Особливості кольорування фарби

Без категорії

Кольорування фарби – це процедура, яка дає змогу отримати необхідний відтінок шляхом додавання в базу спеціального концентрованого пігменту. Більшість фарб, що випускають сучасні виробники, є в білому кольорі. А подальше кольорування надає їм необхідного відтінку. Кольорування фарби за каталогами у кожного виробника відрізняється. Тому не варто розраховувати отримати ідентичні кольори, користуючись фарбами різних брендів. Кожна компанія має власну технологію тонування, коди і назви відтінків, палітри і каталоги кольорів.

Найчастіше тонують водоемульсійні фарби для внутрішніх або фасадних робіт. Їх виробляють у трьох базах:

 • База А. Біла основа, для фарбування поверхонь без тонування або тонування у світлі відтінки.
 • База Б. Напівпрозора основа, для отримання кольорів середньої інтенсивності.
 • База С. Прозора основа, для тонування в яскраві і темні кольори.

Виходить: скільки пігменту не додай у Базу А, ніколи не вийде насичений колір за рахунок білої основи. І, навпаки, Базу С не розглядають для фарбування без тонування, тому що після висихання отримуємо прозорий шар, в якому повинні були розчинитися пігменти. Обирайте базу фарби відповідно до майбутнього кольору.

Колись роботу починали з перемішування фарби до однорідного стану та окремо збовтували флакон з пігментом. Потім з’єднували матеріали в необхідному обсязі так, щоб вистачило на всю ділянку роботи. Якщо тара велика, використовували будівельний міксер для фарби, що допомагало якісно розчинити інгредієнти.

Машинне кольоруванняКольорування машинним способом

Дедалі частіше застосовується кольорування лакофарбових матеріалів на спеціальному обладнанні. Подібна маніпуляція вимагає цілого ряду додаткової техніки. У наявності великих магазинів, де оздоблювальні матеріали широко представлені, існують цілі каталоги відтінків. Завдяки точності заданої програми вдається отримати колірну палітру, що відповідає найвибагливішим споживчим запитам. Серед пріоритетних характеристик машинного способу тонування: 

 • надточне дотримання необхідних параметрів; 
 • швидкість тонування; 
 • можливість отримання необхідного кольору повторно без різних труднощів; 
 • необхідні кольори, які можна отримати, вже представлені у відповідному каталозі. 

Машинне тонування потрібно  проводити виключно в спеціалізованому місці, де є в наявності відповідна установка і спеціалісти. Провести необхідне кольорування на об’єкті не вдасться.

Які бувають барвники для кольорування фарби?

Кольорування фарби слід виконувати за допомогою спеціальних барвників. Вони можуть бути органічними та неорганічними. Органічні схильні до вигорання. У неорганічних менше відтінків, але вони більш стійкі.

За складом для кольорування можна використовувати:

 • пасти –  під час змішування з базою вимагають дуже ретельного розмішування в спеціальних шейкерах або міксерах;
 • сухі порошки – коштують дешевше за інші формати, але представлені в невеликому діапазоні кольорів;
 • рідкі колоранти – найзручніші для ручного кольорування, їх можна наносити навіть у чистому вигляді.

Кольорування фарби потрібно обов’язково проводити за інструкцією виробника. Бажано це робити в спеціалізованому магазині. Для фасадів не завжди підходять інтер’єрні палітри, і навпаки. Кожна спеціальна палітра враховує особливості експлуатації поверхні та впливу на матеріал.

Кольорування фарб, що треба врахуватиЗагальні рекомендації щодо ручного кольорування фарб

 • Для вибору потрібного тону використовують таблицю тонування фарб із зазначенням пропорцій змішування.
 • Підібравши відтінок фарби за таблицею, необхідно перевірити, щоб вона була виготовлена одним виробником. Бажано, щоб колір і основа були однієї торгової марки.
 • У базовій основі одного кольору може міститися різна кількість сполучної речовини, яка визначає якість ЛФМ. Цей показник обов’язково треба зіставляти, особливо, якщо планується кольорування фарби в більш темні тони.
 • Під час вибору колоранта краще віддати перевагу пігментам у пляшечках з вузькою шийкою. Це дасть змогу дозувати додавання колоранта у фарбу.
 • Змішуючи фарбу ручним способом, краще зробити невеликий запас – близько 20% від розрахункового обсягу. Залишок фарби треба щільно закрити в банці та зберігати, поки не знадобитися проведення косметичного ремонту.
 • Кольорувати фарбу треба в одній і тій самій ємності, оскільки в різних тарах результат може дещо відрізнятися.
 • Змішування фарби і барвника краще виконувати на вулиці або в приміщенні з хорошим освітленням. Так простіше оцінити реальний відтінок фарби.
 • Для рівномірного змішування можна використовувати електродриль з різними видами насадок.

Щоб не тратити час для кольорування ручним способом в приблизний відтінок, ми пропонуємо скористатися послугами кольорування машинним способом  в наших магазинах. Роботу за вас зроблять фахівці з майже двадцятирічним досвідом роботи з лакофарбовою продукцією. Попадання в колір каталога, ціна і якість вас неодмінно порадують. Для особливо прискіпливих клієнтів робимо пробники від 0,5л і кольоруємо за каталогами всіх світових брендів.

Ваша корзина