Особливості утеплення балкону пінопластом зсередини

#Утеплення

Балкон – найбільш вразливе приміщення у квартирі, яке часто страждає від сильних морозів і вітру. І якщо раніше він часто слугував своєрідною коморою, де зберігалися всі необхідні (а часто навіть непотрібні) речі, то зараз багато хто перетворює його на повноцінну кімнату.

Підготовка до утеплення

Будь-який ремонтний чи будівельний процес починається саме з підготовки поверхонь і території. Тому перед тим, як утеплити балкон своїми руками, доведеться позбутися всього мотлоху, який там знаходиться. 

Після того, як балкон повністю очищений від непотрібних речей, необхідно повністю оглянути приміщення. По-перше, важливо зрозуміти, які частини лоджії потребують більш ретельного утеплення. Крім того, потрібно звернути увагу на тріщини та відколи, які пропускають холодне повітря. Великі щілини можна зашпаклювати шпаклівкою або монтажною піною. На цьому ж етапі слід визначитися з типом утеплювача для балкона і запастися всіма необхідними інструментами. 

Переваги використання пінопласту

Чому для утеплення варто обрати пінопластНайчастіше обирають між пінопластом і піноплексом.  Пінопласт – повністю штучний матеріал, який користується великою популярністю в Україні. Серед його основних плюсів можна виділити такі:

 • Хороша теплоізоляція і стійкість до вологи: пінопласт не розбухає і не руйнується при контакті з водою і вогкістю. 
 • Легкий і міцний з високою стійкістю до стирання. 
 • Пінопласт стійкий до дії кислот і лугів. 
 • Стійкий до появи цвілі. 
 • Має хороші шумоізоляційні властивості. 
 • Сумісний з іншими будівельними матеріалами. 
 • Має невисоку ціну. При цьому, на тлі низької вартості, він майже нічим не поступається більш дорогим видам матеріалу.

Утеплення стелі 

Основу потрібно очистити від старих покриттів, бруду та проґрунтувати. Потім можна братися до кріплення пінопласту. Це можна робити як з обрешіткою, так і без неї.

Монтаж клейової суміші

 1. Приготуйте суміш відповідно до інструкції виробника
 2. Нанесіть клей на листи матеріалу і розподіліть його шпателем
 3. Закріпіть їх на стелі, щільно притискаючи один до одного
 4. Щоб утеплити балкон пінопластом без обрешітки, потрібно закріпити плити на дюбелі з капелюшками. Робиться це після висихання клею – по кутах і по центру плит
 5. Вузькі щілини на стиках треба ущільнити монтажною піною, отвори розміром більше 4 см – шматками пінопласту
 6. Нанесіть товстий шар клею на утеплювач і покладіть зверху армувальну сітку, втопивши її в суміші
 7. Дайте висохнути, відшліфуйте і приступайте до фінішної обробки

Кріплення за допомогою каркаса

 1. Дерев’яні напрямні або металеві профілі прикріпіть до стелі паралельно, дотримуючись 2 умов: напрямні повинні бути такої ж товщини, як і листи пінопласту або трохи перевищувати цей показник; відстань між напрямними повинна дорівнювати ширині листів утеплювача, щоб матеріал щільно прилягав до них.
 2. Помістіть пінопласт в комірки. Прикріпіть матеріал до профілю саморізами.
 3. Стики герметизуйте монтажною піною.
 4. Підготуйте поверхню до фінішної обробки.

Утеплення підлоги

Початковим етапом під час утеплення підлоги балкона є укладання на поверхню гідроізоляції. З цією роллю чудово впорається поліетилен або пінофол. Обов’язково заклейте всі стики між листами скотчем. Так ви можете бути впевнені, що балкон максимально захищений від вогкості.

На що звернути увагу при утепленніЩе один популярний варіант гідроізоляції підлоги на балконі – бітумна мастика. Однак не забувайте, що такий матеріал сохне близько 24 годин.

Після гідроізоляції необхідно встановити каркас, або по-іншому – лаги. Для цього використовують дерево або метал. Головне – вибрати найякісніший матеріал, який зможе прослужити довгі роки.

Лаги укладаються на відстані, що дорівнює ширині одного листа утеплювача. Що стосується висоти балок, то зазвичай вона становить 10-15 см. Для запобігання щілин, які з’являються між лагами і стіною балкона, використовують звичайну монтажну піну.

Після встановлення лаг можна переходити безпосередньо до монтажу утеплювача. Переконайтеся, що між листами (або плитами) і каркасом немає навіть найменших щілин. Інакше ваша робота не принесе бажаного результату. У деяких випадках утеплювач укладають у кілька шарів (для більшого захисту). Тоді важливо, щоб шви між плитами не збігалися в одному місці. Тобто, матеріал слід укладати з невеликим зміщенням.

Утеплення стін

Під час утеплення підлоги на балконі не зайвим буде відразу подбати і про стіни. Так, наприклад, зробивши гідроізоляційний шар, покрийте ним все приміщення по периметру. Так ви значно спростите собі подальші роботи.

Далі, як і в попередніх процесах, все досить просто:

 • Створіть обрешітку з дерев’яних планок. Відстань між ними і ширина кожної планки повинна відповідати розмірам утеплювача.
 • Встановіть ізоляційний матеріал. Для більшої надійності рекомендуємо комбінувати кілька утеплювачів (наприклад, пінопласт і мінеральну вату).
 • Якщо є щілини і великі стики, можна використовувати пінопласт. З його допомогою можна надійно захистити балкон від холоду і вітру.
 • Не забудьте встановити пароізоляцію поверх утеплювача.

Пам’ятайте: тільки на перший погляд може здатися, що утеплення лоджії або балкона – це швидкий і легкий процес, але в реальності це виявляється не так. При неправильному утепленні, крім того, що балкон не буде теплим, він може почати протікати, обшивка буде зіпсована і вам доведеться все переробляти. Заощаджуйте свої сили, час і гроші та довірте це фахівцям.

Ваша корзина