Що потрібно знати про оформлення куточка малюка віком до 3 років

Без категорії

Якщо говорити про дитячий куточок і, в майбутньому, про дитячу кімнату, варто розуміти, що дитина росте швидше, ніж ми встигаємо зробити ремонт або перепланування. І тому часто під час оформлення приміщення батьки намагаються закласти можливість для майбутніх змін. Наприклад, для дизайну стін вибирають такі матеріали, які через кілька років можна просто і швидко перефарбувати відповідно до зміни потреб дитини.

Дитяча до 3 роківПоради щодо оформлення дитячого куточка

На що ж важливо звернути увагу під час облаштування дитячого простору?

  • Безпека понад усе! Гострі кути, випнуті деталі, електроприлади, небезпечні металеві предмети й відчинені вікна – усього цього не має бути в дитячому приміщенні. Розетки нерідко тут закривають спеціальними заглушками, а на вікна та дверцята шафок встановлюють додаткові замки або фіксатори.
  • Індивідуальний простір. Дитячі меблі та предмети інтер’єру підбирають з огляду на вік дитини. Малюку двох-трьох років не підходить ліжко підлітка, і тому ліжечко, стільчик та інші предмети мусять відповідати його параметрам тіла. Також зручно мати окремо відведене місце для іграшок та дитячих речей.
  • Здоровий мікроклімат. Краще, якщо простір буде наповнений природним світлом і оформлений із використанням екологічно безпечних матеріалів. Підлога та місця для ігор не мають бути холодними або знаходитися на протягах. Усі матеріали мають бути сертифікованими та екологічно безпечними, як, наприклад, спеціальна інтер’єрна фарба Alpina Для дитячої кімнати.
  • Простір для творчості. Бажано, аби дитячий куточок був наповнений деталями та стимулював інтерес до життя й розвитку. Це може бути, наприклад, спеціальна дошка для малювання, але не страшно, якщо малюк використає для цього й однотонні стіни м’якого пастельного кольору. Пізніше їх нескладно буде очистити та перефарбувати.

Кольорова гамаКолірна гама 

Сьогодні вже ніхто не робить дитячі приміщення в класичному стилі: блакитна кімната для хлопчика або рожевий простір для дівчинки. Це банально, і до того ж не сприяє психологічній повноті сприйняття. Для таких малюків краще обирати поєднання спокійних відтінків, адже вони у цьому віці реагують на шум і на колір.

Для сну та активних ігор добре виділити різні зони, які можна розфарбувати, наприклад, відповідно в ніжно-лавандові та жовтувато-білі кольори. Вдало виглядають рішення, коли основна частина простору забарвлена в нейтральний відтінок, але на її фоні помітні яскраві акцентні предмети у відповідних тонах. А ось від використання яскравих контрастних поєднань і, навпаки, стриманих холодних кольорів варто відмовитися.

Фахівці з колористики та колірного дизайну Alpina розробили низку рішень з оформлення інтер’єру, орієнтованих саме на малюків до трьох років. Ми рекомендуємо використовувати для цього стійку шовковисту фарбу Alpina Для дитячих кімнат, яка здатна витримувати значні навантаження. Вона екологічна й безпечна навіть після тонування, а поверхня, покрита цим матеріалом, чудово очищується.

  • Куточок для сну можна оформити в лавандово-блакитних кольорах, використовуючи 3 тони – «Блакитний метелик», «Зелений гекон» і «Білий ведмідь», або вибрати лілово-блакитну гаму – «Ліловий бегемот», «Блакитний дельфін» і «Блакитна рибка ». Ці поєднання чудово сприяють сну, відпочинку та розслабленню дитини після насиченого дня.
Ваша корзина