Які існують лаки, лазурі, олії для деревини?

Без категорії

Дерев’яна поверхня виглядає надзвичайно мальовничою при правильній обробці. Однак вона вразлива до агресивних факторів навколишнього середовища. Здавалося б, можна покрити дерев’яний виріб товстим шаром фарби і таким чином законсервувати його на довгі роки. Але в такому випадку буде втрачена вся естетика структури матеріалу. Оптимальним рішенням у цьому випадку є використання лаку, лазурі або олії.

Різновиди лаків для деревини

Різновиди лаків для деревиниЩоб зберегти природну красу і продовжити термін служби деревини, необхідно використовувати лаки для дерева. Ці засоби забезпечують надійний захист від вологи, ультрафіолетових променів та механічних пошкоджень.

Існує кілька видів лаків, які відрізняються за складом і властивостями. Розглянемо найпопулярніші з них:

 • Акриловий лак. Акрилові лаки є одними з найпоширеніших. Вони виготовляються на водній основі та мають низький рівень токсичності. Вони є відмінним вибором для фарбування меблів або елементів інтер’єру, які розташовані в приміщеннях з поганою вентиляцією. Акрилові лаки швидко сохнуть, не мають різкого запаху і утворюють прозоре покриття, зберігаючи природний колір деревини.
 • Алкідний лак. Цей вид лаку для дерева характеризується підвищеною стійкістю до зовнішніх впливів, довговічністю, відмінними вологовідштовхувальними властивостями. Утворюючи щільний еластичний шар, він забезпечує унікальний захист деревини.
 • Масляний лак. Має високу концентрацію масел, смол і органічних сполук, тому має густу консистенцію і важко наноситься пензлем. Після їх нанесення на поверхні утворюється товста плівка з жовтуватим відтінком.
 • Поліуретановий лак. Поліуретанові лаки відрізняються високою міцністю і стійкістю до вологи. Вони ідеально підходять для зовнішніх робіт і для захисту дерев’яних поверхонь від агресивних впливів. Поліуретанові лаки створюють глянцеве або матове покриття, залежно від типу виробу.
 • Епоксидний лак. Найбільш універсальний продукт, який можна використовувати практично для будь-яких робіт. Мають високу твердість, стійкість до вологи і добре протистоять механічним пошкодженням.

Різновиди лазурі для деревини

Різновиди лазурі для деревиниЛазур – це лакофарбовий матеріал, який використовують для захисту деревини від зовнішніх факторів та надання деревині бажаного відтінку без утворення плівки. Лазур має антисептичну дію, тому запобігає появі грибка, заселенню жуками, утворенню неприємної синяви. Особливо добре склад зарекомендував себе по відношенню до м’яких порід деревини, які в природному стані служать недовго і вимагають обов’язкового нанесення захисного покриття. Просочення проникає в глибокі шари матеріалу, зміцнює волокна, робить їх менш схильними до старіння і розтріскування.

Залежно від того, де буде використовуватися деревина, лазурі для деревини бувають різних типів:

 • Тонкошарові (товщина шару – до 20 мікрометрів). Це досить рідка речовина, яка глибоко проникає в деревину і не утворює плівки на поверхні. Як правило, тонкошарову лазур використовують для покриття дощатих доріжок, парканів та інших елементів, які можуть деформуватися з часом. Така лазур не покриває деревину, а лише просочує її, тому покриття потрібно часто оновлювати для ефективного захисту від вологи та ультрафіолету.
 • Товстошарова лазур (товщина шару понад 60 мікрометрів). Вона не проникає так глибоко в деревину, як тонкошарова, і здатна утворювати плівку на поверхні. Це густа текуча рідина, яку використовують для дверей, вікон та інших елементів, які не піддаються деформації. Лазур для захисту деревини, що утворює плівку (товстошарова), має більш виражений водовідштовхувальний ефект. При цьому текстура деревини буде менш помітною, а зовнішній вигляд покриття буде більш схожим на лакове.
 • Лазур для дерева – середньошарова (товщина 20-60 мікрометрів). Як неважко здогадатися, ця лазур для дерева підходить для елементів, схильних до помірної деформації – рам, віконниць.

Існує й інша класифікація лазурей:

 • Водні. Розчинником у них виступає вода. До складу також входять світлостійкі пігменти, біоцидні речовини, акрил у вигляді дисперсії. Лазурі чудово проникають в деревину (здатність проникнення найвища серед усіх засобів). Вони забезпечують тривалий захист від негативних впливів, безпечні для здоров’я людини, підходять для роботи в будь-яких приміщеннях, навіть в дитячих кімнатах, лазнях, саунах.
 • На розчинниках. Такі склади найбільш стійкі до погодних змін, атмосферних опадів, дають високий ступінь захисту від УФ-випромінювання. Через наявність органічних розчинників або алкідного лаку до моменту повного висихання лазурі виділяють токсичні речовини, тому їх зазвичай використовують для зовнішніх робіт. 
 • На масляній основі. Це багатокомпонентні склади на основі касторової, лляної, соняшникової, апельсинової олії, оліфи, ефіру каніфолі, рослинних спиртів. Такі лазурі запобігають появі грибка, не допускають пожовтіння і посиніння деревини, вигідно підкреслюють структуру волокон. Багато засобів на масляній основі не мають кольору, інші містять різні пігменти для надання більш насиченого тону дерев’яним виробам.

Різновиди олії для деревини

Різновиди олії для деревиниЩо таке олія для дерева? Перш за все, варто сказати, що це рідкий продукт, який використовують для захисту та декоративного оздоблення дерев’яних конструкцій та виробів. Всі види олій характеризуються простотою нанесення і у разі правильного вибору забезпечують хороший результат.

Сучасна деревообробна промисловість виробляє десятки різних олій для просочення дерев’яних поверхонь. Ось характеристики, за якими їх розрізняють:

 • Суміші натуральних або штучних олій. Найчастіше використовують натуральні олії: соєву, соняшникову, лляну та інші. Їх змішують – і отримують речовину, здатну захистити меблевий щит чи інші елементи від будь-яких негараздів. Існують також штучно створені олії, в них найчастіше додають поліуретан для збільшення міцності покриття.
 • Олії з воском і без воску. Існують спеціальні олії з твердим воском. Вони називаються так, тому що структура деревини після обробки цими складами стає більш твердою. Твердого воску в упаковці немає – його розтоплюють і додають у суміш олії та розчинника.
 • Кольорові та прозорі олії. Олія здатна не тільки підвищити захисні властивості деревини, а й надати їй нового кольору! Чудова альтернатива морилці, якщо клієнт має підвищені вимоги до безпеки меблів з масиву дерева.
 • Масляні просочення з різним вмістом розчинника. Наприклад, просочення середньої в’язкості містить сухого залишку від 25 до 40%. Існують густі олії, де відсоток вмісту олії наближається до 90%. Чим більший цей показник, тим швидше масло висихає, але гірше вбирається. Олія з більшим вмістом розчинника зазвичай використовують, якщо деревина потребує глибокого ґрунтування.

При виборі матеріалу, яким ви будете обробляти деревину, рекомендується в першу чергу враховувати умови, в яких вироби будуть використовувати. До уваги слід брати всі відповідні фактори – від температури і вологості до рівня навантаження. На особливу увагу під час внутрішніх робіт заслуговує екологічність матеріалу і відсутність різкого запаху.

У наших магазинах ви можете закольорувати лазурі та олії у будь-який колір.

Ваша корзина