Що важливо знати про оформлення кімнат для дітей віком від 3 до 5 років

Без категорії

Діти молодше трьох років майже весь свій час проводять в компанії батьків, і здебільшого у цьому віці для них відводять у дорослій спальні невеликий куточок із дитячим ліжком. Але вже в 3-5 років малюкам цілком може знадобитися власний куточок або навіть приміщення з дитячими меблями для сну, активних ігор і творчого розвитку.   

ДитячаОсобливості оформлення дитячої кімнати

Діти дивляться на світ більш детальним і точковим поглядом, ніж дорослі, і тому в оформленні їхньої кімнати важлива кожна дрібниця. На характер і психічний стан малюків впливає не тільки загальна колірна гамма, але й окремі деталі – малюнки на килимі або дитячих меблях, розташування і колір предметів інтер’єру та, звичайно ж, іграшки.

Творчий потенціал дитини можна розкрити за допомогою пристосувань або декорацій, які знадобляться для малювання, рольових ігор або ігрового будівництва і складання конструктора. Різноманітність корисних дрібниць може підштовхувати малюків до самостійних ігор і корисного спілкування з однолітками.

Окрім іграшок це можуть бути магнітно-маркерні дошки або просто рами з аркушами паперу для малювання, цікаві прикраси з натуральних матеріалів – дерева, картону, яскравих ниток і тканин із помпонами, прапорцями і пензликами, заготовки для конструювання або ліплення пластиліном. Іноді батьки навіть виділяють малюкам ділянку стіни для малювання, яку згодом нескладно перефарбувати. Також для них організують зручне місце зі столом і стільцем, щоб розфарбовувати картинки або збирати пазли.

Ділимо кімнату на зони

Особистий простір «чомучок» важливо розділити на кілька зон, які будуть налаштовувати дітей на відпочинок і спокійний сон, активні ігри або творче усамітнення. Причому ключовими для повноцінного розвитку стають саме зони активної діяльності малюків, адже простір для нічного і післяобіднього сну до 3-5 років уже сформовано.

Кімнати зазвичай оформлюють, використовуючи і нейтральні, і холодні, і теплі тони, без зайвої строкатості. Це можуть бути світлі ненасичені відтінки з життєрадісними акцентними ділянками, але без надмірного тиску яскравих кольорів. Підлогу як правило роблять темнішою за стіни, а саме приміщення намагаються максимально наповнити природним освітленням.

Оскільки підбір кольорової гами може впливати на настрій і самопочуття дитини, вибір кольорів намагаються робити, відштовхуючись від функціонального призначення простору. Психологи і дизайнери інтер’єру з’ясували, що окремі кольори здатні концентрувати або розсіювати увагу, змінювати здатність до сприйняття інформації, розслабляти або збільшувати працездатність.

Кольори кімнатиСпеціалісти та дизайнери підібрали набори кольорів для різних зон дитячої кімнати.

  • Зону для активних ігор можна оформити з панівним світло-блакитним кольором «Блакитна рибка», який поєднується з м’яким відтінком «Бежевий кенгуру» і акцентним кольором насиченої мідної засмаги «Руда лисиця». Світло-блакитний колір тут збільшить простір, а помаранчеві акценти піднімуть настрій.

Інший варіант оформлення ігрової зони – використання фонового світло-жовтого кольору «Жовта ящірка» з акцентними рожевими тонами «Рожевий фламінго» та «Рожевий корал». Рожеві кольори відмінно посилять загальну атмосферу оптимізму, яку дарує світло-жовтий відтінок.

  • Зону для творчого розвитку, яка в майбутньому стане місцем для навчання, можна оформити у більш холодних тонах, оскільки вони сприяють прояву цікавості. Світлий фоновий колір «Білий ведмідь» гарно поєднується з акцентним життєрадісним кольором «Жовте курча» і спокійним синювато-зеленим кольором «Зелений гекон», який налаштовує на роздуми.

Аналогічно на малюків подіє фоновий ніжно-зелений відтінок «Зелений колібрі». Його добре розбавити акцентним аквамариновим відтінком «Зелений дракон» і світло-пурпуровим «Ліловий восьминіг», який може посилити уяву дітей.

Ваша корзина