Який тон підходить для якого приміщення?

#Поради по ремонту

Незалежно від будь-яких досліджень та правил: важливий власний смак. Безумовно, є наукові відомості щодо емоційного сприйняття кольорів, а також рекомендації щодо вибору кольорів для різних приміщень, наприклад, для віталень, робочих кабінетів, зон відпочинку або релаксації. І все ж таки це швидше не закони, а ідеї, яким слідувати можна, але не обов’язково.

Важливі насамперед такі питання: які кольори мені подобаються, які кольори мені підходять? Вирішальним при відповіді на ці питання є вид приміщення та середній час перебування у ньому.

Кольори у ванній Кольори у ванній кімнаті

У ванній ми знаходимося, як правило, не надто довго. Тому цю кімнату можна оформляти відповідно до власних побажань.

Ванна кімната відмінно виглядатиме в блакитному кольорі або звичайному білому. Якщо кімната невелика, ідеально підійдуть пастельні тони з білими, чорними або іншими контрастними вкрапленнями.

Для просторих приміщень санвузлів підійдуть більш насичені та яскраві фарби. Наприклад, основним тоном можна вибрати смарагдовий або фіолетовий. На такому темному тлі сантехніка, за рахунок свого кольору, виглядатиме набагато солідніше.

Ще останніми роками все більш популярним в оздобленні санвузлів стає сріблястий колір. У такому разі правильно поєднувати його з холодними півтонами.

Кольори у вітальні

При підборі кольору для вітальні важливо враховувати освітлення, розташування, площу приміщення, загальне рішення кольору інтер’єру. ЯкщоКольори вітальні вітальня невелика, її дизайн має відрізнятися високою функціональністю при мінімальній завантаженості декоративними елементами.

Це стосується і колірного оформлення. Кімната жодною мірою не повинна бути перевантажена, тому вибирайте пастельні тони та гладкі фактури. А для зорового збільшення простору використовуйте дзеркала та світловідбиваючі елементи. У таких приміщеннях хорошим рішенням буде зонування за допомогою кольору. У просторій кімнаті також прийнятне зонування. Але тут є набагато більше можливостей прояву творчості.

Завжди цікаво виглядає плавний перехід від темних відтінків до світлих або від одного кольору до іншого (омбре, деград, градієнт). Це виглядає дуже сучасно і є одним із найпопулярніших сучасних віянь в оформленні інтер’єру.

Залежно від того, в горизонтальному або вертикальному напрямку відбувається перехід, за допомогою такої техніки можна розширити площу або підняти стелі, додати простору глибини та об’єму. Цей прийом виглядає гармонійно у будь-якому стилі, включаючи класичний.

Колір стін в інтер’єрі вітальні зумовлюють не лише об’єктивні фактори, а й особливості сприйняття. При неправильному виборі приміщення може тиснути, викликати роздратування, деякі кольори в поєднанні можуть давати брудне, нечітке загальне тло, важливі елементи інтер’єру можуть губитися.

Кольори у коридорі

Зазвичай коридор невеликий, чорний, багатофункціональний. Ним проходять, рідко затримуючись у ньому надовго.

І тому для оформлення коридору підходять насамперед світлі колірні тони, наприклад, білий, кремовий, бежевий та жовтий. Але для коридору можна використовувати холодні колірні тони, адже коридор не обов’язково має створювати відчуття гармонії та затишку. Світло-сірий та середній за насиченістю синій чудово підходять для цього, а колірні акценти можна розставити червоним або кольором бордо. Свіжий зелений колір дозволить виділити якийсь елемент, наприклад, гардероб.

Кольори для передпокою

Кольори у дитячій кімнаті

Зрозуміло, що тут краще уникати кричущих, надто активних відтінків: якщо тривалий час перебувати в приміщенні з величезним переважанням кольорів-вирви-очей, швидка втома і дратівливість дитині гарантована. В іншому в питаннях вибору фону краще відштовхуватися від віку хлопчика або дівчинки.

Кольори для дитячоїСтіни в просторах для малюків і дошкільнят бажано вифарбовувати в не надто насичені, але й не надто світлі відтінки: в ідеалі вони повинні мати мінімальну візуальну вагу та оптимістичне емоційне забарвлення. Підійдуть пшеничні, фісташкові, блідо-блакитні, бузкові тони, відтінки йогурту, вершків, згущеного молока.

До кімнат молодших школярів сьогодні у дизайнерів два основні підходи:

  • стіни або фарбують у «серйозні» стримані кольори на виріст – холодні відтінки бежевого, сірі, білі.
  • або вибирають насичені тони – канаркові, ялинові, сині, оливкові, підкреслюючи дитячий характер обстановки.

Не варто боятися темних відтінків, якщо хлопчик чи дівчинка 11-16 років наполягає саме на такій палітрі. Попри поширену думку, темний інтер’єр не обов’язково вийде похмурим, і при правильній комбінації відтінків виглядатиме стильно, допоможе підлітку у самовираженні.

А от від кислотних, кричущих квітів все-таки варто спробувати відговорити, або наполягти на альтернативі: наприклад, запропонувати пофарбувати в спірний колір невеликий фрагмент кімнати (ділянка стіни в спортивній зоні, внутрішню частину стелажу), повісити яскраві постери, підібрати в цьому кольорі один-два предмети меблів.

Кольори на кухні

Якщо ви не затятий кухар-аматор, і якщо кухня не поєднана з їдальнею, то в цьому приміщенні рідко затримуються надовго. Тому цю кімнату можна оформляти відповідно до власних побажань. Важливим орієнтиром є кухонні меблі – за ними слід узгоджувати вибір кольорів. Якщо обстановка холодна та лаконічна, то підходять сірий, коричневий та відтінки бежевого. На білій кухні акцентом може стати одна червона стіна. Якщо хочеться підкреслити свіжість, слід віддати перевагу на користь світлих відтінків синього. Відчуття жвавості і привітності створює зелений, що іскриться, — колір молодості.

Кольори в кухню

Кольори в спальні

Кольори для спальніВибираючи колір потрібно враховувати багато факторів: для спальні, вікна якої виходять на північ, краще тепла гама, на південь – холодні кольори. З темними меблями та підлоговим покриттям краще поєднуються світлі відтінки та навпаки.

Цікавим варіантом стане так звана акцентна стіна: вона буде пофарбована у темний або яскравий тон, а інші стіни – пастельні. Якщо ви вибрали світлий колір як основне, то яскравими акцентами може стати килим, фіранки, покривало, подушки, аксесуари та інші елементи.

Також варто пам’ятати, що навіть зображення можуть впливати на настрій. Спальня, в якій присутні гострі та різкі малюнки, здається незатишною, а ось хвилясті та плавні лінії, навпаки, заспокоюють. Якусь стабільність інтер’єру надають геометричні фігури, дерева та квіти сприяють релаксації, а веселі тварини налаштовують на добрий лад. Жанрові картинки швидко втомлюють, тому не бажано використовувати їх у спальні.

Кольори для кабінету

Якщо у вашому будинку є робочий кабінет, то найкраще оформити його в класичній зеленувато-коричневій гамі, що створює спокій та зосередженість.

Кольори в кабінет

Ваша корзина