Інтер’єр у Скандинавському стилі

Без категорії

Особливості стилю

Особливості стилю

Скандинавський стиль почав формуватися у 20 столітті. Коли світ пройшов крізь 2 війни, змінилося все – мистецтво, філософія, суспільство і його самосприйняття, а також матеріальне оточення людей. А, якщо додати до цього декілька провідних імен у сфері дизайну, таких як Алвар Аалто, Ганс Вегнер, Арне Якобсен, Ееро Аарніо та Інгвар Капрад (засновник IKEA), отримаємо шлях, який стиль пройшов від регіонального до світового тренду. Сьогодні до нього звертаються всі: від бідних студентів до дизайнерів інтер’єрів класу преміум. Завдяки своїй простоті та функціональності, здатності бути свіжим та ненав’язливим, цей напрямок надовго затримається в улюбленцях. Оформити приміщення у скандинавському стилі можна за допомогою як ексклюзивних дизайнерських рішень, так і бюджетних меблів для мас-маркету.

Кого може зацікавити скандинавський стиль?

Здебільшого він захоплює людей, що не бояться експериментувати, бути собою та відображати у оформленні житла власні уподобання. Якщо вас мало цікавить демонстрація достатку, статі, враження гостей та власний статус – цей стиль припаде вам до душі. Його адепти краще куплять одне зручне дизайнерське крісло для себе, витративши на нього шалені гроші, ніж гарнітур вишуканих стільців для гостей.

ДеталіХарактерні ознаки:

  • Домінуючий білий колір. Він розширює простір та наповнює його світлом, якого так мало у скандинавських країнах.
  • Яскраві контрасти – це «фірмова» ознака стилю. Контрастів мало, але вони впевнено чіпляють погляд. При цьому загальна кольорова гама залишається приглушеною.
  • Фактури та текстиль – вони роблять холодну та сучасну комбінацію скандинавського стилю затишною та м’якою. Одразу згадуються подушки, ковдри, покривала та все інше, до чого хочеться доторкнутися в таких інтер’єрах. Килими присутні, але їх розмір завжди значно менше площі підлоги.
  • Натуральні матеріали – каміння, дерево, вовна, метал, шкіра, кераміка, тощо. Вони теж наповнюють простір природним теплом. Дерево – головний фаворит, адже дерев’яна підлога (або її імітація) – це «маст-хев» скандинавського інтер’єру.
  • Сучасні та функціональні меблі. Вони можуть бути дешевими або виготовленими на замовлення, але їх лаконічність та проста естетика не піддаються сумніву.
  • Великі вікна та багато світла. Їх необхідність просто пояснити довгою та похмурою скандинавською зимою. В цей же період стане в нагоді продумане штучне освітлення.
  • Декор є, але оригінальний та в мінімальній кількості. Світильники та вази цікавої форми, фото рамки на стінах, картини з графічними зображеннями. Тут переважає простота і чисті, очевидні лінії.
  • Скандинавський інтер’єр любить рослини та природну зелень. А незвичні горщики можуть стати гарним декором.

Цей стиль говорить про те, що власники помешкання невибагливі, але полюбляють якісні речі. Стіни мають бути оформлені зі смаком. З декоративних ефектів на поверхнях доречно виглядатимуть “Марморин”, “Велюр”, а також “Травертин”.

Ваша корзина