати увагу, не варто забувати і про настрої ігор та фантазій дитини. Робоче місце школяра можна оформити за допомогою відтінків фарби для дитячих кімнат Alpina Для дитячих кімнат і, наприклад, розбавити зелений колір приємними теплими тонами.

  • Аквамариновий зелений із блакитним відтінком «Зелений дракон» чудово поєднується з м’яким вогненним кольором «Червона морська зірка» і білястим дитячим відтінком «Бежевий хом’ячок».
  • Інший цікавий зелений відтінок «Зелена жабка» можна поєднати зі світло-бежево-жовтим «Зелена гусениця» і кольором «Рожевий єдиноріг».

Використовуйте наші пропозиції з поєднання кольорів, які розроблені професійними дизайнерами, як старт для польоту думки і фантазії та не бійтеся експериментувати. Інтер’єр, оформлений самостійно методом проб і помилок, може вийти не менш цікавим, ніж робота професіонала!

Ваша корзина