Створення поєднання кольорів

Без категорії

Поєднувати кольори не так вже й складно, якщо врахувати кілька основних правил.Різноманітні поєднання кольорів надають численні можливості в оформленні жилого приміщення емоційно, надають їм настрою та характеру.Приміщення виходять гармонійними і стриманими, бадьорими і збуджуючими, захоплюючими та живими або ж виразними і незвичайними. За бажанням можна оформити одне приміщення одним, а інше — іншим способом.

Тон в тонПоєднання тон-в-тон

Поєднання тон-в-тон — надзвичайно гармонійне поєднання кольорів. Виходячи з одного основного відтінку фарби, поєднуйте «світле» з «темним». Приклад: ніжний бежевий колір як основний тон поверхні і темно-коричневі — акценти. Інші поєднання: ванільно-жовтий з сяючим сонячно-жовтим; ніжний світло-зелений зі свіжим насиченим травневим зеленим; фіолетовий з бузковим. Поєднання тон-в-тон (його ще називають «поєднання світлого і темного» ) характерно проявляється в поєднанні чорного та білого. Для поєднання тон-в-тон в приміщенні важливо врахувати різну освітленість поверхонь стін.

Яскраве поєднанняЯскраві поєднання

Палітра яскравих поєднань досить широка. Особливо насиченими є контрастні поєднання: виражені контрасти забезпечують відчуття темпераментності. При цьому можна отримати чудові акценти, але лише в тому випадку, якщо співвідношення зважені! Дуже важливо дотримуватися пропорції у співвідношенні кольорових відтінків. Другий колір слід використовувати в якості акценту на невеликих поверхнях.

Принципово у випадку яскравих поєднань слід враховувати насиченість кольорових відтінків. Якщо обрати насичений колір (наприклад, травневий зелений), то відтінок, що поєднується з ним, повинен бути світлішим та ніжнішим (наприклад, пастельно-жовтий).

Ще один приклад: поєднання помаранчевого і лавандового вносить акцент руху та активності. Тут теж діє правило: слід перевірити інтенсивність контрасту на його відповідність смакам мешканців і придатність для конкретних приміщень. Якщо вибрати лавандовий тон з легким відтінком сірого, то інтенсивність контрасту зменшується. Шляхетна співзвучність лавандового тону утримує енергійний помаранчевий колір і не дозволяє йому занадто сильно виступати на передній план. Цей яскравий контраст стає менш вираженим і здається більш привабливим.

Неяскраві поєднанняНеяскраві поєднання

До неяскравих кольорів поруч з чорним і білим відносяться всі відтінки сірої, коричневої та бежевої палітри. Неяскраве поєднання — один з найбільш стриманих варіантів кольорового оформлення. Поєднання цих кольорів між собою дозволяє створити відчуття спокою, елегантності і чистоти.

Яскраве і неяскравеПоєднання яскравого і неяскравого

Вдале поєднання неяскравих і яскравих кольорів дозволяє розставити акценти. Приклади: червоний/сірий або червоний/кремовий, помаранчевий/бежевий, зелений/сірий, фіолетовий/карамельний.

Елегантним і дуже модним є комбінування стриманих кольорів. Виражений жіночний варіант — поєднання ніжного бузкового з теплими білими, кремовими або бежевими відтінками. Нову інтерпретацію природності дає вибір на користь водяного свіжого акварелеподібного зеленувато-синього кольору з сучасним земляним відтінком мокко. Теплий коричневий тон зменшує холодний вплив світло-синього, завдяки чому інтер’єр надає відчуття затишку і гармонії.

Порада: поєднання яскравого і неяскравого тонів впливає на сприйняття глибини приміщення. Чим менш яскравий відтінок і чим більше в ньому домішків сірого, тим більше він відступає на задній план, а більш насичені кольори виступають на передній план.

ПоєднанняПоєднання відтінків поверхонь і акцентів

Тон акцентної стіни дозволяє додати в оформлення інтер’єру улюблений і/або модний колір. Оформлення акцентної стіни має сенс там, де необхідно щось підкреслити. Акцентним кольором можна виділити окремі елементи простору, приміщення можна візуально зонувати, можна також привернути увагу до певної деталі або предмету меблів. Навколишнє оточення слід оформити в стриманіші відтінки. Поєднання тону поверхні з тоном акценту виразне, і його легко застосувати. Для великих поверхонь підходять світлі, пастельні кольори або білий. Акцентами можуть бути енергійні насичені темні кольори. За бажанням можна використати яскраві або неяскраві поєднання, а також контрастні варіанти оформлення або поєднання тон-в-тон.

Важливо при розробці такої кольорової концепції врахувати співвідношення поверхонь, пофарбованих у окремі кольори: якщо використати найбільш інтенсивний колір у великій кількості, то інші кольори відступлять на задній план, будуть пригніченими. Невелика кількість інтенсивного кольору — ось правильне співвідношення для акценту: у такій пропорції він пожвавлює менш насичені кольори. Використовуйте в незначній кількості найбільш домінантний колір!

Ваша корзина