Вибираємо колір для фасаду будинку

#Поради по ремонту, Без категорії

Кольорове оформлення фасаду надає будинку нотку індивідуальності. Однак, при виборі кольорів все ж слід враховувати деякі критерії. Адже, на відміну від колірного оформлення внутрішніх приміщень, при оформленні фасаду слід враховувати не тільки індивідуальний смак. Відтінок кольору принциповим чином залежить від оточення в якому знаходиться. Красивий сам по собі колір може втратити свою привабливість при невигідному контрасті. Тому рекомендується завжди оцінювати кольори в усій сукупності. Наприклад : Де розташований будинок? В оточенні зелені? В оточенні інших будинків на вулиці? Загальне правило для яскравих відтінків: при оформленні фасадів перевагу слід віддавати тонам з додаванням сірого, а не чистим яскравим кольорам. Адже фасад фарбують на тривалий період часу і він схильний до впливів забруднень і негоди. Для концепції кольорового оформлення фасаду існує три загальних принципи.

Покриття одним кольоромПокриття одним кольором

Ви хотіли б оформити все в одному кольорі, який Ви вибрали відповідно до оточення будинку. Огорожа або ворота гаражу також можуть бути однакового кольору. Звичайно, якщо паркан дерев’яний, він зберігає свій природний відтінок.

Тон в тонПоєднання тон-в-тон

Виходячи з одного основного відтінку, поєднуйте «світле» з «темним». Окремі елементи (поручні, опори, віконні рами тощо) виділяються на тлі фасаду завдяки більш темному тону. Приклад: ніжний бежевий колір як основний тон фасаду і темно-коричневі акценти. Інші приклади: ванільно-жовтий/насичений сонячно-жовтий, ніжний світло-зелений/темно-зелений.

АкцентиКолірні акценти

Колірними акцентами можна візуально змінити архітектурне рішення будівлі. Колірний акцент іншого за фасад тону виділяється сильніше, ніж при оформленні фасаду тон-в-тон. Важливо: враховуйте дозування! Акценти, що підкреслюють еркери, стінні панелі або зони входів, надають фасаду додаткову виразність і характер. Рекомендується також виділяти кольором такі елементи будови, як поручні, опори та віконні рами. Порада для архітекторів: виділяйте кольором різні елементи споруд і поєднуйте аналогічні. Отже: узгодьте колірний тон цоколя, колон та опор; зробіть акцент на поверхнях стін, виступах, еркерах і елементах орнаменту.

Безпрограшне поєднанняБезпрограшне поєднання

Якщо Ви не впевнені у виборі кольору для основної поверхні, прийміть рішення на користь нейтрального відтінку. Це може бути білий, світло-сірий, кремовий або бежевий. Такі кольори можна без сумнівів поєднувати з строкатими колірними акцентами. Білі фасади набувають виразність завдяки влучним колірним акцентам. Крім цього, з білим поєднуються практично всі колірні тони.

Фасад цокольПоєднання фасад/цоколь

Відносно кольору цоколя важливі два аспекти: функція і зовнішній вигляд. По-перше, цоколь – це фундамент, по-друге, він дуже схильний до забруднень. Саме тому цоколь слід фарбувати в темніший, ніж фасад, тон. Візуально це додає цоколю вагомість. Поєднання кольорів може бути стриманим, наприклад, світло-зелений з сірим, цегляно-червоний і антрацит, або ж тон-в-тон – світло-сірий і антрацит.
Ваша корзина